Į mobilųjį punktą tirtis dėl COVID-19 plūsta žmonės: vairuotojai dūsta spūstyse

  • Teksto dydis:

Iš darbų į namus trečiadienio pavakarę pro Jonavos gatvę važiuojantys kauniečiai teigė, kad eismas čia – keblus. Prie Kauno mobiliojo koronaviruso patikros punkto nusidriekė automobilių spūstys.

„Automobiliai sustoję net dviem eilėmis – didžiausia spūstis. Ir rytais čia panašiai būna. Pastaruoju metu tirtis dėl koronaviruso atvažiuoja daugybė žmonių. Darbuotojas, kuriam atvykusieji pateikia gautas žinutes su registracija COVID-19 testui atlikti, šiandien buvo išėjęs net į gatvę ir vaikštinėjo tarp automobilių“, – portalui kauno.diena.lt pasakojo pro Jonavos gatvę lapkričio 4-osios pavakarę vykusi Erika.

 

Žurnalistams telefonu susisiekus su Kauno Ekstremalių situacijų ir operacijų valdymo centro vadovu Pauliumi Keru, jis teigė kaip tik tuo metu važiavęs pro vietą, kurioje stovi COVID-19 mobiliojo punkto palapinės. 

„Jau matau, kad ten puikiausiai vyksta eismas, bet eilutė yra, nes per dieną čia atliekama daugiau kaip tūkstantis COVID-19 testų. Testai atliekami maždaug kas dvi minutes – žmonės registruojami net dažniau. Natūralu, kad žmogus neatvažiuoja tiksliai jam paskirtu laiku. Tad tos eilutės susidaro, bet jos labai greitai juda. Taip yra dėl didelio atliekamų COVID-19 testų kiekio. Kai per dieną buvo atliekama apie 200 testų, stovėdavo trys penki automobiliai“, – apie esamą pokytį kalbėjo P. Keras.

Pasak jo, nors Jonavos gatvėje esančiame COVID-19 mobiliajame punkte testai yra atliekami visą dieną, didžiausi besitestuojančių žmonių srautai pastebimi rytais arba vakarais, po darbo valandų. 

„Natūralu, kadangi COVID-19 testus profilaktiškai atlieka dirbantys žmonės, jie dažniausiai registruojasi arba prieš darbą, arba įsispraudžia į laiką po darbo. Tad tikriausiai valandos tarp 17 ir 20 val. yra šiek tiek labiau apkrautos“, – detalizavo Kauno Ekstremalių situacijų ir operacijų valdymo centro vadovas.

Tiriami medikai ir socialiniai darbuotojai, kadangi daugėja užkrato židinių. Jei naujų atvejų skaičius didės, poreikis tirti bus dar didesnis.

Jo teigimu, profilaktiškai dėl koronaviruso besitestuojančių srautai mažėja, į mobilųjį punktą Jonavos gatvėje daugiausiai esą atvyksta žmonės vienaip ar kitaip susiję su COVID-19 židiniais. 

„Tiriami medikai ir socialiniai darbuotojai, kadangi daugėja užkrato židinių. Jei naujų atvejų skaičius didės, poreikis tirti bus dar didesnis“, – sakė P. Keras.

Užsiminus apie tai, kad Jonavos gatve važiuojančius kauniečius gerokai nustebino darbuotojas, kuriam parodomos registracijos su testo atlikimo laiku žinutės, nes šis vaikščiojo tarp automobilių, pašnekovas nenustebo.

„Jis, matyt, į priekį šiek tiek pasižiūri registracijas ir dėl to besitestuojančių žmonių srautai juda šiek tiek greičiau“, – svarstė Kauno Ekstremalių situacijų ir operacijų valdymo centro vadovas.

P. Keras užsiminė, kad Jonavos gatvėje esančiame COVID-19 mobiliajame punkte yra sudarytos išties geros sąlygos atlikti testus dėl koronaviruso. Čia dabar pastatytos trys specialios palapinės, o penktadienį atsiras dar viena.

„Manau, kad bent jau šitame etape tokio pajėgumo tikrai pakanka. Tarkime, šiandien, per pietus, turėjome apie 100 laisvų vietų, o rytoj yra likę apie 600 laisvų vietų tyrimams. Tačiau pastatydami dar vieną palapinę, padidinsime COVID-19 testų atlikimo greitį. Tad laukimo laikas sumažės“, – žadėjo P. Keras.NAUJAUSI KOMENTARAI

Oksana

Oksana  portretas
Laukiniai ten dirba tuose punktuose,neaišku kokios srities specialistės, vaikui kraujas bėgo prieš atvažiuojant paprašiau kad švelniau paimtų mėginį, tai kai grūdo , taip grubiai ,kad norėjau trenkti.

Beprasmybe

Beprasmybe portretas
O kokio velnio ten trenktis,gripas ir vsio.,blogai jautiesi gulek namuose ir gerk arbatas.Juk vaistu nuo to tipo coronos nera.

nenormalūs už vairo

nenormalūs už vairo  portretas
prie Kauno pilies žiedo eismas keblesnis, o čia dabar kaukia dėl kelių stovinčių mašinų. UŽ varo nustokit zyzia. Nemoki vairuo, vaikščiok pėsčias po savo malkinę .
VISI KOMENTARAI 22

Galerijos

Daugiau straipsnių