Iškilioms Kauno moterims – klubo „Ad Astra“ apdovanojimai

Penktadienio pavakarę Kauno rotušėje surengta moterų klubo „Ad Astra“ konferencija „Moterys - miesto veidas“. Po diskusijos Kaunui aktualiais klausimais tradiciškai apdovanotos iškilios kaunietės.

Septyniolika metų Kaune veikiantis bei prasmingais darbais pagarsėjęs poetės, buvusios Seimo narės Dalios Teišerskytės vadovaujamas moterų klubas šiemet nusprendė apdovanoti septynetą Kauno vardą garsinančių moterų. Visoms joms įteikti autoriniai meno kūriniai - dailininko juvelyro Gintaro Kuro sukurtos simbolinės palmės šakelės-segės.

Kaip naujienų agentūrai ELTA paaiškino šio klubo narė, Estijos garbės konsulė, profesorė Žaneta Simanavičienė, tokie išskirtiniai, subtilūs, moteriški apdovanojimai gali būti skiriami tik klubui nepriklausančioms moterims, kurios jų nusipelno savo gražiais darbais. „Ad Astra“ narės negali būti apdovanojamos.

Žurnalistei Virginijai Skučaitei apdovanojimas skirtas „už tarnystę Istorijai ir Tėvynei, už švarią plunksną ir sielos aristokratiškumą“, prof. Sabinai Martinaitytei - „už daugiabriaunį talentą, nuostabius, reikšmingus vaidmenis, briliantinį balsą ir jaunųjų talentų ugdymą“, aktorei Nijolei Lepeškaitei - „už gyvenimą, atiduotą Teatrui, bei už galingą ir jautrų sceninio gyvenimo įprasminimą“.

Pianistė Audronė Eitmanavičiūtė išskirtiniu apdovanojimu pagerbta „už Muziką - gyvenime, scenoje, sieloje, vadyboje, už pasidalinimą Talentu ir gerumu“, drabužių dizainerė Audronė Bunikienė - „už gebėjimą Talentą paversti Grožiu ir Elegancija, už labdarystę ir jautrumą“, gydytoja Joana Dambrauskienė - „už tarnystę didžiausiai vertybei - Sveikatai, už jautrumą ir gebėjimą uždegti Šviesą tamsoje“, rašytoja Zita Gaižauskaitė - „už neišsenkančią versmę- rašyti patiems mažiausiems, ugdyti jų sielas, mokyti pažinti gyvenimą per Poeziją“.

„Mes kasmet stengiamės pagerbti po vieną atstovę iš įvairių sričių. Tokia jau mūsų tradicija. Klube „Ad Astra“ turime per 30 moterų, bet jų veikla - labai plati ir matoma visame Kaune. Vadovaujamos energingos mūsų direktorės Ingos Budrienės, taip pat jai padedančių, nuo pirmų „Ad Astra“ dienų klube esančios Sigitos Paškevičienės ir kitų moterų, organizuojame labdaras. Jų bei savo asmenines lėšas panaudojame labai kilniems darbams. Tai ir stipendijos gabiems vaikams, muzikos mokyklų moksleivių, įvairių kūrybinio meistriškumo konkursų laureatų apdovanojimai. Tai ir įrengtos penkios neišnešiotų kūdikių palatos Kauno klinikose bei jiems skirta medicininė įranga: inkubatorius, inhaliatorius, kitos tokiems mažuliukams būtinos priemonės. Mes neretai surengiame Kūdikių namuose globojamų našlaičių krikštynas ar įsimintinas šventes neįgaliems vaikams iš Vilijampolės socialinės globos įstaigos, kurios kiemą padėjome įrengti“, - vardijo „Ad Astra“ klubo darbus prof. Ž. Simanavičienė.NAUJAUSI KOMENTARAI

JANINA

JANINA portretas
šaunuolės, iš kur pas JUS tiek neapykantos, džiaukimės kiekviena gera akimirka, tai yra didelis darbas suorganizuoti, pastebėti,džiaugtis KAUNO labui...

pati pati

pati pati portretas
tautos vertybe.?

Ariogalos babunė

Ariogalos babunė portretas
Pakerėtas gražių moteriškių, taip susijaudinai, zele munčike, kad net dabar graban gulsi? Ar jau kviest kunigą? Gal pakentėk iki rytojaus, įkalk stiklinę ,,Stoličnos", gal pramuš.
VISI KOMENTARAI 9
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių