Įžanga: įteikti 25-osios tarptautinės parodos „Ką pasėsi...“ apdovanojimai

 • Teksto dydis:

Didžiulio dėmesio kasmet sulaukianti tarptautinė žemės ūkio paroda „Ką pasėsi...“ šiemet yra jubiliejinė. Pradėta rengti prieš ketvirtį amžiaus ji išaugo į didžiausią agrosektoriaus naujovių parodą Baltijos šalyse.

Paroda, kaip visuomet vyksianti Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijoje (VDU ŽŪA), veiks rugsėjo 23–25 dienomis, tačiau jau šiandien surengta medalių įteikimo ceremonija ir nuskambėjo organizatorių padėkos ilgamečiams parodos dalyviams, partneriams ir parodos pagrindiniams rėmėjams.

Buvęs akademijos, tuometinio Lietuvos žemės ūkio universiteto rektorius, profesorius Albinas Kusta prisiminė, kaip gimė ši paroda – siekiant, kad studijos, mokslas ir verslas turėtų kuo glaudesnį ryšį.

„Aktyvūs profesoriai pasiūlė – suorganizuokime parodą. Ir ryžomės tokiai beveik avantiūrai universitete organizuoti parodą, kai niekada to nėra buvę, patyrimo nėra“, – pasakojo A. Kusta. Po pirmojo renginio sekė ir antrasis, kuris ir startavo su iki šiol išlaikytu pavadinimu „Ką pasėsi...“. Nors pati mokslo įstaiga per tuos daugybę metų spėjo pakeisti ne vieną pavadinimą.

Ryžomės tokiai beveik avantiūrai universitete organizuoti parodą, kai niekada to nėra buvę, patyrimo nėra.

Parodos ilgaamžiškumas, akademiko habilituoto technologijos mokslų daktaro  manymu, rodo tai, kad „ji yra naudinga žemės ūkiui ir naudinga Lietuvos valstybei“.

A. Kusta sakė, tik užsimezgusių ryšių su verslu ir parodos įdirbio dėka dabartinė akademijai pavyko pasiekti, kad prie jos būtų įkurtas mokslo slėnis.

VDU ŽŪA Žemės ūkio mokslo ir technologijų parko direktorius doc. Virginijus Venskutonis, prieš pradėdamas teikti apdovanojimus, gyrė su žemės ūkiu susijusius verslus už jų iniciatyvumą, inovatyvumą ir sakė, kad svarbiausia – išlaikyti partnerystę. „Norisi, kad Verslo ir socialinės partnerystės centro gija visąlaik būtų gyva ir pulsuotų“, – kalbėjo V. Venskutonis.

„Ką pasėsi... 2021“ medaliais apdovanoti: tiksliosios akėčios TREFFLER TS (AB „AUGA group“), traktorius „Deutz-Fahr 8280 TTV“ (UAB „Biržų žemtiekimas“), kombainas „John Deere X9“ (UAB „DOJUS agro“), Case IH traktorius OPTUM 270 AFS connect (UAB „Dotnuva Baltic“), traktorius „Massey Ferguson 8S.265“ (AB „East West Agro“), ratinis traktorius „Fendt 724 Vario“ su FendtONE valdymo koncepcija (UAB „Ivabaltė“), integruotos augalų apsaugos informavimo, konsultavimo ir mokymų informacinė sistema (IKMIS 2.0) (VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba), ratinis traktorius „New Holland T6.180 Methane Power“ (AB „Lytagra“), ratinis traktorius „VALTRA T255 Versu“ (UAB „Rovaltra“), augalų biostimuliantų grupė DNA PERFORMANCE (Timac AGRO LT, UAB).

Justinos Lasauskaitės nuotr.

Parodos dalyviai atvyksta pristatyti naujoves žemės ūkyje, pasidalinti turimomis žiniomis, o taip pat susipažinti su parodoje demonstruojamomis naujomis technologijomis, dalyvauti parodos šviečiamosios programos renginiuose ar pasitarti su specialistais.

Renginyje demonstruojama žemės ūkio technika, derliaus apdorojimo ir sandėliavimo įranga, sėklos, augalų apsaugos priemonės ir trąšos, produktai ir įranga gyvulininkystei, paukštininkystei ir žuvininkystei, miškų ir komunalinio ūkio technika, statyba, vandentvarka, šilumos ūkis ir kenkėjų prevencija, įranga ir įrankiai sodui bei daržui, atsarginės dalys, padangos, tepalai, talpos, įrankiai, darbo drabužiai, skaitmeninės technologijos žemės ūkiui, draudimo ir kitos finansinės paslaugos žemės ūkiui ir kt.

Organizatorių skaičiavimu, įprastai parodoje dalyvauja apie 300 įmonių, organizacijų ir apie 300 smulkiųjų prekiautojų iš Lietuvos ir užsienio.

Justinos Lasauskaitės nuotr.

Per tris dienas sulaukiama apie 70 tūkst. lankytojų. Šiemet dėl COVID-19 reikalavimų lankytojams reikės pateikti galimybių pasą.NAUJAUSI KOMENTARAI

pagal vardus

pagal vardus portretas
...ne vietinė produkcija apdovanojimus pelnė? Jei taip, kodėl ne prekybos mugė, o paroda?
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių