Kaunas atsisveikina su Kultūros sostinės titulu – siunčia 2022 bučinius

 • Teksto dydis:

Kaunas kultūros sostinės titulą perduoda kitiems trims Europos miestams. Projektui pasiekus finišą, daugybė Lietuvos ir užsienio miestų pasipuošė oro bučinius siunčiančių žmonių nuotraukomis. Tai fotografo Remio Ščerbausko meninis projektas, kuriuo simboliškai atsisveikina programos „Kaunas 2022“ kūrėjai. Anot jų, 2022 bučiniai skirti visiems svajotojams ir darytojams, dalyviams ir kūrėjams, kurie Europos kultūros sostinės svajonę padėjo paversti realybe.

Bučinių projekto idėjos autorius – Kauno menininkas R. Ščerbauskas, nuo pat 2019 m. siekęs įamžinti Europos kultūros sostinės renginių dalyvius, lankytojus, bendruomenės narius, menininkus, kauniečius ir miesto svečius, savanorius, prie projekto įgyvendinimo prisidėjusią komandą ir tuos, kurie dažnai likdavo už rampos šviesų. Visi šie žmonės, ruošdamiesi titulo metams, savo energija kėlė miesto kultūrą į naują lygmenį.

Daugybės išskirtinių fotosesijų rezultatas – 2022 bučiniai, kurių įamžinimo procesas, anot fotomenininko, nebuvo pats paprasčiausias. Žmonių reakcijų būta įvairių – vieni į prašymą nusiųsti bučinį reaguodavo numodami ranka ar ieškodami slaptų kamerų, o kiti, išbandę neįprastą fotosesiją, dalyvauti įkalbinėjo ir savo draugus.

R. Ščerbausko nuotr.

„Bučinys – intymumo, saugumo, pasitikėjimo, jausmo simbolis, kurį sunku dalyti bet kada. Tad žaviuosi žmonių drąsa įsitraukti, padovanoti smagią emociją kitiems. Norėčiau, kad ir ateityje Kaunas rastų jėgų įsileisti naujų idėjų ir dalyvauti tarptautiniuose projektuose“, – pasakojo menininkas.

Kauniečių ir Kauno draugų bučiniai pasieks ne tik Lietuvos miestus, bet ir reklaminius skydus, stoteles, kompiuterių ekranus Latvijoje, Estijoje, Vokietijoje, Italijoje, Izraelyje, Švedijoje, Suomijoje, Jungtinėje Karalystėje.

R. Ščerbausko fotosesijoje įsiamžino ne tik praeiviai, bet ir menininkai, bendruomenių atstovai, renginių dalyviai ir programos „Kaunas 2022“ komanda. Kuratoriai, idėjos autoriai, savanoriai ir techninis personalas pasidalijo, kam bučiniu norėtų perduoti didžiausią padėką.

Anot programos „Kaunas 2022“ vadovės Virginijos Vitkienės, jos siunčiamas bučinys skrietų Kauno miesto ir rajono gyventojams. „Būtent jie priėmė iniciatyvas atviromis širdimis. Kai kurios jų iš pradžių gal pasirodė keistos – juk koncertai įprastai vyksta salėse, o čia buvo ir kieme, ir miške... Na, bet kultūra peržengia visus slenksčius. Bučiniais visiems norėčiau perduoti linkėjimą: kultūros sostinės titulas pereina kitur, tačiau nepamirškime, ką sukūrėme, nepamirškime puoselėti to užauginto bendruomeniškumo, tegu tai būna tvaru, o geri dalykai toliau keliauja iš širdies į širdį“, – sakė ji.

Programos „Kaunas 2022“ trilogijos sumanytojo Ryčio Zemkausko bučinys skirtas „Kaunas 2022“ savanoriams: „Jie ilgai atsimins sostinės renginius, o miestas ilgai atsimins juos.“NAUJAUSI KOMENTARAI

Finalas

Finalas portretas
baloje .......... kažkuo primena zombių pasipliuskenima prieš išnykimą

chaliavi pinigai praplauti

chaliavi pinigai praplauti portretas
dabar ewrozopos korabl idi naxui

...

... portretas
lūpos triūbele kaip JAZZU mėgdavo
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių