Įamžintas faktas: šalies sporto šaknys kerojasi Kaune

  • Teksto dydis:

Vaikščiojant Vytauto parke vargu, ar šautų į galvą, kad čia, tarp šimtamečių ąžuolų, galėjo prasidėti Lietuvos sporto istorija, kad čia buvo įrengta ir pirmoji krepšinio aikštelė Lietuvoje. Beje, ją įsirengė ir varžybas suorganizavo moterys.

Sporto Lietuvoje pradžia laikoma 1919 m. liepos 13 d., kai įvyko pirmosios sporto rungtynės – sporto šventė. Jos metu lengvaatlečiai bėgiojo pasivaikščiojimams skirtuose takuose. Šuolių į aukštį, šuolių su kartimis, ieties ir disko metimo rungtys vyko aikštelėje.

Šios šventei vietai ir visos Lietuvos sporto pradžiai paminėti savaitgalį Vytauto parke atidengtas paminklinis akmuo. Tai padaryta Lietuvos sporto muziejaus direktoriaus Prano Majausko iniciatyva.

Istorinės prezidentūros Kaune muziejininkė dr. Ingridai Jakubavičienė pasakojo, kad Europoje sportas išplito po Pirmojo pasaulinio karo. Tradicijas sportuoti greitai perėmė ir lietuviai. Manoma, kad pirmosios krepšinio treniruotės ir varžybos įvyko Kaune, 1921 -aisiais.

Olimpiadoje mūsų šalies atstovai debiutavo 1924 m.

Lietuvos sportinio gyvenimo šaknys yra būtent Kaune, nes tuo metu būtent šis miestas buvo tapęs šalies politinio, ekonominio ir kultūrinio gyvenimo centru.

"Vilnius buvo okupuotas, ir visos vyriausybinės įstaigos laikinai buvo perkeltos į Kauną. Jis niekur de facto nebuvo paskelbtas sostine, nes niekuomet nebuvo atsisakyta interesų susigrąžinti Vilnių. Kartu su visomis valstybinėmis institucijomis iš Vilniaus į Kauną persikraustė ir visa inteligentija. Todėl Kaune ir vyko visas aktyviausias sporto kūrimo darbas: čia buvo susitelkę daugiausiai intelektualų ir čia buvo geriausios sąlygos jiems veikti", – pasakojo muziejininkė.NAUJAUSI KOMENTARAI

labai puiki iniciatyva

labai puiki iniciatyva portretas
manau, kad ir visokie niurzgliai bus patenkinti, bet svarbiausia jaunos šeimos su vaikais galės gėrėtis gražiu ąžuolynu ir mokytis neteršti jo. Ypač svarbu paprotinti šunininkus, kurie vedžioja savo šunis ir net nesivargina surinkti jų išmatų ir išmesti į čia pat pastatytas spec. šiukšliadėžes.

...,

..., portretas
dabar masinytes Azuolyne vazineja laisvai(prakase ir praplatino saligatvius),gasdina praeivius,kaip ir aiksteje prie jo.

....,

...., portretas
klaikiai atrodo tie sudarkyti akmenys su,azuolyna perkase,medzius sudarke ir dar kvailiausiu rieduliu primete.
VISI KOMENTARAI 5

Galerijos

Daugiau straipsnių