Kauną užtvindė liūtis: skendo pagrindinės gatvės

Ketvirtadienį Kauną užklupo stiprus lietus. Nors miestą jis skalavo ganėtinai neilgai, tačiau to užteko, kad paskęstų pagrindinės miesto gatvės.

Maždaug prieš 14 val. virš Kauno pritvinkę debesys prapliupo gausiu lietumi. Itin gausūs krituliai miestą plovė maždaug apie valandą. Kauniečiai pradėjo dalytis informacija, kurios Kauno gatvės po lietaus tapo sunkiai pravažiuojamos.

Žinomas publicistas Rytis Zemkauskas savo socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje įkėlė kelias nuotraukas iš Karaliaus Mindaugo prospekto. Nuotraukose matyti, kaip ties pėsčiųjų tiltu pastatyti automobiliai tiesiog skęsta. Pro šalį važiuojantis transportas taip pat į šonus taško didelius vandens purslus. Ne ką geresnė padėtis ir prie prekybos centro „Akropolis“. Iš Griunvaldo gatvės iki parduotuvės durų stūkso didžiausia bala.

Portalo kauno.diena.lt redakciją pasiekė informacija apie tai, jog leidžiantis Žemaičių gatvės plentu, atsivėrė kanalizacijos šulinys. Miestiečiai perspėja šioje atkarpoje vairuoti itin atsargiai ir nepakliūti į atsivėrusius spąstus.

Dar kiti miestiečiai informavo, kad senamiestyje esančioje Kumelių gatvėje per gilias balas žmonės negali išeiti iš namų.

Pagrindinė Kauno pėsčiųjų gatvė taip pat po lietaus paskendo. Žmonės tikino, kad dalyje Laisvės alėjos reikalingi ilgi guminiai botai, kitaip pasiekti kavines ar namų laiptines tikrai nepavyks.

Kaip BNS informavo Kauno apskrities policijos atstovė Justina Kazragytė, policija sulaukė penkių pranešimų apie tai, kad Jonavos gatvėje, Karaliaus Mindaugo, Vytauto prospektuose nuo lietaus pakilo šulinių dangčiai. Vienas pakilęs šulinio dangtis Raudondvario plente apgadino automobilį.

„Kauno vandenų“ atstovai informavo, kad per trumpalaikę liūtį bendrovės avarinė  tarnyba dėl sunkiai pravažiuojamų gatvių ir patvinusių lietaus nuotekų tinklų gavo virš 40 pranešimų. Likviduoti lietaus padarinių išsiųstos avarinės tarnybos 6 brigados. Bendrovės specialistams patikrinus gautą informaciją paaiškėjo, kad gatvėse dalis lietaus nuotekų tinklo šulinių grotų buvo užneštos įvairiomis šiukšlėmis ir žole. Visuomeninio transporto eismas Kaune nebuvo sutrikdytas. 

„Galima teigti, kad itin kritinės situacijos Kaune nebuvo, kadangi įprastai vidurkis yra  27 iškvietimai per parą“, – tikino bendrovės „Kauno vandenys“ generalinis direktorius Vilius Burokas.

Valstybinės metrologijos tarnybos duomenimis, ketvirtadienio popietę per liūtį iškrito 8,6 mm kritulių, tuo tarpu vidutinė gegužės mėnesio kritulių norma yra 50 mm. „Kauno vandenų“ avarinės tarnybos duomenimis, kritinė situacija dėl liūties buvo 2015 metais, kuomet per parą gauti 127 iškvietimai.

Kad patalpos nebūtų užlietos vandeniu, gyventojai rūsiuose turėtų įsirengti savaime užsidarančias sklendes arba vožtuvus, kurie apsaugotų statinius. Iškvietimų dėl nuosavų valdų ar daugiabučių rūsių bendrovė sulaukia retai, kadangi įmonė „Kauno vandenys“ aptarnauja ir prižiūri tik lauko tinklus, vidaus tinklais rūpinasi gyventojai ir kitos tarnybos.

 

 

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Centro gyventojai

Centro gyventojai portretas
Laisves aleja plauke gelbetoju gumine valtis ties restptranu nuogas apvirto

M

M portretas
M Neprasisunkia vanduo pro plytelių sandūrą,tai nors ir nedaug palyja. , vistiek pliaupia kai kuriomis vietomis,

...

... portretas
Krabai dauginas, tai ir vandens reikia.
VISI KOMENTARAI 27
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių