Jau žinoma, kada bus renkamas KTU rektorius

Kauno technologijos universiteto (KTU) rektoriaus rinkimai vyks penktadienį.

KTU atstovas atstovas spaudai Mantas Lapinskas BNS sakė, kad penktadienį rengiamas uždaras universiteto Tarybos posėdis, kuriame bus balsuojama dėl rektoriaus. Dėl šio posto varžosi 11 kandidatų.

Rektorius išrenkamas, kai vienas kandidatas surenka ne mažiau kaip tris penktadalius visų Tarybos narių balsų. Jeigu per pirmąjį balsavimą nė vienas iš kandidatų tiek balsų nesurenka, rengiamas pakartotinis balsavimas ir konkurse dalyvauja ne daugiau kaip du kandidatai, per pirmąjį balsavimą surinkę daugiausia balsų. Jei prireiktų antro rinkimų turo, jis vyktų pirmadienį, liepos 16 dieną, BNS sakė M. Lapinskas.

KTU rektoriaus posto siekia JAV Pensilvanijos Getysburgo koledžo Ekonomikos katedros docentas Rimvydas Baltaduonis, Vilniaus universiteto Chemijos instituto direktorius Aivaras Kareiva, KTU Senato pirmininkas, Ekonomikos ir verslo fakulteto profesorius Rytis Krušinskas, Nigerijos Kovenanto universiteto profesorius, programinės įrangos inžinerijos mokslų daktaras Sanjay Misra, Vilniaus Gedimino technikos universiteto profesorius, sistemų programavimo mokslų daktaras Algirdas Pakštas.

Vadovauti KTU taip pat pretenduoja šios aukštosios mokyklos Elektros ir elektronikos fakulteto profesorius Renaldas Raišutis, šio fakulteto pagrindinis tyrėjas docentas Vidas Raudonis, Cheminės technologijos fakulteto profesorius Raimundas Šiaučiūnas, šio fakulteto dekanas Eugenijus Valatka, laikinoji rektorė Jurgita Šiugždinienė bei Mechanikos inžinerijos ir dizaino fakulteto dekanas Andrius Vilkauskas.

Rektorius renkamas penkerių metų kadencijai.

KTU rektoriaus rinkimai paskelbti pernai gruodį, kai iš šių pareigų atsistatydino Petras Baršauskas.

Petras Baršauskas/ Andriaus Aleksandravičiaus nuotr.

Jis iš pareigų pasitraukė tuometiniam akademinės etikos ir procedūrų kontrolieriui Vigilijui Sadauskui tiriant jo monografiją. Kontrolierius spalį konstatavo, kad rengdamas habilitacinį darbą P. Baršauskas nesilaikė citavimo taisyklių ir pažeidė akademinės etikos reikalavimus. Buvęs rektorius pripažino, kad jo darbe yra techninių klaidų, tačiau neigė plagijavimą.

Nepalankią kontrolieriaus išvadą P. Baršaukas ginčija teisme. Vilniaus apygardos administracinis teismas šių metų kovą paskelbė, kad kontrolierius pagrįstai pripažino P. Baršausko habilitacinį darbą plagiatu, tačiau šį sprendimą P. Baršauskas apskundė Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.

Šiuo metu KTU rektoriaus pareigas laikinai eina J. Šiugždinienė.NAUJAUSI KOMENTARAI

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com portretas
Problema sena, sena. O buvo taip, kai signatarai dvasiniame pakilime dar tada, berods 1991 m. vasario mėn. priėmė Mokslo ir Studijų įstatymą, kurio 16str. 2 dalyje buvo numatyta, kad rektorių renka laipsniuoti, tai trumpai išsireiškiu. Tačiau jau seniai seniai šita teisė yra ATIMTA iš akademinės bendruomenės, nes NEGALIMA PASITIKĖTI akademine bendruomene. O va TARYBA galima, nes taryba gali išrinkti baršauskus, kas daugiau blato turi ir yra paklusnus. Tai valdžiai reikia PAKLUSNIŲ. Tai tik toks ir bus "išrinktas" - paskirtas. Akademinė bendruomenė NEREIKALINGA, na nebent muilo gamybai. Toks kompartijos ir kgb tikslas depilietizuoti akademinę bendruomenę, kad jie nesirūpintų savo Valstybe, savo universitetu. TIKSLAS JAU PASIEKTAS. Galite ir toliau joti ant to pačio nustipusio arkliuko.

cha - juokas pro ašaras

cha - juokas pro ašaras portretas
Tai "rinksim" ar skirsim???
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių