„Kaunas Pride“ atstovai Seimo pirmininkei įteiks manifestą dėl LGBT+ teisių

 • Teksto dydis:

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen ketvirtadienį Vilniuje susitiks su eitynių už homoseksualių ir translyčių asmenų teises „Kaunas Pride“ atstovais.

Parlamento vadovės atstovė spaudai Ilona Petrovė BNS sakė, kad susitikimas vyksta LGBTQ+ atstovų iniciatyva, bus kalbama apie šios bendruomenės aktualijas.

Pastarieji parlamento pirmininkę ketina pakviesti į šeštadienį Kaune rengiamas eitynes ir pristatyti savo siūlymus teisėkūrai.

„Norime pristatyti mūsų manifestą, iškeltus reikalavimus dėl LGBTQ+ bendruomenės problemų Lietuvoje“, – susitikimo išvakarėse BNS sakė vienas iš „Kaunas Pride“ organizatorių Rokas Budrauskas.

Norime pristatyti mūsų manifestą, iškeltus reikalavimus dėl LGBTQ+ bendruomenės problemų Lietuvoje.

Pasak jo, parlamento vadovei bus pristatyti LGBTQ+ bendruomenės lūkesčiai dėl tos pačios lyties asmenų partnerystės, santuokos įteisinimo, galimybės įsivaikinti, pasikeisti lytį.

„Taip pat norėtume, kad būtų sprendžiamos psichologinės LGBTQ+ jaunimo problemos. Reikalaujame, kad visam jaunimui Lietuvoje būtų nemokamai teikiamos psichologinė konsultacijos“, – sakė R. Budrauskas.

Dar vienas reikalavimas, anot jo, – kad Lietuvoje nebūtų diskriminuojama pagal šeiminį statusą.

„Norėtume, kad teisėsaugai būtų rengiami mokymai, kaip atskirti neapykantos nusikaltimus. Pavyzdžiui, šiuo metu dalis LGBTQ+ bendruomenės žmonių bijo kreiptis į policiją dėl homofobijos ar kitų dalykų“, – tvirtino jis.

Šeštadienį Kaune, Laisvės alėjoje, rengiamos LGBTQ+ eitynės.

Miesto savivaldybė birželį nesuderino šių eitynių maršruto, motyvuodama vykdomais infrastruktūros atnaujinimo darbais ir neproporcingai dideliais nepatogumais miestiečiams. Tačiau eitynių organizatoriai šį sprendimą apskundė Regionų apygardos administraciniam teismui ir šis rugpjūčio pradžioje įpareigojo savivaldybės administraciją suderinti eitynių maršrutą.

Savivaldybė savo ruožtu kreipėsi į Lietuvos vyriausiąjį administracinį teismą, kad šis panaikintų Regionų apygardos administracinio teismo sprendimą, kol kas byla nenagrinėta.NAUJAUSI KOMENTARAI

Ketvirtam. >Įdomu

Ketvirtam. >Įdomu portretas
Dievas viską teisingai sugalvojo. Kadangi V+V ir M+M poros negali turėti palikuonių tai jie savaime išnyksta. O dabartinis jų gausėjimas yra propagandos ir neteisėto finansavimo rezultatas.

kgb

kgb portretas
ko cia stebetis kad seimo pirmininke savo bendrazygius isileidzia juk tuos pasmirdelius geriau zino juk nepatogu lauke kalbetis man ta seimo pirmininke tai vadinama kabutese man ji niekas tuscia vieta

Yra rimtesnių reikalų,

Yra rimtesnių reikalų, portretas
o čia nori Čmil sudominti nesankcionuotu parradu, kurio nebus.
VISI KOMENTARAI 35
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių