Kam atiteks V. Adamkaus premija?

 • Teksto dydis:

Šią savaitę prasidėjo nominantų teikimas Prezidento Valdo Adamkaus premijai gauti.

Prezidento Valdo Adamkaus bibliotekos-muziejaus ir Danos Gedvilienės fondo premija bus įteikta už visuomenės dėmesio ir pagarbos vertus pasiekimus bei pastangas apsaugoti ir atkurti gamtinę aplinką Lietuvoje ir kaimynystėje bei užtikrinti išteklių tvarumą.

"Premijai gauti laukiami moksliniai tyrimai ar išradimai, pilietinės veiklos ar asmenys ir organizacijos, kurios atkreipia dėmesį į gamtosaugą ir skatina veikti. Taip pat laukiami teikimai, atliepiantys politikos sprendimus ar verslo iniciatyvas, siekiančias sukurti tvaresnį vystymąsi ir švaresnę ateitį, išrasdami arba pritaikydami pažangiausius sprendimus", – teigia prezidentinės bibliotekos-muziejaus direktorius Arūnas Antanaitis, kuris papildo, kad nominacijos Prezidento Valdo Adamkaus premijai (5 tūkst. eurų) gauti yra priimamos iki kovo 19 d.

Tikiuosi, kad premija ne tik bus atsidėkota gamtos geradariams, bet ir paskatins tų gerų darbų daryti daug.

Kalbėdamas apie premiją prezidentas V.Adamkus teigia, kad aplinkosaugos klausimai šiandien labai aktualūs visame pasaulyje, neišskiriant ir Lietuvos. "Gal aplinkosaugos problemos šiandien nėra akimi matomos, apčiuopiamos, tačiau jų aktualumas tikrai padidėjęs ir jos reikalauja naujų aplinkosauginių sprendimų. Todėl tikiuosi, kad premija ne tik bus atsidėkota gamtos geradariams, bet ir paskatins tų gerų darbų daryti daugiau", – viliasi V.Adamkus, kuris, dirbdamas JAV, rūpinosi ir Lietuvos ekologija.

Danos Gedvilienės fondo valdytojas Gabrielius Gedvila pasakoja, kad jo velionė žmona D.Gedvilienė buvo aistringa gamtosaugininkė, kuri prisidėjo prie ekologijos puoselėjimo tiek JAV, tiek ir Lietuvoje. Norėdamas pagerbti velionės žmonos atminimą, G.Gedvila įsteigė 100 tūkst. JAV dolerių fondą, kurio lėšos kasmet bus skiriamos prezidento V.Adamkaus – jo draugo, žinomo aplinkosaugininko – premijai. G.Gedvila pabrėžia, kad aplinkosaugos terminas visuomenėje turi būti suvokiamas plačiau, o premijos tikslas – įvertinti pasiekimus ir pagerbti individų darbą gerinant Lietuvos gamtinę aplinką.

Premijos nugalėtojas bus paskelbtas balandžio mėnesį, o iškilmingas premijos įteikimas vyks birželio 5 d. – Tarptautinę aplinkos apsaugos dieną – Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Botanikos sode.NAUJAUSI KOMENTARAI

tarybine lerva

tarybine lerva portretas
gaus diploma ir medaliu

Babajus

Babajus portretas
Cia visiems CZV kaleimo lieva-tu-je Irako partizanams duos premijas uz mokesciu moketoju pinigus?

\\\\\.../////

\\\\\...///// portretas
KGB-CŽV'ė nerista.
VISI KOMENTARAI 12
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių