Į Kauno viešąjį transportą grįžta ne tik prekyba bilietais

 • Teksto dydis:

Kauno miesto viešajame transporte nuo rugsėjo 23 d. keleiviai vėl galės įsigyti bilietus iš vairuotojų ir įlipti pro priekines duris. 

Kaip rašoma pranešime, tokio sprendimo prieita konstatavus, kad Kauno savivaldybėje šiuo metu sėkmingai suvaldyta epidemiologinė situacija ir galimos rizikos yra sumažintos iki minimumo. Be to, diegiamos naujovės keleivių kontrolėje.

Imtasi papildomų priemonių

Kaune, keliaudami autobusais ir troleibusais, keleiviai kaip niekada anksčiau turi plačias galimybes sumokėti už važiavimą pažymint bilietą programėle „Žiogas“ ar naudojantis Kauniečio kortele. Vis dėlto rugsėjį, miestiečiams sugrįžus į darbus ir mokslus, atsiranda vis daugiau iš anksto kelione nepasirūpinusių žmonių.

Keblu susiorientuoti ir į miestą atvykstantiems svečiams. Šie dažniausiai tikisi už kelionę susimokėti įsigydami bilietą transporte. Dėl COVID-19 pandemijos sustabdžius vienkartinių bilietų pardavimą transporte, sulaukta keleivių nepasitenkinimo.

„Suprasdami tokį poreikį ir vertindami situaciją, įrengėme plastikines bei stiklines vairuotojų kabinų sieneles, atskiriančias juos nuo keleivių srauto – pasirengėme saugiai prekiauti bilietais. Sugrąžinus keleivių įlipimą pro priekines duris, efektyviau vėdinsis autobusų ir troleibusų salonai, bus daugiau vietos keleiviams. Vis dėlto svarbu prisiminti, kad bilietais reikia pasirūpinti iš anksto, viešajame transporte būtina dėvėti apsaugines kaukes ir stengtis laikytis saugaus atstumo. Taigi įlipus pro priekines duris ir pažymėjus bilietą, keleiviai turėtų praeiti tolyn į salono vidų“, – aiškino bendrovės „Kauno autobusai“ rinkodaros direktorius Karolis Dekeris.

Reguliariai vykdo dezinfekciją

Iki šiol Kauno viešajame transporte nenustatyta nė vieno COVID-19 užsikrėtimo atvejo, taip pat jau kuris laikas nefiksuota jokių ligos požymių ir pačioje bendrovėje bei jos aplinkoje. Dėl to nuspręsta autobusuose ir troleibusuose padidinti vietų skaičių keleiviams, tuo pačiu sustiprinant kaukių dėvėjimo kontrolę.

Dabartinė situacija leido sugrįžti ir prie įprastos keleivių įlaipinimo bei bilietų pardavimo tvarkos.

Kaip praneša savivaldybė, Kauno miesto autobusuose ir troleibusuose toliau kasdien atliekama transporto priemonių dezinfekcija, o keleiviams ties priekinėmis ir vidurinėmis durimis įrengti rankų dezinfekavimo skysčio dozatoriai.

Efektyvesnė keleivių kontrolė

Keleivių laukia ir naujovė – kontrolieriai iš anksto galės blokuoti bilietų žymėjimą, tad čia turėtų ypač suklusti vadinamieji zuikiai, o visuomet sąžiningai bilietus žymintiems keleiviams pokyčiai bus tiesiog nejuntami.

Nuo šiol kontrolieriai savo darbe pasitelks naujus įrenginius, kuriais blokuos bilietų žymėjimą programėlėje „Žiogas“. Specialūs prietaisai leidžia identifikuoti visas į stotelę artimiausiu metu atvyksiančias transporto priemones ir jose iš anksto užblokuoti bilietų žymėjimą.

„Tikimės, kad gražinama įprasta įlipimo tvarka, prekyba bilietais, o taip pat ir geriau išvėdintas viešojo transporto salonas bei tikslesnė keleivių kontrolė prisidės prie miestiečių kelionės komforto ir vis daugiau žmonių sugrįš prie įpročio mieste važinėti viešuoju transportu“, – teigė K. Dekeris.

Visiems keleiviams privalu bilietus pažymėti įlipant į autobusą ar troleibusą. Atidėjusieji šią prievolę, rizikuoja nesuspėti pažymėti bilieto ir sulaukti baudų. Programėle „Žiogas“ pažymėtus bilietus kontrolieriai nuskaitys savo naujaisiais įrenginiais, tad patikrinimai vyks kur kas greičiau. Keleiviams tereikės parodyti išmanųjį telefoną ar elektroninį bilietą nuskaitymui.NAUJAUSI KOMENTARAI

ir mes buvome keleiviai.

ir mes buvome keleiviai. portretas
Bendras vaizdas tokas, kad sprendimai vienas už kitą kvailesni. Bet jie , manyčiau, nėra kvaili, o tiesiog ,,ekonomiškai naudingi“ tiems, kas dabar yra prie lovio. Iš čia ir kyla visokiausios ,,modernizacijos“, kurios visuomenei yra, geriausiu atveju, nenaudingos. Taip tvarkantis, kaip iki šiol, nereikia po to verkti, kad ,,važiuojančių srautas sumažėjo 20 proc.“ – Kaip nesumažės, kai daroma viskas, kad būtų atsikratyta keleiviais. Gal reikėtų grįžti prie galimybės paprasčiausiai nusipirkti bilietą spaudos kioske ir pažymėti įlipus į autobusą?. Tačiau atrodo, kad norinčių gauti sau ,,statinę uogienės ir pintinę sausainių“ privisę nemažai, todėl ir ieškoma ne paprastų ir efektyvių sprendimų, o sudėtingų ir brangių :). Patarimas pabaigai: reikia tokių muliažinių autobusų, kuriais važinėtų vien tik vairuotojai. Tada visi maršrutai bus pelningi. Sėkmės išmintingiems vadovams ir mums, kvailiems keleiviams.

...

... portretas
Paleiskit daugiau autobusų, per karštį nesugeba net kondicionierių įjungti, tik patys vėdinasi, o keliaiviams kaip bačkoj trintis reikia, apie kokį patogumą ir saugumą jūs čia kalbat... o kontrolieriai kaip žvėrys sušoka ir dar dažnai "kvepiantys", kaži jiems atsipūst į dūdelę nereikia?

Mho

Mho portretas
Cia is tos operos kai internetu pasipildai kortele ir pralaukus pora val turi sest i viesaji kad uzskaitytu nes po 4val jau neirasys i kortele o tik ant saskaitos pakibs iki kito piginu permetimo
VISI KOMENTARAI 60
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių