Buvusiam VDU rektoriui A. A. Avižieniui siūloma suteikti Kauno garbės piliečio vardą

  • Teksto dydis:

Buvusiam Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) rektoriui profesoriui Algirdui Antanui Avižieniui siūloma suteikti Kauno miesto garbės piliečio vardą.

Tokį siūlymą savivaldybės tarybai teikia Apdovanojimų taryba.

„Profesorius Algirdas Antanas Avižienis yra prieš 30 metų atkurto Vytauto Didžiojo universiteto pirmasis rektorius, pasaulyje garsus mokslininkas, kaunietis“, – rašoma teikime.

A. A. Avižienis gimė 1932 metais Kaune. Baigiantis Antrajam pasauliniam karui šeima persikėlė į Vokietiją, o 1950 metais įsikūrė JAV, Čikagoje.

A. A. Avižienis Ilijonaus valstybiniame universitete studijavo elektros inžineriją. Baigęs studijas ten pat įgijo daktaro laipsnį, dirbo NASA laboratorijoje. A. A. Avižienis išrado pirmąjį pasaulyje save pataisantį erdvėlaivių kompiuterį STAR.

Mokslininkas yra dėstęs Kalifornijos universitete, dirbo Tarptautinėje informatikos federacijoje.

1989 metais jis Kaune pirmininkavo mokslininkų suvažiavimui, kuriame paskelbta apie VDU atkūrimą. 1990 metų gegužę A. A. Avižienis išrinktas šio universiteto rektoriumi. Jam vadovavo trejus metus.NAUJAUSI KOMENTARAI

kipras

kipras portretas
Padovanoti vaivorykste ir prideti sauskelniu .......

Už ką ?

Už ką ? portretas
Tai už kokius nuopelnus tą vardą suteikti?Nejaugi vien už tai,kad jis amerikonas?Nejaugi jūs nematote žmonių,kurie to vardo verti?"Patriotai",baikite juokinti ir pykinti tautą.

komedija

komedija portretas
Nieko nuostabaus, jeigu net Kvasnevskiui suteiktas:))) Ne Vilniaus, bet KAUNO garbės pilietis:) Beje, kaip ten su tais VDU Kauno botanikos sodo žemės grobimais? Kaip ten su norais užgrobti Kauno aerodromo žemę?
VISI KOMENTARAI 13

Galerijos

Daugiau straipsnių