Gyventoja: vaikų žaidimo aikštelė – atnaujinta, bet į ją baisu įžengti

Šilainių gyventoja neapsikentė gretimo namo gyventojų aplaidumo. Prie jo esanti moderni vaikų žaidimų aikštelė taip apleista, kad vietiniai ir aplinkinių namų vaikai bijo į ją įžengti.

„Mažesniems vaikams žolė ten – iki kaklo. Bijo erkių“, – pasakojo moteris, nusprendusi paadvokatauti mažiesiems kaimynams.

„Gyvenu Vėtrungės g. 4. Mūsų bendrijos pirmininkė pavasarį, kai pradėjo augti žolė, pasirūpino, kad teritorija, kuri priklauso mūsų namui, būtų nušienauta. Bet ta vieta, kur stovi vaikų aikštelės įrenginiai, priklauso Vėtrungės g. 6 namui. Jie nieko nedarė“, – pasakojo gyventoja.

Neapsikentusi ji ir keli kiti gyventojai pradėjo domėtis, kodėl aikštelės niekas netvarko. Sužinojo, kad Vėtrungės g. 6 namo pirmininko ar pirmininkės nėra. Kažkuris gyventojas aplink namą nušienauja, tačiau žaidimų aikštelė palikta likimo valiai.

Justinos Lasauskaitės nuotr.

Šilainiškė tikėjosi, kad galėtų sutvarkyti seniūnija ar savivaldybė. „Juk jie turi žolės pjovėjų. Gal bent paragintų susitvarkyti. Daugiau nežinau į ką kreiptis“, – sakė moteris.

Mažesniems vaikams žolė ten – iki kaklo. Bijo erkių.

Iš tiesų miesto viešose erdvėse žolę pjauna „Kauno švaros“ darbuotojai. Jie pagal sutartį su savivaldybe rūpinasi konkrečiomis nurodytomis erdvėmis: parkais, kitomis teritorijomis. 50 m aplink daugiabučius turi prisižiūrėti patys gyventojai arba jų samdyti asmenys, bendrovės. Vaikų žaidimų aikštelė įeina į tuos 50 m.

„Negaliu pasakyti, kodėl to namo gyventojai nesusimeta pinigų žolės pjovėjams pasamdyti. Miesteliuose žmonės aplinką susitvarkę, o vidury Kauno šitaip dedasi. Tegul žino visi“, – truktelėjo pečiais šilainiškė ir prašė viešai sugėdinti kaimynus – gal tada reikalai pajudės geresne linkme.

Už netvarkomą aikštelę gyventojams gresia bauda. (Justinos Lasauskaitės nuotr.)

Kauno miesto savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas Rimantas Vilimas „Kauno dieną“ informavo, kad iki liepos 22 d. skyrius negavo nė vieno skundo dėl prie Vėtrungės g. 6 namo Kaune esančios neprižiūrimos vaikų žaidimų aikštelės.

R.Vilimas priminė, kad Kauno miesto tvarkymo ir švaros taisyklėse numatyta, kad „asmenys tvarko ir palaiko švarą jiems įstatymų nustatyta tvarka priskirtose arba faktiškai naudojamose teritorijose patys arba sudaro sutartis su kitais asmenimis dėl tokių darbų atlikimo. Įstatymų nustatyta tvarka priskirta teritorija – teritorija (žemės sklypas), suformuota kaip daiktas ir įregistruota valstybės įmonės Registrų centro Kauno filiale. Jeigu teritorijų planavimo dokumentuose teritorija neapibrėžta (nurodyta), faktiškai naudojama teritorija laikoma teritorija iki gretimos teisės aktų nustatyta tvarka priskirtos ar faktiškai naudojamos teritorijos, bet ne daugiau kaip 50 m nuo pastatų išorinių atitvarų arba pagal savivaldybės nustatytas prižiūrimų teritorijų schemas“.

Justinos Lasauskaitės nuotr.

„Pirmą kartą per metus padarius šios rūšies administracinį nusižengimą numatyta bauda iki 140 eurų, pakartotinai padarius nusižengimą – iki 600 eurų. Dėl netvarkomos, neprižiūrimos daugiabučių namų teritorijos kaimyninių namų gyventojai gali kreiptis į seniūniją (pagal teritoriją), Viešosios tvarkos skyrių arba policiją“, – nurodė R.Vilimas.


Šiame straipsnyje: vaikų žaidimo aikštelėčiuožyklasūpynėsžolėžolės pjovimasnamo aplinkos tvarkymasskaitytojo naujiena

NAUJAUSI KOMENTARAI

AŠ manau

AŠ manau portretas
Nemanau,kad tokiu dideliu atstumu reikia statyti tuos žaidimus.Ir aikštelė būtu mažesnė ir plotasliktu kitiems poreikiams.O dabar šiūkšlynas.

Kaunietis.

Kaunietis. portretas
Reikia kuo greičiau į tą vieta statyti namą,nes gyventojams tos aikštelės nereikia.O toki šiukšlyna laikyti miesto viduryje negalima.Nesten veisiasi įvairus šliužai,erkės ir kiti ........

Regina

Regina portretas
Jeigu namo gyventojai kuriu vaikai nori eiti suptis ir zaisti negali susitvarkyti aplinkos tai labai gerai kad caras ar caraite pastatys dar viena daugiabuti ir problema bus isspresta Taip kad geda butu dejuot kad nera kam tvarkyti Laikas jau susiprasti jusu vaikai jusu anukai ir tvarkykites darykit talka
VISI KOMENTARAI 22
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių