Kaunas jungiasi prie aplinkos švarinimo akcijos: „Darom“ visi!

 • Teksto dydis:

Šį šeštadienį kauniečiai nuo 10 val. kviečiami jungtis prie visuotinės švarinimo akcijos „Darom“. Rinkti ir rūšiuoti atliekas numatyta kauniečių itin lankomuose plotuose: Marvelės upės slėnyje, Kauno marių prieigose prie Neptūno įlankos bei Nemuno ir Neries upių pakrantėse. Šiose vietose maišais, pirštinėmis ir surinktų šiukšlių išvežimu pasirūpins savivaldybė.

„Pastaraisiais metais Kaunas skiria didelį dėmesį aplinkosaugai. Po upelių taršos prevencijos ir kassavaitinių patikrinimų ženkliai sumažinome netinkamai nuotekas tvarkančių asmenų skaičių. Tačiau vis dar pasitaiko atvejų, kai viešose vietose randame paliktų padangų ir kitos netvarkos. Akcija „Darom“ – dar viena galimybė apsikuopti, susitvarkyti, tuo pačiu prasmingai praleidžiant laiką atsakingų ir veiklių kauniečių draugijoje“, – sakė Kauno savivaldybės Aplinkos apsaugos skyriaus vedėja Radeta Savickienė.

Šiemet pavasarinės švarinimosi akcijos organizuojamos keturiose seniūnijose: Aleksote, Petrašiūnuose, Šančiuose ir Vilijampolėje. Iniciatyvūs kauniečiai balandžio 23 d. nuo 10 val. laukiami Marvelės upės slėnio teritorijoje, Kauno marių prieigose prie Neptūno įlankos, Nemuno upės pakrantėje iš Švenčionių g. pusės ir Neries krantinės teritorijoje tarp Varnių ir Plungės gatvių.

Keturiose lokacijose numatyti 6 atliekų surinkimo taškai, „Kauno švara“ dalins šiukšlių maišus ir pirštines. Bendrovė taip pat pasirūpins atliekoms skirtų konteinerių atvežimu ir jų išvežimu. Pagalbininkų veiksmus koordinuos seniūnijų atstovai.

„Gyventojai, savo nuožiūra tvarkysiantys aplinką ir rinksiantys atliekas kitose vietose, pagal organizacijos „Mes darom“ šiųmetį švarinimosi modelį turės patys savarankiškai pasirūpinti maišais bei pirštinėmis, o surinktas atliekas nuvežti ir priduoti į artimiausią didelių gabaritų ir pavojingų atliekų priėmimo aikštelę“, – pabrėžė R. Savickienė.

Kaune surinktos ir išrūšiuotos atliekos bus priimamos balandžio 23 d. iki 18 val. visose šiuo metu veikiančiose Kauno regiono didelių gabaritų ir pavojingų atliekų priėmimo aikštelėse: Energetikų g. 60 (buvęs adresas Nemajūnų g. 15B), Raudondvario pl. 155D, Kuršių g. 9E, Palemono g. 12E, Vandžiogalos pl. 92B, Chemijos g. 4E, Julijanavos g. 1 ir Ašigalio g. 20A. Plačiau – internete: kaunoratc.lt/aiksteles.

Visos aikštelės bus pažymėtos ir „Mes darom“ mobilioje programėlėje. Čia vartotojai taip pat ras visas savivaldybių rekomenduojamas tvarkyti viešąsias erdves. Žaliųjų atliekų priėmimo aikštelės dirbs įprastai.

Atliekų aikštelėse bus priimamos tik tinkamai išrūšiuotos atliekos. Į aikšteles nebus priimamos sunkvežimių, sunkiasvorių transporto priemonių padangos ir kitos automobilinės detalės. Atliekas atvežę asmenys privalės turėti asmens dokumentą.

Akcijoje „Darom“ šiemet kviečiami dalyvauti pavieniai asmenys, šeimos, miestų ir miestelių bendruomenės, organizacijų bei verslo įmonių kolektyvai ir visi, kam rūpi švari aplinka.


Šiame straipsnyje: Daromšiukšlėsatliekosakcija

NAUJAUSI KOMENTARAI

cia

cia portretas
is fotkes panasu, kad cia greiciausiai daugiabuciu problema - patys prisisiukslina ir po to patys rekdami visiems tvarko. Ne viena diena metuose o kiekviena diena reikia tvarkytis ir nereikes girtis savo apsileidimo susitvarkymu.

nu

nu portretas
mes kiekviena diena savo siuksles ir dar surinktas patvori paliekam ten kur kur joms vieta ir nesuprantu kodel kazkas ta darydamas viena karta metuose tuo didziuojasi:) Mes tikrai nesiruosiam dalyvauti tokiose akcijose ir uz kazka daryti nepadarytus darbus ir pareigas.

o kada bus akcijos

o kada bus akcijos portretas
tu Kaunieti privalai per metus "sugauti" ar kitokiu budu iamzinti nors viena siukslintoja.
VISI KOMENTARAI 7
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių