Karantininis žiemos savaitgalis: pareigūnai pramogautojus stebės ne tik Kleboniškyje

Praėjęs snieguotas savaitgalis kauniečiams, pagaliau sulaukusiems progos pasimėgauti žiemos pramogomis, atnešė ne tik neišdildomų gerų įspūdžių, galimybę pajudėti, bet ir traumų, o taip pat ir baudų dėl karantino sąlygų nesilaikymo.

„Nepaisant atėjusių didesnių šalčių, kurie, tikėtina, gali sumažinti norinčiųjų pramogauti lauke skaičių, šį savaitgalį, kaip ir praėjusį, pareigūnai skirs daugiau dėmesio žiemos pramogautojams. Planuojamas didesnis patruliavimas ne tik Kleboniškyje, bet ir kitose Kauno miesto bei rajono vietose“, – portalui kauno.diena.lt teigė Kauno policijos atstovai.

Tikrinimus vykdys ir Kauno miesto savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus specialistai.

Primename, kad daugiausia pareigūnų ir specialistų įspėjimų susilaukia nedėvintys apsauginių veido kaukių arba jas dėvintys netaisyklingai, taip pat nesilaikantys saugaus atstumo.

 

Kauno miesto savivaldybė populiariausiose čiuožinėjimo, slidinėjimo vietose – net penkiolikoje – įrengė įspėjamąsias lenteles su užrašais „Pramogaukite atsakingai. Virusui šaltis nebaisus“. 

„Dažniausiai pareigūnai stengiasi geranoriškai įspėti žodžiu, taip pat prevenciškai leidžia įspėjamuosius garso įrašus. Administracinės baudos gresia tiems, kurie ignoruoja pareigūnų įspėjimus, nepaklūsta įspėjimams laikytis nustatytų reikalavimų“, – teigė policijos atstovai.

Pareigūnai tikisi gyventojų sąmoningumo ir supratimo bei rekomenduoja žiemos pramogomis mėgautis atsakingai – rinktis mažiau populiarias vietas, kuriose, tikėtina, susirinks ne tiek daug žmonių, nesiburiuoti keliomis šeimomis, taip pat nepamiršti laikytis atstumo, dėvėti apsaugines veido kaukes.

Rizika užsikrėsti COVID-19 išlieka

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) atkreipia dėmesį, kad nesilaikant saugaus atstumo, nedėvint tinkamos apsauginės veido kaukės, užsikrėsti koronavirusu galima ir būnant lauke, atvirose erdvėse.

SAM specialistai pastebi, kad iškritus gausiam sniegui lauke laiką leidžiantys žmonės turėtų nepamiršti apie saugų elgesį viešose vietose – draudimą būriuotis, išlaikyti saugų bent dviejų metrų atstumą nuo kitų žmonių, apsauginių veidą ir burną dengiančių kaukių dėvėjimą ir kitas apsaugines priemones.

Justinos Lasauskaitės nuotr.

Šaltuoju metų periodu aktyviai judant lauke pasikeičia ir mūsų kvėpavimas – kvėpuojame kur kas dažniau ir giliau, todėl virusas su iškvepiamais lašeliais gali pasklisti didesniu atstumu. Viešose vietose, kur yra didesnis judėjimas, patariama išlaikyti ne mažesnį kaip dviejų metrų atstumą nuo kitų žmonių.

Žiemos sezono metu aktyviai judant lauke veido kaukės sudrėksta žymiai greičiau nei būnant uždaroje patalpoje. Sudrėkusią kaukę būtina tuoj pat pakeisti nauja, nes jos apsauginis efektyvumas sumažėja.

Didelį dėmesį reikėtų skirti ir tinkamam apsauginės veido kaukės dėvėjimui. Rekomenduojama rinktis medicininę veido kaukę, kuri sukuria barjerą, ribojantį infekcijos sukėlėjo perdavimą tarp kaukę dėvinčiojo ir šalia esančio žmogaus. Medžiaginės kaukės mažiau efektyvios, jų apsaugos lygis priklauso nuo sluoksnių skaičiaus bei medžiagos, iš kurios ji pasiūta.

Justinos Lasauskaitės nuotr.

Rekomenduojama, kad nemedicininės kaukės atitiktų šiuos kriterijus:

– kaukė turi sudaryti fizinį barjerą oro lašeliams patekti į kvėpavimo takus per nosį ir burną;

– kaukė turi būti trijų medžiagos sluoksnių, tankaus audinio arba dviejų sluoksnių su vidine kišenėle trečiam sluoksniui įdėti;

– kaukė turi būti vientisa (be skylių, nepermatoma ir pan.);

– kaukė turi būti tinkamo dydžio, kad dengtų nosį ir burną bei priglustų prie veido;

– kaukės vidinis sluoksnis turi būti iš medžiagos, gerai sugeriančios drėgmę, išorinis – iš medžiagos, iš kurios itin greitai išgaruotų drėgmė, o kaukės trečiasis sluoksnis, kuris įdedamas kaip filtras, gali būti iš tankios polipropileno medžiagos.

Tuo tarpu visuomenėje pamėgtų veido skydelių efektyvumas yra ženkliai mažesnis nei bet kurių veido kaukių, nes nepilnai dengia nosį ir burną. Veido skydeliai labiausiai naudingi siekiant išvengti viruso poveikio akių gleivinei.

Privalu žinoti

SAM primena, kad viešose vietose leidžiama būti ne didesnėmis nei dviejų asmenų arba vienos šeimos ar vieno namų ūkio narių grupėmis. Vyresniems nei šešerių metų vaikams privaloma dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones, kurios priglunda prie veido ir visiškai dengia nosį ir burną.

Kaukių leidžiama nedėvėti tik už gyvenamosios vietovės – miestų, miestelių, kaimų, sodininkų bendrijų ribų ir kai šalia 20 metrų spinduliu nėra kitų asmenų, išskyrus šeimos narius ar vieno namų ūkio asmenis. Taip pat kaukių leidžiama nedėvėti neįgalumą turintiems žmonėms, kurie dėl savo sveikatos būklės kaukių dėvėti negali ar jų dėvėjimas gali pakenkti asmens sveikatos būklei. Šiems asmenims rekomenduojama nešioti veido skydelį.NAUJAUSI KOMENTARAI

Algirdas

Algirdas portretas
Kaukės lauke is tikro nesąmonė, patalpose taip, bet tik ne gamtoje

Idijotams

Idijotams portretas
Kas tą virusą kada įleido į tuos kvėpavimo takus? Pakazūxa.

Š

Š portretas
Ta organizasija negalima vadint policija tai nusikalteliai
VISI KOMENTARAI 9
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių