Garliavos sporto ir kultūros centre – sportui dedikuota diena

Praėjusieji metai pakaunės sportininkams buvo išties geri. Ne vienas jų į savo gimtinę grįžo su pasaulio čempionatų sidabro ar bronzos medaliais, pagerino rekordus. Visi sportininkai, Lietuvoje ir pasaulyje garsinę Kauno rajono vardą, neseniai pagerbti Garliavos sporto ir kultūros centre surengtoje šventėje.

Laurus skynė įvairiose sporto šakose

Ringauduose gyvenanti Inga Mikštaitė iš prestižiškiausio kiokušin karatė pasaulio renginio – 12-ųjų planetos pirmenybių Japonijoje be svorio kategorijų – pernai grįžo pelniusi sidabrą. "Praėję metai buvo labai džiuginantys, labai įspūdingi ir labai pergalingi. Tai tikriausiai vieni iš geriausių metų mano karjeroje, tiek sportinėje veikloje, tiek asmeniniame gyvenime, tiek darbo srityje. 2019-ieji buvo supermetai. Tikiuosi, kad ir šie metai nebus blogesni, pergalių sieksiu ir toliau. Manau, kad į pakaunę parvešiu dar ne vieną medalį", – I.Mikštaitė buvo nusiteikusi optimistiškai.

Irkluotojas Povilas Stankūnas iš Lapių 2019 m. su valties porininku tapo Pasaulio jaunimo irklavimo čempionato antrosios vietos laimėtojais. Irkluotoja Dovilė Rimkutė pernai buvo Europos jaunių čempionė, o Pasaulio jaunių čempionate pasipuošė bronza.

Tos pačios spalvos medalius Pasaulio budo karatė čempionate iškovojo Greta Dovidaitytė ir Mantas Dovidaitis.

Motosporto komanda: Danielius Žostautas, Andrius Mitkevičius ir Donatas Petrikas pernai pasaulio "Enduto Gran Prix" taurės varžybose iškovojo trečią vietą.

Beveik kiekvienas miestelis ar seniūnija turi savo sporto žvaigždę. Garliaviškiai – į pasaulio smiginio elitą sugrįžusį Darių Labanauską ir pasaulio vicečempionę kultūristę Liuciją Stakaitytę, neveroniškiai – Dakaro ralio smėlynuose lenktyniavusį motociklininką Arūną Gelažninką, Vilkija ir jos apylinkės didžiuojasi Virgilijaus Aleknos tradicijas tęsiančiu Andriumi Gudžiumi.

Auga pamaina

Paulius Visockas, Kauno rajono savivaldybės vicemeras, pabrėžė, kad savivaldybėje sportas yra orientuotas į mokyklinio amžiaus vaikus: tiek sporto, tiek bendrojo lavinimo mokyklose. "Jie yra pagrindas ir ateitis. Iš beveik 10 tūkst. moksleivių užsiauginame ir naują kartą, ir jos meistriškumą. Nors šis laikmetis yra kompiuterių ir mobiliųjų telefonų, jaunoji karta tampa vis mažiau sportiška, mažiau fiziškai aktyvi, susiduria su antsvorio problemomis, tačiau galime pasidžiaugti, kad pasiekiama gerų rezultatų sporto mokyklose ir moksleivių olimpinėse žaidynėse. Tai teikia vilties, kad turėsime deramą pamainą garsiesiems pakaunės sportininkams", – sakė P.Visockas.

Štai Akademijos Ugnės Karvelis gimnazija yra viena sportiškiausių mokyklų Lietuvoje. O pavienių sporto žvaigždučių galima rasti kone kiekvienoje pakaunės ugdymo įstaigoje.

P.Visockas, pats iškovojęs ne vieną pergalę, dabar treniruoja Kauno rajono svarsčių kilnotojus ir jie beveik neturi sau lygių šalyje ir visoje Europoje. Gabrielė Kuršaitytė, Europos jaunių svarsčių kilnojimo čempionė sakė, kad tikisi išlaikyti tą pačią poziciją ir kitame Europos čempionate, o Justas Šidlauskas, Europos jaunių svarsčių kilnojimo čempionato II vietos laimėtojas, žada siekti pirmos vietos.

Jūsų pergalės yra įpareigojimas ir Kauno rajono savivaldybei nuosekliai siekti, kad sportuoti būtų sudarytos tinkamos sąlygos.

Ranką spaudė sporto žvaigždės

"Kaskart, kai šalia kitų miestų ir valstybių skamba Kauno rajono vardas, jaučiame nepaprastą pasididžiavimą ir dėkingumą jums. Didžiuojamės ir džiaugiamės, kad mūsų kraštas užaugino ne vieną pasaulinę žvaigždę, – sveikindamas susirinkusius sakė Kauno rajono savivaldybės mero pavaduotojas Antanas Nesteckis. – Suprantame, kad dėl šlovės akimirkų tenka išlieti daug prakaito. Jūsų pergalės yra įpareigojimas ir Kauno rajono savivaldybei nuosekliai siekti, kad sportuoti būtų sudarytos tinkamos sąlygos. Todėl stengiamės atnaujinti stadionus, sporto sales ir reikalingą inventorių."

Pasveikinti praėjusiųjų metų geriausių pakaunės sportininkų taip pat atvyko Seimo narė Raminta Popovienė, Kauno rajono savivaldybės mero pavaduotojas Paulius Visockas, tarybos nariai, administracijos direktorius Šarūnas Šukevičius ir jo pavaduotojai, Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Jonas Petkevičius ir jo pavaduotojai.

A. Nesteckis. Kauno rajono savivaldybės nuotr.

Jaunuosius sportininkus sveikino ne tik Kauno rajono savivaldybės vadovai, bet ir geriausių rezultatų savo srityje pasiekę pakaunėje gimę, treniravęsi ar gyvenantys sportininkai. Geriausias 2017 ir 2018 m. Lietuvos sportininkas, pasaulio čempionas disko metikas Andrius Gudžius, paklaustas, kaip sekasi, šypsojosi: "Su kiekviena diena sekasi vis geriau, kiekvienais metais vis smagiau, kad mane čia pakviečiate. Džiaugiuosi, kad pasikeitė pozicijos: aš jau galiu įteikti apdovanojimus jaunajai kartai. Tikiuosi, kad dar bent dešimtmetį reikės šią pareigą atlikti."

Sporto keliu jau šešiolika metų žengiantis stipruolis iš Padauguvos kaimo viliasi, kad dar mažiausiai penkmetį rungtyniaus, o vėliau žada tapti treneriu. Jis susirinkusiems į Garliavos sporto ir kultūros centre atskleidė ir savo sėkmės receptą. "Norint pasiekti gerų rezultatų, reikia begalinės pagarbos, trenerio ir sportininko betarpiško supratimo ir būti alkaniems pergalių bei pasitenkinimo veikla, kurią atlieki", – sakė A.Gudžius.

Kauno rajono sportininkų pagerbimo šventėje iš viso apdovanotas 121 sportininkas ir jų treneriai bei "HC Garliava SM-CASCADA" komanda. Ši komanda yra daugkartinė Lietuvos moterų rankinio čempionė, o praėjusiais metais iškovojo Lietuvos rankinio supertaurę.

"Pernai Garliavos sporto centre ir Raudondvaryje nuaidėjo 3x3 krepšinio turnyrai, buvo suformuota Lietuvos rinktinė, kuri šiuo metu yra šešta pasaulio reitinguose ir ketina dalyvauti olimpiadoje, – pakaunės sportininkų pasiekimus vardijo A.Nesteckis. – Vilkijoje atsidavusio trenerio Olego Fedorčako dėka klesti futbolas. Garliaviškiai irgi turi savo futbolo klubą. Šiemet šalia Adomo Mitkaus mokyklos prasidės visų matmenų stadiono statyba, todėl ateityje futbolui atsivers naujos galimybės Džiaugiamės ir taikliais šauliais, ypač raudondvariškiais, dziudo imtynininkais, sportinių šokių, sportinės aerobikos atstovais –  visus išvardyti būtų sunku."NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių