Jaučiasi palikti likimo valiai: dažnai semia namą, bet pagalbos nesulaukia

„Norėčiau pranešti, kaip veikia avarinės tarnybos Kaune, kaip padeda žmonėms. Lietus lyja, šuliniai pilni, kanalizacijos vanduo tiesiog žliaugia pro klozetą, dušą, kriauklę. Gaila, nespėta nufotografuoti pirminio fontano“, – piktinosi jau ne pirmus metus besitęsiančia situacija šilainiškė.

Namas Tytuvėnų gatvėje, kuriame moteris gyvena su gausia šeima, pavasarį ir rudenį dažnai kenčia nuo liūčių ar gausesnio lietaus. Avarinė tarnyba, anot šilainiškės, sakosi esanti bejėgė.

„Skambinta ištisai. Reziumė, atvažiavo, pažiūrėjo ir leptelėjo, kad trasa pilna, niekuo negalime padėti, skambinkite dispečeriui. Paskambinus dispečeriui, atsakas toks pats: „Padėti niekuo negalime, kreipkitės raštiškai. Nustos lyti, turėtų nustoti bėgti, o kur kreiptis pagalbos nežinau“, – šios dienos pokalbius citavo kaunietė, apimta nevilties.

Ji klausė, ar normali tokia situacija, kai turi investuoti asmenines lėšas ir vis tiek nuolat baimintis dėl naujo gresiančio užpylimo, kuris atneša ne tik nepatogumus ir streso, bet ir vėl finansinių nuostolių.

„Normalu, ar ne? Tai dabar klausimas, tai kur kreiptis? Kitas dalykas, beveik miesto centras, Šilainiai, o dalis gatvės gyventojų neturi miesto kanalizacijos. Kodėl mes už savo lėšas pastoviai turime tvarkyti šulinį, kai netvarkoma trasa. Dėtas siurblys. Pagalbos neįmanoma sulaukti. Kibirais turime nešti kanalizacijos vandenį, negalime nei nusiprausti, nei į wc nueiti. Va taip gyvena miestiečiai. Ar čia reikėtų atsivežti Šilainių seniūną? O gal poną merą?“ – išeities ieškojo moteris.

Ji pridūrė, kad namuose gyvena mažamečių vaikų, taip pat yra senyvo amžiaus žmonių.

„Kasmet rudenį–pavasarį tas pats. Piktumas nežmoniškas. Namie – trys mažamečiai vaikai, senyvos moterys, ir turime eiti tuštintis į kibirą“, – širdo pašnekovė.

Net ir praėjus porai valandų po stipraus lietaus pirmadienį šio Tytuvėnų gatvės namo gyventojai negalėjo naudotis nei vandentiekiu, nei kanalizacija. „Pasiskolinome siurblį, pumpuojam vandenį, negalime leisti vandens namuose. Iki kauliukų braidome po šūdiną vandenį, neturime net kaip nusiprausti. Jeigu vėl pradės lyti, vėl viskas į namus bėgs. Niekas nieko nepadeda“, – sakė moteris.

Ji pasakojo, kad jų namas priklauso miesto kanalizacijai, tačiau namai už jų jau nebe. „Sekantiems namams niekas nesugeba įvesti kanalizacijos. Mes turime įsidėję ir vožtuvą, kad kanalizacija nekiltų ir bėgtų į namus. Bet vis tiek būna, kad žliaugia vanduo į namus. Avarinė sako: niekuo negalime padėti“, – piktinosi šilainiškė.

Visa gatvė yra žvyrkelis. Reikia kapstyti kastuvu, daryti nuolydžius nuo šulinių, aiškino gyventoja. „Kai prakapstėme, gatvė neužsemta. Bet per šulinius vėl viskas pradės lipti, ir bus didžiausios balos. Kiemas visas baisus. Mūsų namas yra paskutinis gatvėje, turintis kanalizaciją, pas mus viskas ir bėga. Iš visų kitų subėga pas mus“, – įsitikinusi kaunietė.

Ji skaičiavo, kad po pirmadieninio apsėmimo teks keisti grindų laminatą, reikės kviestis meistrus, kad išplautų šulinį, tvarkytų siurblį – 200 eurų. Jeigu reikės naujo siurblio – dar 300 eurų.

Namas yra apdraustas, tad moteris tikisi, kad bent dalį nuostolių padengs draudimas. Tačiau iš pradžių teks pakloti asmenines lėšas, nes naudotis tualetu reikia jau dabar.

Moteris pasakojo, kad dėl situacijos jau ne kartą yra kreipusis į įvairias instancijas, tačiau teigia, kad į jos problemas niekas nekreipia dėmesio.

Išsiuntėme klausimus dėl situacijos Kauno miesto savivaldybės bei Kauno vandenų“ atstovams. Gavę komentarus, papildysime tekstą.


Šiame straipsnyje: kanalizacijaKauno vandenysŠilainiaisemia namąskaitytojo naujiena

NAUJAUSI KOMENTARAI

AI

AI portretas
Yra lietaus kanalizacija ir nuotekų kanalizacija - tai skirtingi tinklai. Jei per lietų patvinsta, gal ne ten prisijungta.

krabas

krabas portretas
Mano dvaras ant kalniuko ,manes nesemia.Valgykit ,krabu lazdeles be krabu.

Jolanta

Jolanta portretas
bardelis Kauno vandenyse baisus...visi tinklai pasene reikia renovuoti,gyventojai irgi savavaliskai prisijunge lietaus vandenis ir nespeja subegti...mes issikelem auksciau duso kabina ir klozeta ir dabar ramybe....nebaisus jokie potvyniai o budavo tas pats/
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių