- Šarūnė Kutinskaitė-Būdavienė
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Pelnęs ne vieną pergalę ringe, o šalies sporto istorijoje palikęs gilų pėdsaką, boksininkas Daugirdas Šemiotas pirmas kirto ir pėsčiųjų žygio "Nemuno kilpomis 2017" finišo juostą.
Varomas iššūkių
Ringo karaliumi daugybę metų tituluotas kaunietis D. Šemiotas jau kurį laiką neužsiima profesionaliu sportu. Tiesa, nuo bokso, kuriam skyrė dalį savo gyvenimo, nenusigręžė – kasdien jauną vyrą galima sutikti Jonavos gatvėje, sporto klube "DaugirdasGym", dalijantis savo patirtimi ir sukauptomis žiniomis.
"Baigus profesionalų sportą tapau priklausomas nuo iššūkių", – pastarųjų poreikį sau su vandens poreikiu žuviai lygino olimpietis. Su pastaruoju daugkartinio čempiono uždaviniu – kone 70 km Nemuno kilpomis – jis sudorojo be didesnių pastangų.
Ketvirtadaliu mažesnę distanciją D.Šemiotas įveikė dar pavasarį. Tąkart maišydamas Birštono ir Prienų apylinkes ištirpdė pusšimtį kilometrų.
"Nebuvo lengva. Norėdamas pasivyti likusius komandos narius turėjau laikytis spartaus tempo", – apie sunkumus, kurie sužadino dar didesnio kovotojo dvasią, kalbėjo išvaizdus tamsiaplaukis.
Pajutęs, kad gali daugiau, sportininkas ryžosi naujam iššūkiui – papildomiems kilometrams pėsčiomis su maždaug dar 6 tūkst. ėjimo entuziastų.
Specialiai nesirengė
Žygio "Nemuno kilpomis 2017" maršrutą organizatoriai suskirstė į keturias kryptis: 15 km – pradedančiųjų, 25 km – sveikatingumo, 40 km – harmonijos ir 65 km – ištvermės. D.Šemiotas nedvejodamas pasirinko pastarąją.
Ilgiausiai žygio atkarpai jis specialiai nesiruošė. Pakako treniruočių, kurių per dieną suskaičiuoja iki vienuolikos, ir kultivuojamos sporto šakos pranašumų – boksas, anot profesionalo, išjudina skirtingas raumenų grupes ir sustiprina visą kūną.
Esu tos nuomonės, kad reikia imti viską, ką tau duoda gyvenimas, nes veikiausiai tai vyksta ne be reikalo.
"Be to, su klubo nariais nuolat organizuojame žygius, įvairias sporto stovyklas, nemažai bėgiojame. Matyt, tai man ir padėjo pasirengti, – paprašytas patarimų, kaip savo kūną treniruoti jauniesiems žygeiviams, D.Šemiotas ragino pradėti nuo sveikatos patikros. – Išsitirkite širdies veiklą, atlikite kraujo tyrimą. Svarbu žinoti kalio, magnio, geležies kiekį savo organizme. Tikėtina, kad, šių medžiagų trūkumo iki tol nejutę, žygio metu galite pasijusti blogai. Jei viskas gerai, pradėkite nuo mažų atstumų ir pamažu juos didinkite. Turite jausti savo kūną ir niekada nesistengti viršyti galimybių."
Svajojo apie pergalę
Į pirmąjį, 50 km, išbandymą prie starto linijos D.Šemiotas stojo kaip komandos narys. Spalio 7-ąją teisėjui mostelėjus vėliavėle į priekį išsiveržęs kaunietis galvojo tik apie asmeninę pergalę.
"Ėjome pro Prienus, Birštoną, miškus ir piliakalnius. Kažkas medžiojo gražius kadrus fotoaparatu, kažkas norėjo tiesiog lengvai praeiti. Aš troškau laimėti", – ambicijų neslėpė treneris, žingsnį spartinęs net iki 8 km/val.
Gal todėl punktuose, kurie trasoje buvo išdėstyti kas kelis kilometrus, vyras negaišo – ilgesniam laikui stabtelėjo vos viename jų, kad užkrimstų ir atgautų jėgas.
Anot D.Šemioto, einant ilgus atstumus būtina pasirūpinti ne tik patogia avalyne ar apranga, bet ir mityba. Kuo intensyvesnė apkrova tenka organizmui, tuo daugiau angliavandenių jam reikia. Pastarieji, kaip ir baltymai, yra pirminis ir svarbiausias energijos šaltinis raumenims.
"Nepamirškite vandens, jį gerkite net ir tada, jei visai nenorite. Dar geriau – skysčiai su elektrolitais, nes be jų mūsų organizmas negali tinkamai funkcionuoti, – naudingus patarimus toliau žarstė pašnekovas. – Intensyvus sportas arba, kaip šiuo atveju, kūną gręžiantys kilometrai ir tempas yra vienas rizikos veiksnių, galinčių sukelti dehidrataciją. Taip atsitinka dėl to, kad organizmas palaiko pastovią kūno temperatūrą, garindamas skysčius per odą."
Apie ateitį – mįslingai
Tikslą, kurį sau išsikėlė nekantriai trypčiodamas distancijos pradžioje, D.Šemiotas pasiekė – užnugaryje palikęs kitus dalyvius, finišą jis kirto pirmas drauge su komandos nariu bičiuliu Tautvydu Grabausku.
Po daugiau kaip 9 val. trukusio iššūkio jėgos buvo jau šiek tiek apleidusios kūną, tačiau sportininkas nenusižengė savo klubo taisyklei. Stebint žiūrovams ir dalyviams jis padarė 67 atsispaudimus – po vieną už kiekvieną įveiktą kilometrą.
"Taip, taip – 67, nes realiai tiek ir nuėjome", – kalbėdamas pergalės skonį burnoje, regis, tebejautė sportininkas.
Kiekvienam žmogui svarbu būti įvertintam ir pastebėtam? D.Šemiotas neslėpė, kad dėmesys yra malonus, tačiau už jį, medalius, taures ar diplomus jam esą kur kas svarbesnė vidinė pilnatvė. Šis jausmas kaip slaptas variklis – stumia pirmyn ir motyvuoja.
"Esu tos nuomonės, kad reikia imti viską, ką tau duoda gyvenimas, nes veikiausiai tai vyksta ne be reikalo, – užuominomis kalbėjo D.Šemiotas.
Dabar boksininkas geriausiai jaučiasi nuosavame klube, kurį kasdien aplanko dešimtys entuziastų ir patyrusių sportininkų, tačiau jis neatmetė galimybės, kad vieną dieną imsis naujos veiklos. Tiesa, kokios – neatskleidė.
"Galbūt pabusiu ryte ir suprasiu, kad noriu rašyti, – pasiteiravus, ar kvepia nauja knyga apie bokso karalių, D.Šemiotas papurtė galvą. Bent jau artimiausiu metu sekti Jordano Poškaičio pavyzdžiu jis nežada.
"Žinoma, niekada nesakyk niekada. Kažkada juk lipau ir ant scenos", – 2014 avantiūrą projekte "Lietuvos balsas" prisiminė jaunas vyras.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Pastarąjį mėnesį atšvaitais pasipuošė per tūkstantis kauniečių
Kauno pareigūnai lapkričio mėnesį kvietė visus gyven-tojus atvykti į Kauno mieste, įvairiose vietose, laikinai įsikūrusias atšvaitų klijavimo dirbtuvėles. Vykdytos akcijos metu pareigūnai pasirūpino per tūkstančio piliečių saugumu &ndas...
-
Pramonės sektorius – tik nekvalifikuotų darbų vieta, kurioje siūlomas minimalus atlyginimas?3
Užimtumo tarnybos duomenimis, trejus metus iš eilės (2020–2022 m. sausį–balandį) apdirbamosios pramonės sektorius buvo didžiausias darbdavys pagal darbuotojų skaičių. Tarnybai pernai metų pabaigoje pateikus šių metų trūks...
-
Užkaltos galerijos durys, o atidarymą gaubia migla10
Dėl Mykolo Žilinsko dailės galerijos uždarymo pernai teko koreguoti Kauno – Europos kultūros sostinės planus. Dabar aiškėja, kad, nors galerija ir uždaryta, rekonstrukcija net neprasidėjo. ...
-
Kaune bus minimas Lietuvos bokso šimtmetis1
Kauno sporto halėje ketvirtadienį vyks iškilmingas Lietuvos bokso šimtmečio minėjimo renginys. ...
-
Lietuvos sporto universiteto rektore perrinkta D. Rėklaitienė5
Lietuvos sporto universitetui (LSU) toliau vadovaus ligšiolinė rektorė, socialinių mokslų daktarė, profesorė Diana Rėklaitienė – universiteto taryba ketvirtadienį išrinko ją į šias pareigas naujai penkerių metų kadencija...
-
E. Dobrowolskai – profsąjungų kritika: parodo (ne)kompetencijos lygį31
Teisingumo ministrė Ewelina Dobrowolska atmeta Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacijos (LTPF) kritiką dėl pusiaukelės namų Kauno rajone ir pabrėžia, kad tokios įstaigos turi būti steigiamos ne tik miestuose, bet ir regionuose. ...
-
„Volfas Engelman Studijai“ – šešeri: kokį virsmą ji patyrė ir kuo pradžiugins gimtadienio svečius?
Kaune įsikūrusi „Volfas Engelman Studija“ gruodžio 1-ąją pasitinka švęsdama šeštąjį gimtadienį. Tai – ypatinga sukaktis, nes per šį savo gyvavimo laikotarpį daugelio kauniečių ir miesto svečių j...
-
Kaunas sulaukė „karališkos“ dovanos: kviečia išrinkti vietą istorinės asmenybės paminklui27
Kitąmet Kauną papuoš Lietuvos valstybingumo puoselėtojo, Lietuvos didžiojo kunigaikščio ir Lenkijos karaliaus Aleksandro Jogailaičio skulptūra. Paminklą miestui dovanoja Prano Kiznio fondas. Monumentą kuria kauniečiams jau pažįstami s...
-
Kaune duris atvers „Žmogaus biologinių išteklių centras“4
Lietuvos sveikatos mokslų universitete (LSMU) kuriamas „Žmogaus biologinių išteklių centras“. Apie vadinamąjį biobanką, jo svarbą ir tikslus pasakoja prof. Dalia Pangonytė. ...
-
Kauno mieste vyks kariuomenės pratybos17
Trečiadienį ir Ketvirtadienį Kauno mieste bus vykdomos Lietuvos kariuomenės pratybos. ...