Beda pirštu į lapais nuklotas Kauno gatves: tikrų tikriausia čiuožykla!

Visame Kaune – šūsnys rudeninių lapų. Jų paklotas, įspėja kauniečiai, gali tapti nelaimės priežastimi net ir žengiant labai atsargiai. Rytais ar merkiant lietui sušlapę lapai virsta tikrų tikriausia čiuožykla. Tad spartesnis žingsnis gali pasibaigti kojos kryptelėjimu ar rimtesne trauma.

Kauniečiai širsta, jei šiokiadieniais situacija suvaldoma labiau, tai praėjusį savaitgalį, sako jie, įvairios pėsčiųjų zonos mieste buvo kone pilnai nuklotos rudeniniais lapais.

„Net einantiems lėtu žingsniu, diena gali pasibaigti nelaime, o ką jau kalbėti apie skubančius? Įdomu, ar yra nustatytos valandos rudeninių lapų surinkimui, nes atrodytų, jog ypač savaitgaliais miestas paliktas be priežiūros“, – pyko su portalo kauno.diena.lt redakcija susisiekę gyventojai.

Tvarko ir šiokiadieniais, ir savaitgaliais

Pastarąsias kauniečių kritikos strėles Kauno valdžios atstovai teigė turintys kuo atremti ir pagrįsti. Pasak Kauno miesto savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėjo Aloyzo Pakalniškio, atsakingi darbuotojai rudeninius lapus esą valo kiekvieną dieną nuo ankstyvo ryto – 6 valandos iki popietės – 13.30 val.

Kaip tikino pašnekovas, savaitgaliais mieste taip pat esą verda darbai nuo 6 val. iki 11.30 val. „Dabar – pats intensyviausias lapų kritimo metas, todėl kiekvieną vakarą vaizdas tampa tokiu, koks buvo ryte. Ypač, jei diena – lietinga“, – kalbėjo A. Pakalniškis.

„Kauno dienos“ skaitytojo nuotr.

Akiratyje – miesto centras, parkai ir aikštės

„Darbuotojai dirba su trimis dideliais ir penkiais mažais vakuuminiais automobiliais, skirtais lapų siurbimui. Taip pat turime du automobilius su hidromanipuliatoriais, kuriais renkamos lapų krūvos“, – apie pasitelktas priemones miestui valyti pasakojo bendrovės „Kauno švara“ Miesto valymo ir atliekų valdymo skyriaus direktorius Darius Stasikonis.

Net einantiems lėtu žingsniu, diena gali pasibaigti nelaime, o ką jau kalbėti apie skubančius?

Paklaustas, kurios teritorijos prižiūrimos jo atstovaujamos bendrovės, pašnekovas sakė, jog pagal Kauno miesto savivaldybės užsakymą „Kauno švaros“ darbuotojai tvarko Antakalnio, Naugardiškių, Ramybės, Vytauto, Draugystės, Kalniečių, Girstučio, Panemunės, Pažaislio miško, Santarvės, Šiaurinį Dainavos, Ąžuolyno, Neries krantinės ir Nemuno salos parkus. Taip pat – Kauno miesto santaką, Čečėnijos aikštę ir centrines miesto gatves bei šaligatvius.

Atsakomybė ir seniūnijoms, ir gyventojams

Kaip paaiškėjo, kitos viešosios teritorijos – skverai, pievos – tvarkomos seniūnijų. Miesto centre galima pastebėti didelius, baltus, daugkartinio naudojimo maišus lapams krauti. Vienas iš jų padėtas rekonstruotoje Laisvės alėjos dalyje, netoli Įgulos bažnyčios (Soboro).

„Kauno dienos“ skaitytojo nuotr.

Tokiais maišais skirtingos seniūnijos „Kauno švaros“ buvo aprūpintos pagal pageidavimą. Kai šie daugkartinio naudojimo maišai prisipildo, bendrovės atstovai sakė juos išvežantys į žaliųjų atliekų kompostavimo aikštelę.

Paklaustas apie tai, ant kieno pečių krenta daugiabučių namų kiemų priežiūra, D. Stasikonis pabrėžė, jog „Kauno švara“ tvarko tik tų daugiabučių kiemus, kurių bendrijos, administratoriai ar gyventojai yra sudarę minėtų teritorijų priežiūros sutartis.

„Kitų daugiabučių namų administratoriai privalo patys pasirūpinti žaliųjų atliekų iš savo namų teritorijos sutvarkymu ir išvežimu“, – akcentavo Miesto valymo ir atliekų valdymo skyriaus direktorius.

Gresia baudos

Pasak jo, pasitaiko ir atvejų, kai gyventojai surenka lapus ir jų krūvas ar maišus piktavališkai sustato prie gatvės. Tačiau taip esą pažeidžiamos Kauno miesto tvarkymo ir švaros taisyklės, nes tvarkant privačią teritoriją, gyventojai privalo pasirūpinti atliekų išvežimu. Už nurodymo nepaisymą gali grėsti bauda iki 600 eurų.

Vilmanto Raupelio nuotr.

D. Stasikonis taip pat pridūrė, jog lapai, kaip ir šakos, nupjauta vejų žolė – priskiriami žaliosioms atliekoms. Todėl jas mesti į komunalinių atliekų konteinerius griežtai draudžiama. „Mišriosios komunalinės atliekos keliauja į Kauno mechaninio biologinio atliekų apdorojimo gamyklą (MBA), kur nekaupiamos augalinės kilmės atliekos“, – paaiškino jis.

Žaliosioms atliekoms numatyta kita vieta – žaliųjų atliekų kompostavimo aikštelė, įsikūrusi Petrašiūnuose, Nemajūnų g. 15A.NAUJAUSI KOMENTARAI

...

... portretas
Kostia - PINIGAI jums (juk jūsų įkainiai daugiau nei dideli!), o darbai... - te durneliai darnai dirba?.. :s

Kostia

Kostia portretas
O tie nepatenkintieji galėtų griebti šluotas ir patys prisidėti prie tvarkos. Būtų ir jiems patiems nauda, ir mažiau prie kompiuterių sėdėtų ir viską kritikuoti, ir mažiau lotų...

BELEKAS

BELEKAS portretas
Aijaijai... lapai krenta... {čia kaip ir lyja, sninga ,...]... Kaltas ruduo, dar kalti medžiai, kas be ko ir oras kaltas...Aijaijai....
VISI KOMENTARAI 41
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių