Kaunas patvirtino daugiau kaip 100 įkrovimo vietų elektromobiliams sąrašą

 • Teksto dydis:

Vis daugiau dėmesio žaliajam kursui skiriantis Kaunas parengė elektromobilių viešųjų įkrovimo prieigų planą. Iki 2030 metų numatyta papildomai įrengti per pusantro šimto stotelių. Tam visame mieste numatytos 106 vietos.

„Per pastaruosius kelerius metus miestas įrengė dešimtis elektromobilių įkrovimo stotelių. Tačiau kasmet šalyje daugėjant elektromobilių, didėja ir stotelių poreikis. Atsižvelgdami į tendencijas ir rekomendacijas, mieste numatėme naujas įkrovimo prieigas“, – sako Kauno savivaldybės Transporto ir eismo organizavimo skyriaus vedėjas Martynas Matusevičius.

Labai didelės galios (180 kW) įkrovimo stoteles planuojama įrengti penkiose lokacijose: Ateities pl. 40, K. Škirpos g. 17, Taikos per. 119, Jonavos g. 40 ir 296.

Maždaug trečdalyje naujų įkrovimo vietų numatytos didelės galios (120kW) stotelės: A. Juozapavičiaus, Savanorių, Karaliaus Mindaugo prospektuose, taip pat Veiverių, P. Lukšio, Varnių, Vaidoto, M. K. Čiurlionio, Kovo 11-osios, A. Mickevičiaus, Aleksoto ir kitose gatvėse.

Atsižvelgdami į tendencijas ir rekomendacijas, mieste numatėme naujas įkrovimo prieigas.

Likusias sudarys vidutinės ir įprastos galios stotelės. Būsimų vietų sąrašą antradienį patvirtino posėdžiavusi Kauno miesto taryba. Daugiau informacijos – internete: bit.ly/stoteliusarasas.

Alternatyviųjų degalų įstatymu nustatyta, kad iki 2030 metų Lietuvoje turi būti įrengta 60 tūkst. elektromobilių įkrovimo prieigų, iš kurių 6 000 – viešųjų ir pusiau viešųjų. Jas pirmiausia numatyta įrengti šalies didmiesčiuose, taip pat šalia pagrindiniam transeuropiniam tinklui priklausančių kelių ir šalia kitų valstybinės reikšmės susisiekimo arterijų.

Iki šiol savivaldybės administracija įrengė kelias dešimtis elektromobilių įkrovimo prieigų. Nemokamai krauti elektra varomas transporto priemones galima šiose vietose: Bažnyčios g. 13, Kęstučio g. 74, T. Masiulio g. 21A, Žemaičių g. 8A, Baltų pr. 7, Pramonės pr. 31, Siūlų g. 4, Aukštaičių g. 45, Radvilėnų pl. 21, Raudondvario pl. 105, Eivenių g. 2, Laisvės al. 96, Karaliaus Mindaugo pr. 49 ir 50, Gedimino g. 1, A. Jakšto g. aikštelė, P. Lukšio g. (prie Kalniečių parko).NAUJAUSI KOMENTARAI

tai

tai portretas
svarbiausios informacijos nėra - jos mokamos ar nemokamaos??? Jei mokamos - po kiek elektra???

V,L

V,L portretas
Kas tie 100 ikrovimo vietu ???? Prie numatomo e.auto kiekio tai absoliutus nulis......Taip kad e automobiliu ateitis labai miglota . Tuo labiau kad vokiečiai stumia E kura iiprastiems auto . O japonai taip pat nesižavi elektr. auto o gan sekmingai dirba su vandeniliu.....

Juokavo, \\\\\.../////

Juokavo, \\\\\...///// portretas
bet tai faktas,kad su el'mobiliu iš Vilniaus iki Panevėžio "važiavo" 5 val. Gaila nepaklausiau kokiu 19 amžiaus "išradimu" TESLA,ZOJA ar kitu "stebūklu".___Aš irgi buvau pamišęs,bet laiku susiprotėjau,nusipirkau hibridą,įsistačiau dujas ir 100 km.važiuoju už 3,5 eur.ir nereikia rengtis kailinių.___Gal neuždubąsins el'mobilių prekkeiviai už tokią anti'reklamą.___Bet bijau,kad pirkėjai pajutę el'mobilių kaifą pardavėjų nepadubąsys,nes prie -20 C jie ar iš vis pajudės iš vietos.
VISI KOMENTARAI 9
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių