Kaunas pristato naują lopšelį-darželį ir ruošiasi statyti toliau

 • Teksto dydis:

Dvejus metus trukusios plyno lauko statybos – baigtos. Kitą savaitę du šimtai vaikų pirmą kartą atvers „nuo nulio“ iškilusio lopšelio-darželio „Vaikystės takas“ duris. Naujoje įstaigoje veiks dvylika grupių, o mažiausi auklėtiniai bus vos pernai gimę kauniečiai. Šilainių ir aplinkinių mikrorajonų gyventojų atžalomis rūpinsis beveik pusšimtis darbuotojų. Dar vienas naujas darželis per kelerius metus iškils ir Romainiuose.

Taikys inovatyvias metodikas

„Baigiame pasiruošimo etapą ir jau nuo lapkričio 3 dienos laukiame vaikų. Tėveliai gali būti ramūs – jų mažylius pasitiks kvalifikuotas kolektyvas. Pedagogai pasirengę taikyti inovatyvius ugdymo metodus net ir netradicinėse erdvėse. Sieksime, kad auklėtiniai čia pirmiausia gerai leistų laiką, o žinių bagažą pildytų to net nejausdami.

Pirmieji žingsniai – susipažinti, įvertinti vaikų ugdymosi poreikius, atrasti tarpusavio ryšį ir jį puoselėti, kad kelionė vaikystės taku būtų prasminga“, – sakė laikinai direktorės pareigas einanti Laura Siderevičienė.

Naujojo lopšelio-darželio kolektyvą sudaro beveik pusšimtis darbuotojų: auklėtojos ir ikimokyklinio ugdymo mokytojų padėjėjos, administracija, virtuvės bei kiti aptarnaujančio personalo darbuotojai.

Užpildytos visos vietos

Jau šią savaitę būsimų auklėtinių tėveliai pakviesti į pirmuosius susirinkimus – iš arčiau susipažinti su pedagogėmis, būsimu ugdymo procesu ir bendra įstaigos tvarka, iš arčiau apžiūrėti dar dažais kvepiančias erdves.

Kauno m. savivaldybės nuotr.

„Vaikystės take“ suformuota iš viso 12 lopšelio (7) ir darželio (5) grupių. Dvi grupes po 10 vaikų sudarys vienerių metų amžiaus auklėtiniai. Penkiose grupėse – po 15 dvimečių. Likusias penkias darželio grupes lankys po 20 vaikų nuo trejų metų iki priešmokyklinio amžiaus.

Naują ugdymo įstaigą lankys ne tik Šilainių, bet ir aplink sparčiai besiplečiančių mikrorajonų gyventojų atžalos. Skaičiuojama, kad 2022–2023 mokslo metams iš viso sulaukta virš 330 prašymų. Panašus norinčiųjų skaičius įtrauktas į laukiančiųjų eilę ir kitiems metams.

Džiaugiamės matydami suburtą komandą – specialistai pilni entuziazmo ir idėjų.

Trikdžiai nesukliudys startuoti

„Kol kas tuščias lopšelio-darželio erdves jau kitą savaitę užpildys vaikų klegesys. Džiaugiamės matydami suburtą komandą – specialistai pilni entuziazmo ir idėjų. Jaukinasi, puošia naujas erdves“, – teigė Kauno savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Eglė Andriuškienė.

Tiesa, pašnekovė pripažįsta, kad šįkart neapsieita be iššūkių. Įstaiga vis dar laukia atvykstant dalies ne pirmo būtinumo baldų, tačiau tai nesukliudys pradėti veiklą ir užtikrinti pilnavertišką vaikų ugdymą nuo pat pirmų dienų.

Viešieji pirkimai, anot E. Andriuškienės, buvo atlikti laiku. Vis dėlto pastaruoju metu dažnai neišvengiami trikdžiai tiekimo grandyse lėmė, kad dalis baldų įstaigą pasieks artimiausiomis savaitėmis: „Įkurtuvėse dažniausiai vis tiek pasitaiko netikėtumų. Svarbu, kad tai netaptų priežastimi jas nukelti. Šįkart būtent tokį variantą ir pasirinkome – startuoti ir sudaryti sąlygas vaikams apsiprasti, pradėti pažintį su nauja aplinka, draugais bei auklėtojomis“.

Kauno m. savivaldybės nuotr.

Kitos statybos – Romainiuose

Erdvus, 2,7 tūkst. kv. metrų ploto A+ energetinio naudingumo klasės pastatas Šilainiuose, Sargėnų Dvaro g. 3, pastatytas vos per dvejus metus. Jame – funkcionalios sporto bei užsiėmimų salės, vaikų žaidimų ir poilsio zonos, persirengimo bei valgymo patalpos, specialistų kabinetai.

„Tai jau nebe pirmas visuomeninis objektas Kaune, kurio statybų rangos darbus paskutiniu metu įgyvendino mūsų įmonė. Prieš tai džiaugėmės naująja irklavimo baze ant Lampėdžio kranto, pabaigos link juda Jūratės darželio rekonstrukcija, o dabar tikrai su pasigėrėjimu atiduodame raktus miestui ir nuo šio darželio.

Turbūt tai viena moderniausių tokios paskirties įstaigų mieste su multifunkcinėmis erdvėmis, kurias galima transformuoti pagal poreikius. Belieka palinkėti, kad ten dirbančiam personalui ir mažiesiems lankytojams būtų jauku ir gera“, – sakė bendrovės „Statybų vizija“ vadovas Marius Jankauskas.

Kaunas ir toliau plečia švietimo įstaigų tinklą ten, kur jų poreikis yra didžiausias. Dar vienas vaikų darželis netrukus bus baigtas Jūratės gatvėje, Vilijampolėje. Čia iš pagrindų rekonstruotas ir naujam gyvavimui prikeltas kadaise veikusio ir galop likimo valiai palikto darželio pastatas.

Kitąmet 14 grupių įstaigos statybas planuojama pradėti ir Romainiuose. Itin sparčią plėtrą išgyvenančiame mikrorajone, Vijūkų gatvės 78 numeriu pažymėtame sklype suprojektuotas vieno aukšto, 260 vietų darželis. Planuojama, kad jis bus vienas didžiausių Kaune. Greta numatyta suprojektuoti ir pradinę mokyklą.NAUJAUSI KOMENTARAI

Ačiū merui

Ačiū merui portretas
Šunys loja o Kaunas mero dėka klęsti...

To šaunu

To šaunu portretas
Palaikai korumpuota Kauno mera, kuris ipainiotas i didziausia kysininkavimo istorija Lietuvoje? Malacius esi.

Suprantama

Suprantama portretas
Jei visai nestatys tai kur tuos vaikus deti nes tevams tai dirbt reikia o kodel savivaldybe neinformuoja kad daug metu nerenovavo darzeliu su didele teritorija Taikos pr netoli Draugystes parko ir Partizanu g. ir kas ten dabar?nieko naujo -daugiabuciai gyvenamieji namai ...biznis klesti Taip kad nereikia lia lia ...
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių