Į Kauno „Akropolį“– ne tik apsipirkti, bet ir pasiskiepyti

Antradienį Nacionalinis kraujo centras (NKC) Kauno „Akropolyje“ įrengė mobilų vakcinavimo punktą. Jame visi norintys be išankstinės registracijos gali pasiskiepyti nuo COVID-19 infekcijos. Pasiskiepyti prekybos centre galima iki 16 val.

Skiepija viena vakcina

Be išankstinės registracijos prekybos centre galima pasiskiepyti „Pfizer“ vakcina. Į Kauno „Akropolį“ kviečiami tie, kurie skiepijasi pirmąjį, antrąjį kartą, taip pat norintieji gauti sustiprinančiąją dozę.

Į NKC įrengtą mobilų skiepų punktą skiepytis gali atvykti ir vaikai nuo 12 metų. Tačiau juos turi atlydėti tėvai. Kitiems užtenka turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

„Gruodžio 28 dieną pasibaigė dalies gyventojų galimybių paso galiojimas, todėl mes sugrįžome su vakcinavimo akcija prekybos centruose. Oras neleidžia mums dirbti palapinėse lauke, todėl mum priėmė Lietuvos nekilnojamojo turto asociacijai priklausantys prekybos centrai. Vilniuje mūsų rezultatas buvo 111 žmonių, tiek ir tikėjomės, bet Kaune, manome, kad bus daugiau. Vakcinų turėsime tiek, kiek reikės. Jei baigsis, atsivešime dar, tad kiekvienas atėjęs yra svarbus ir visiems vakcinų užteks“, – kalbėjo NKC vadovas Daumantas Gutauskas.

Jis pažymėjo, kad prekybos centruose šį kartą žmonės skiepijami „Pfizer“ ir „BioNTech“ sukurta vakcina. Vasarą NKC mobiliuosiuose punktuose skiepijo „Jannsen“ vakcina, tačiau šį kartą nuspręsta jos atsisakyti, nes dauguma žmonių ateina gauti sustiprinančiąją dozę, o pastaroji vakcina tam nėra plačiai naudojama.

„Turime atsivežę „Comirnaty“ vakciną, nes ji dabar yra populiariausia. Be to, ji geriausiai tinka ir sustiprinančiai dozei“, – kalbėjo NKC vadovas.

Justinos Lasauskaitės nuotr.

Nedvejodami priėmė

Mobilus skiepų punktas Kauno „Akropolyje“, ties Griunvaldo gatvės įėjimu, veiks tik antradienį iki 16 val. Gyventojai, norintys gauti skiepą, įleidžiami pro atskiras duris ir prie mobilaus skiepų punkto formuojama gyva eilė.

„Labai vertiname bendradarbiavimą su NKC. Džiaugiamės, kad mūsų lankytojai turi unikalią galimybę be išankstinės registracijos, patogiai ir operatyviai pasiskiepyti. Šiems lankytojams, kurie atvyksta skiepytis, yra suformuotas atskiras įėjimas nuo Griunvaldo gatvės. NKC savanoriai pagelbėja mums sukontroliuoti srautus bei kad laukiantieji nepasklistų po prekybos centrą“, – kalbėjo Kauno „Akropolio“ valdytoja Brigita Kuodytė.

Tiesa, prekybos centre pasiskiepiję žmonės galės gauti ar prasitęsti galimybių pasą. 

Patogi vieta

Į mobilų skiepų punktą atvykę kauniečiai tikino, kad pasirinko pasiskiepyti būtent „Akropolyje“, nes čia patogi vieta ateiti per pertraukėlę nuo darbų ar tiems, kurie gyvena centrinėje Kauno dalyje.

„Man labai patogu, nes arti namų. Gausiu sustiprinančią vakciną. Atėjo laikas pasiskiepyti, todėl nedvejodamas tai ir darau“, – teigė gyvoje eilėje laukęs vyriškis.

Justinos Lasauskaitės nuotr.

Jam antrino ir senjorė. Moteris sakė, kad Kauno ledo rūmai jai sunkiai pasiekiami, todėl „Akropolis“ tapo gera alternatyva gauti trečiąją dozę. „Sunkiai paeinu, todėl man gerai, kad centre yra tokia vieta. Labai patogu“, – kalbėjo ji.

„Aš čia vietoj dirbu, tai ir atėjau. Nėra čia kuo abejoti, reikia ir viskas“, – antrino ir į septintą dešimtį įkopęs vyras.

Aš čia vietoj dirbu, tai ir atėjau. Nėra čia kuo abejoti, reikia ir viskas.

Skiepys ir kituose miestuose

Pasak NKC direktoriaus D.Gutausko, vakcinacijos turo startas per didžiausius šalies prekybos centrus pradėtas prieš Naujuosius metus Vilniaus „Akropolyje“. Kaip teigė pašnekovas, jis tikrai pasiteisino ir sulaukė palankių gyventojų vertinimų, todėl akcija bus tęsiama ir kituose prekybos centruose. 

Skelbiama, kad mobilus skiepų punktas trečiadienį bus įkurtas Vilniaus prekybos ir paslaugų centre „Panorama“. Čia pasiskiepyti bet kuria „Pfizer“ doze bus galima nuo 13 iki 18 val. Šiuo laiku kartu bus vykdoma ir kraujo donorystės akcija. Tad norintieji paaukoti kraujo, tai galės padaryti toje pačioje vietoje.

Tuo tarpu penktadienį NKC mobiliosios komandos skiepys net dviejuose miestuose – Panevėžio prekybos ir pramogų centre „Babilonas“ ir Klaipėdos „Akropolyje“. Šiuose prekybos centruose mobilūs skiepų punktai veiks nuo 11 iki 17 val.

Sausio mėnesį bus ir daugiau NKC mobilios komandos išvykų į didžiausius prekybos ir pramogų centrus. Šiuo metu derinamos išvykų datos ateinančioms savaitėms, apie kurias bus paskelbta viešai artimiausiu metu.

„Šiuo metu planuojame po prekybos centrus su vakcinomis keliauti mėnesį. Jei mūsų reikės, akciją pratęsim“, – pridūrė D.Gutauskas.NAUJAUSI KOMENTARAI

vieta labai tinkamai parinkta

vieta labai tinkamai parinkta portretas
specifiniam kontingentui

išvertus

išvertus portretas
Į WC išvietę ne tik nusiš..., bet ir susišvirkšti dozę.

M-1

M-1 portretas
O paspalvint ?
VISI KOMENTARAI 19

Galerijos

Daugiau straipsnių