E. Dobrowolska atsiprašo Domeikavos gyventojų: pirmadienį važiuoju tiesiogiai išgirsti bendruomenę

  • Teksto dydis:

Teisingumo ministrė Ewelina Dobrowolska atsiprašo Domeikavos gyventojų, kuriems nerimą sukėlė viešojoje erdvėje plačiai aptarta istorija dėl pusiaukelės namų steigimo. Ministrė praneša, kad atsakingi teisininkai jau ėmėsi ruošti naują reglamentą dėl pusiaukelės namų steigimo. Pati politikė pirmadienį planuoją susitikimą su Domeikavos bendruomene.

„Atsiprašau, kad be galo svarbi nuteistųjų integracijos misija pusiaukelės namų forma virto vietos bendruomenės baimės šaltiniu, o tema itin palanki politiniams dividentams susirinkti opozicijai ir ne tik“, – feisbuke sekmadienį rašė ministrė.

„Važiuoju tiesiogiai išgirsti bendruomenę ir dar šią savaitę rasti sprendimus, tinkančius abiems pusėms.

 

 

Jau antradienį 14 valandą pakviečiau Kalėjimų tarnybos ir Probacijos tarnybos atvykti į Teisingumo ministeriją – pristatyti pusiaukelės namų steigimo procesą ir atnešti galimus konstruktyvius sprendimus kaip judame toliau“, – pažymėjo E. Dobrowolska.

Be to, ministrė informavo, kad įvertinusi kilusiose diskusijose iškeltas pusiaukelės namų steigimo reglamentavimo problemas, ministerijos teisininkams jau yra pavesta paruošti naują projektą.

„Šiandien yra viena aišku – teisinio reguliavimo spragos sėja daug abejonių, todėl jau šiandien pavedžiau Teisingumo ministerijos teisininkams parengti reglamentavimą, kuris užkirstų abejones ateityje – procesas steigiant pusiaukelės namus ar atvirąsias kolonijas būtų labai aiškiai aprašytas, su saugikliais bendruomenėms ir vietos savivaldai“, – teigė ministrė.

ELTA primena, kad praėjusią savaitę pranešta ir apie planus statyti pusiaukelės namus Kauno rajone, Domeikavoje. Tame pačiame pastate turėtų įsikurti ir Kauno apskrities probacijos tarnybos pareigūnai.

Tačiau tokiu sprendimu piktinasi vietos bendruomenė bei rajono savivaldybė. Nepritariantieji projektui sako, kad apie kaimynystėje apsigyvensiančius nuteistuosius iš anksto informuoti nebuvo.

Taip pat nerimauja dėl saugios aplinkos užtikrinimo, kadangi šalia būsimų pusiaukelės namų yra progimnazija bei vaikų darželis.

Nuo 2016 metų Lietuvoje veikia septyni pusiaukelės namai – Vilniuje, Alytuje, Marijampolėje, Pravieniškėse, Panevėžyje, Šiauliuose ir Tauragėje.NAUJAUSI KOMENTARAI

gaila

gaila portretas
Mano nuomone be reikalo kaltinam Ministre ir tuos ,,ateivius'' is kalejimu dapartamento as savo nuomone isitikines kad viskas pries tai buvo derinta su rajono meru Makunu bet kaip tikras GASPADORIUS jis neinformavo Domeikavos gyventoju Skausmingas buvo vakarykstis Mero pasisakymas kada pareiske kad as parasiau ,,RASTA'' .....viskas tuo ir baigesi o toliau savo sneka stengesi susirinkusius gyventojus ,, UZHIPNOTIZUOTI'' nukreipti demesi nuo susirinkimo tikslo ir pradejo destyti kur pils ant keliu zvyra kur remontuos sena pastata kur dengs stoga Labai slykstu ne tam vakar buvo susirinkusi gausybe Domeikavos gyventoju vakar buvo susirinke kad pareikstu protesta pries kalejimo irengima tarp gyvenamuju namu Mano nuomone siam gyventoju protestui Mero palaikymas ,,NULINIS''Neturiu jokio tikslo kad sulaukciau pritarimo mano nuomonei

AŠ portretas
Jei ruošiama statyti, tai kam listi į gyvenviečių centrus?

Jeberis \\\\\.../////

Jeberis  \\\\\...///// portretas
O kaip nodėjau jos badytus papus pamatyit,iš kart stojasi prieš "ministrę".___Kiaušinių užteko,"mistrei" pagerbti?
VISI KOMENTARAI 76

Galerijos

Daugiau straipsnių