Išvaizdžiai atletei paklūsta ir ginklai

Kūno rengybos (fitneso) sporto atstovė Liucija Stakaitytė sporto salėje praleidžia pusę savo gyvenimo. 21-ų kaunietė jau spėjo tapti pasaulio vicečempione, laimėti vieno tarptautinio turnyro medalį. Tačiau jos akiratis neapsiriboja tik sportu.

Garliavos "Fitness Factory Gym" klubas Liucijai jau senokai tapo antraisiais namais. Šviesiaplaukė mergina čia praleidžia didžiąją savo dienos dalį. Lieja prakaitą pati ir padeda treniruotis savo klientėms.

"Keturiolikos ar penkiolikos metų atsitiktinai užėjau į sporto salę ir iškart pajutau, kad atradau savo veiklą. Iš pradžių man labiau rūpėjo patobulinti figūrą, o vėliau treneris Gražvydas Naruševičius ėmė įkalbinėti, kad dalyvaučiau varžybose. Mačiau kitų merginų pavyzdžius, kurios rengiasi pasirodymams, mane tai irgi sudomino, tad pernai debiutavau scenoje", – pasakojo pašnekovė.

– Kokie svarbiausi jūsų pasiekimai?

– Šiemet Varšuvoje laimėtas pasaulio vicečempionės titulas "Miss Shape Bikini" kategorijoje. Tai universali kategorija, sujungianti mano mėgstamą "Bikini" ir "Shape" rungtį, kur reikia labiau demonstruoti raumenis. Labai įsiminė ir pernykštės varžybos Sardinijoje, kur susidūriau su aukšto lygio patyrusiomis konkurentėmis. Pamenu, tada labai bijojau, save nuvertinau, bet ten pasiekta antroji vieta savo ūgio kategorijoje mane labai pradžiugino.

– Kuo ypatinga "Bikini" rungtis?

– Sakyčiau, kad tai moteriškiausia kūno rengybos rungtis. Čia viską lemia kūno proporcijos ir treniruotumas, bet didelių raumenų čia nereikia.

– Tad ir treniruotis jums daug nereikia, klube tik su maudymosi kostiumėliu pasivaikščiojate…

– Nieko panašaus (juokiasi). Kostiumėlį dėviu tik varžybose, o treniruojuosi tiek pat, kiek ir kiti mūsų sporto šakos atstovai. Tik šiek tiek kitokiais metodais. Neauginu raumenų, o stengiuosi nepriekaištingai nudailinti kūno linijas. Tai irgi sunkus darbas. Tiesa, man dar sunkiau buvo išmokti vaikščioti su aukštakulniais. Tikrai teko nemažai paprakaituoti, kol pramokau tinkamai pasirodyti scenoje. Ne sykį buvo, kad aukštakulniai iki kraujo nutrina pirštus, bet negali išsiduoti, turi sukandusi dantis tęsti savo pasirodymą. O komisija ir žiūrovai mato tik šypseną.

– Ar į sceną lipate ir pasipuošusios vakarinėmis suknelėmis?

– Ši rungtis buvo privaloma anksčiau. Dabar to nebėra. Daug kam atrodo: kas čia tokio, užlipi ir scenos ir pasimaivai. Iš tiesų tai reikalauja nemažai fizinių jėgų. Ne kartą pozuojant buvo skausmingai sutraukę raumenis ir panašiai. Kaip ir kiekvienoje sporto šakoje, taip ir pas mus, per varžybas turi atiduoti visas jėgas.

– Kiek jūsų pergalėms svarbus sceninis įvaizdis?

– Labai svarbus. Pradėkime nuo to, kad sceninį bikinį užsisakau pas siuvėją, nors įmanoma prisitaikyti kokį nors iš parduotuvės. Taip pat labai svarbus ir tinkamas makiažas, šukuosena. Turiu sukurti tam tikrą įvaizdį, kuris patiktų ir publikai, ir komisijai.

– Kultūristai, siekdami išryškinti raumenis, prieš varžybas laikosi labai griežtos dietos, o paskutinėmis dienomis beveik nebegeria ir vandens. Ar jūsų mityba tokia pat drastiška?

– Labai daug priklauso nuo kiekvieno žmogaus organizmo. Vieni turi save kankinti, kiti gali sau leisti kur kas daugiau. Mes su treneriu dažnai eksperimentuojame, ieškome priimtiniausio valgiaraščio. Šiaip mano mityba yra gana įprastinė jėgos sporto atstovams. Valgau kiaušinių baltymus, liesą vištieną arba kalakutieną, žuvį. Žinoma, jokių prieskonių, padažų. Sunkiausia būna prieš varžybas, kai apriboju angliavandenių vartojimą. Nelieka ryžių, makaronų. Dėl to būna ir nuotaikos svyravimų, tačiau prie to jau pripratau.

– Ko jums labiausiai trūksta tokiame valgiaraštyje?

– Kartais prieš varžybas su leidžiu pasmaguriauti kokiu šokoladuku. Kava mums nedraudžiama. O labiausiai man norisi gero kepsnio su bulvių koše, tad po varžybų taip ir pasilepiname. Būna, kad su komanda sukertame picą. Man asmeniškai labai sunku prekybos centre praeiti pro bandelių skyrių. Tas jų kvapas labai vilioja. Todėl netgi riboju apsipirkimų skaičių, kad kuo mažiau su tuo susidurčiau.

– Tokia specifinė dieta nemažai kainuoja. Ar dideles sumos išleidžiate per mėnesį?

– Išleidžiu nemažai, bet tiksliai nesu skaičiavusi. Ir net nenorėčiau. Daug kainuoja ir papildai, ir minėti varžybų kostiumėliai, grimas, šukuosenos. Iš kur gaunu lėšų? Per pirmąsias varžybas mane rėmė tėvai, o vėliau ėmiau užsidirbti pati. Tapau klubo trenere, turiu ir savo klientų. Merginos nori, kad pasidalyčiau patirtimi, tad klube praleidžiu beveik visas dienas.

– Laiko pramogoms beveik nelieka?

– Varžybų laikotarpiu nelieka, tačiau šiaip pakanka. Būna, kad su draugais nueinu į kavinę, jie valgo, ką nori, atsipalaiduoja, o aš išsitraukiu savo maisto dėžutes ir kertu iš jų (juokiasi). Iš pradžių būdavo lyg ir nepatogu, bet vėliau pripratau. Šiaip mano pomėgiai susiję su sportu. Vaikystėje esu žaidusi futbolą,  šokusi palaikymo komandoje, mėgstu ir kalnų slidinėjimą.

– Ar su sportu siejate ir savo tolesnę ateitį?

– Ne tik. Mykolo Romerio universitete studijuoju Teisę ir policijos veiklą. Tiesa, po poros metų studijų jas pristabdžiau. Tačiau rudenį ketinu vėl grįžti į mokslo suolą. Ateityje galbūt atidarysiu ir savo sporto klubą. Be to, esu Lietuvos kariuomenės savanorė. Esu baigusi bazinius kursus. Keletą mėnesių vasarą gyvenau miškuose. Visai patiko! Nors tėvai ir draugai stebėjosi, koks velnias mane ten neša. Man visą laiką patiko uniformos, disciplina. Ir dabar išvažiuojame į pratybas, mokomės karybos paslapčių.

– Tikriausiai mokate ir šaudyti?

– Tikrai moku. Ir antrankiais surakinti, ir priešą neutralizuoti (juokiasi).NAUJAUSI KOMENTARAI

Regina

Regina portretas
Aš esu labai dėkingas Dr.Ilekhojie už puikų darbą, kurį jis padarė man ir mano šeimai. Aš buvau vedęs 19 metų, kol moteris atėjo kartu ir sunaikino mano santuoką ir mano šeimą. Pastarieji keli metai man buvo liūdni be vyro. Aš esu labai dėkingas ir dėkingas gydytojui Ilekhojie, nes jis padarė darbą už mane, mano vyras grįžo pas mane ir mūsų vaikus, prašydamas, kad mes jam atleistume. Iki daktaro Ilekhojie darbo mano vyras manęs nekentė. Prieš grįždama į mano vyrą buvau labai nusiminusi, nusivylusi ir vieniša. Kitai moteriai visada buvo kliūčių. Dr Ilekhojie man atskleidė, kad ši moteris neleido mano vyro ir ji netgi lėmė manęs ligą. Radau gydytoją Ilekhojie draugo rekomendacija. iš pradžių nebuvau tikras, nes abejojau rašybos liejimu. Ta panele mano vyrui buvo saugoti jį tik sau. Praėjus 2 dienoms po to, kai daktaras Ilekhojie prabilo, mano vyras buvo su manimi. Mano vyras man sako ir parodo, kiek jis mane myli, ir dėkoju gydytojui Ilekhojie. Mano gyvenimas, maniau, pasibaigė, dabar l

Kęstas

Kęstas portretas
Klausykite ne storų savanaudžių generolų, klausykite mokslininkų. "Dabartinis branduolinis arsenalas, naudojamas kare tarp JAV ir Rusijos, galėtų išmesti 150 Tg suodžių iš branduolinių sprogimų sukeltų gaisrų ugnies į viršutinę troposferos ir apatinę stratosferą. Branduolinė žiema, kai vasarą daugumoje šiaurinio pusrutulio temperatūra yra žemesnė už nulį yra neišvengiama. JAV prezidentas Trumpas tai supranta, sakydamas, kad jis negali duoti saugumo garantijų Rytų Europos šaliai (pvz. Lietuvai), užpuolusiai Rusiją, nes Trečiasis pasaulinis karas yra savižudiškas. O Vakarų generolai, aplankantys Lietuvą, ir Lietuvos generolai mums seka pasakas, kad išsaugotų tų generolų gerai apmokamas darbo vietas, dalyvaudami beprasmiuose karo žaidimuose. Karo negali būti. Nuorodas ir platesnį aptarimą galima rasti, guglinant žodžius apie mokslą-studijas-ekonomiką.
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių