Brokas rekonstruojamoje Aleksoto apžvalgos aikštelėje ir toliau bado akis

Prieš daugiau kaip metus prasidėjusi Aleksoto apžvalgos aikštelės rekonstrukcija vis dar nebaigta – taisomi trūkumai, ne juokais pykdantys miesto valdžią ir gyventojus. Už minėtos vietos atsinaujinimą atsakingam rangovui paliepta ištaisyti padarytą broką. Kol projekte numatyti darbai nebus įvykdyti kaip pridera, Kauno savivaldybė atsisako mokėti pinigus ir už darbų pabaigos terminų nusitęsimą skaičiuoja delspinigius.

Kauniečiai pažėrė kritikos

2018-ųjų pavasarį pradėtą rekonstruoti Aleksoto apžvalgos aikštelę iki šiol juosia metalinė tvora, teritorijoje iškabinti įspėjamieji ženklai, o kai kuriose jos vietose matyti išdėstytos darbams atlikti reikiamos priemonės: pastoliai, dar nesudėtus stiklus prilaikantys stovai ir kita.

Smalsuolių, apspitusių stiklinę Aleksoto apžvalgos aikštelės sienelę čia netrūksta jau dabar, nors darbai objekte ir nėra baigti. Tačiau ne visi čia užsuka vien tik pasigrožėti atsiveriančios panoramos vaizdu – žvilgsnius kur kas labiau stingdo nekokybiškai rekonstrukcijos metu rangovo atliekami darbai.

„Kai kurie Aleksoto apžvalgos aikštelės kraštą puslankiu juosiančios sienelės stiklai jau neskaidrūs. Nežinau, ar brokuotus juos nupirko, ar darbininkai sugadino montuodami. Šių stiklų kraštinės nelygiagrečios viena kitai ir tarsi išsikraipiusios. Skylės stikluose išgręžtos taip pat nekokybiškai. Gal tai – modernu, ir aš kažko nesuprantu. Bet atrodo, kad darbai čia atliekami ne taip, kaip turėtų būti“, – pamatytus trūkumus vardijo kaunietis Tomas.

Užsitraukė miesto valdžios nemalonę

Kritikos dėl Aleksoto apžvalgos aikštelės rekonstrukcijos metu atliekamų rangos darbų bendrovei „HSC Baltic“ nešykšti ir miesto valdžia. Kaip portalui kauno.diena.lt sakė Aplinkos apsaugos skyriaus vedėja Radeta Savickienė, objektas nėra priimtas. Jo techninę priežiūrą vykdančios bendrovės „Sweco Lietuva“ atstovai rangovui nurodė kuo skubiau pašalinti trūkumus.

Nekokybiškai atliktų darbų nepriimsime ir už juos nemokėsime. Be to, rangovui skaičiuojami delspinigiai už vėlavimą.

„Nekokybiškai atliktų darbų nepriimsime ir už juos nemokėsime. Be to, rangovui skaičiuojami delspinigiai už vėlavimą“, – kalbėjo ji.

Teisinosi dėl atliktų darbų broko

Pasak bendrovės „HSC Baltic“ Administravimo skyriaus vadovės Linos Navikienės, šiuo metu Aleksoto apžvalgos aikštelėje baigiami atlikti stiklinių turėklų įrengimo darbai – tai esą paskutiniai štrichai, kuriuos sudėjus bus priartėta prie finišo tiesiosios.

„Kol kas ne visi stiklai sustatyti į vietas. Jų viršuje bus dedamas profilis, išlyginsiantis nuokrypius. Ant kai kurių stiklų nėra apsauginės plėvelės – montavimo ar transportavimo metu ji netyčia buvo pažeista. Dėl šios priežasties, gali atrodyti, kad skiriasi stiklų spalvos. Numatytų darbų pabaigoje stiklai bus apklijuoti apsaugine plėvele ir jų spalvos nesiskirs“, – kauniečių išsakytas pastabas argumentais bandė atremti „HSC Baltic“ atstovė.

Kalta gamta?

Kaip tikino L. Navikienė, vykdant objekto rekonstrukcijos darbus dėl vandens, aptikto šlaituose, teko atlikti keitimus projekte. Rekonstrukcijos eigą esą šiek tiek pristabdė ir žiemiški orai – klimato sąlygos buvo nepalankios tęsti tai, kas numatyta. Atsirado ir papildomų darbų. Tačiau pirminiai rekonstrukcijos pabaigos terminai esą atsilieka nežymiai – fiksuojamas maždaug 2 savaičių uždelsimas.

Žadama, kad Aleksoto apžvalgos aikštelė visuomenei bus atverta rugpjūčio pabaigoje. Rekonstrukcijos projekto vertė siekia 1,8 mln. eurų. Už broką ir defektus pinigai rangovui nėra mokami.

Portalas primena, kad apie darbų vėlavimą ir fiksuojamą broką imta kalbėti jau kone prieš mėnesį, o delspinigiai dėl darbų užbaigimo vėlavimo, anot savivaldybės atstovų, „HSC Baltic“ skaičiuojami nuo birželio 28 d.NAUJAUSI KOMENTARAI

J

J portretas
Porankį dėkit min 42,4. Kad būtų laikymas ir viršuje dėkit papildomas detalės su užveržimu, kad nebūtų tik užmaunamas. Kodėl nesudėti stiklai ant laiptų einančių žemyn ? Projekte buvo numatyta.

J

J portretas
Stiklai sudėti ne laminuoti, nors projekte buvo numatyta laminuoti. Ant paprastų stiklų užklijuota apsauginė plėvelė, kurios ilgaamžiškumas yra trumpalaikis, plėvelių klijuotojai jei net neduoda garantijos. Plėvelė apipjauta aplink tvirtinimo taškus, kas dūžio atvėju sukelia dar didesnį pavojų žmogui, nei grūdintas stiklas be plėvelės. Dužus kristų didelis stiklo gabalas, vietoj smulkių šukių. Pagal komentarą, kad skiriasi stiklo atspavis dėl plėvelės, tai taip negali būtį, nes plėvelė yra skaidri. Skirtumas galimas tik iš panaudotos skirtingos stiklo žaliavos. Kas yra labai realu, jei projektas užtrunka ilgesnį laiko tarpą ir gamintojas stiklų gamybą atlieka ne per vieną kartą. Patarimas Nuimkit visus stiklus. Atsirinkit žaliavą ir pergaminkink tuos kurių spalva neatitinka. Plėvelę jei jau klijuojat, tai klijuokit prieš stiklų montavimą. Apatinių laikiklių tvirtinimo detales pakeiskit iš D35 į D50 ar D60, kad stiklas ir plėvelė būtų užspaudžiama didesniu plotu.

...

... portretas
Auksinio WC užsigeidėt? - pelningiau policininkus sustatyt ir bauduot visus už kampo sysiojančius.
VISI KOMENTARAI 14
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių