Baisiomis sąlygomis kai kur laikomi ne tik šunys, bet ir kiaulės

Kauno rajono savivaldybė gyvūnų globotojams padės kompensuoti iš nelegalių veisyklių paimtų šunų priežiūros finansines išlaidas.

Tai rajono meras Valerijus Makūnas patvirtino Kauno rajono savivaldybėje pirmadienį vykusiame susitikime, kuriame aptartos netinkamai laikomų gyvūnų problemos. Pasitarime dalyvavo Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT), Savivaldybės bei gyvūnų globos organizacijos „Nuaras“ atstovai.

ELTA primena, kad problemos išryškėjo po to, kai visuomenininkų pastangomis įvairiose Lietuvos vietose buvo aptiktos nelegalios šunų veisyklos, o rugsėjo 10-osios vakarą Kauno rajono Naujasodžio kaime vyko bene didžiausia iki šiol Lietuvoje šunų paėmimo operacija.

Kauno rajono savivaldybės nuotr.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Kauno departamento vadovė Daiva Švelnienė sakė, kad minėtai veisyklai VMVT išdavė leidimą tik dviem šunims, o surasta kelios dešimtys. Karmėlavos seniūnė Violeta Armolaitienė patvirtino, kad nuošalioje sodyboje gyvūnai buvo laikomi narvuose, antisanitarinėmis sąlygomis. „Tvyrojo baisi netvarka ir smarvė“, – pasakojo seniūnė.

Pagal sutartį su Kauno rajono savivaldybe, 81 šuo iškeliavo į gyvūnų globos namus „Nuaras“. Įmonės direktorės Jurgitos Gustaitienės teigimu, sodyboje šunys beveik nelojo, jie buvo laikomi ant grotų, todėl jų eisena sutrikusi. Dabar specialistai tiria, ar keturkojams nebuvo specialiai sužalotos balso stygos. Dėl Naujasodžio atvejo pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Tvyrojo baisi netvarka ir smarvė.

Susitikime taip pat aptarta situacija dėl UAB „Švaistūnas“ augintinių. Šios įmonės savininkai Gaižėnų kaime (Ringaudų seniūnija) augina kiaules, kurios, pasak VMVT atstovų, taip pat laikomos netinkamomis sąlygomis. Pažymėtina, kad už gyvūnų laikymo taisyklių pažeidimus įmonė jau yra bausta pinigine bauda. VMVT atstovai patvirtino, kad sudarytas grafikas, pagal kurį kiaulių skaičius fermoje sparčiai mažinamas.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
O kada Kriaučeliūno klinika bus pasamdyta valyti kiaulių dantis ? Juk tai būtina daryti specialiu šepetuku bent du kartus į dieną. Be to, reikia prižiūrėti jų nagas, laiku nudildžiuoti ( galima ir nulakuoti). Jau nekalbu apie rytinį dušą su šampūnu ir muziką paėdus, prieš tai nuvalius joms subiniuką...

Anonimas

Anonimas portretas
Susikiškit savo šunis ir kiaules į užpakalius gal tada prašviesės protas asilai...

Anonimas

Anonimas portretas
man baisu kokie darosi durni žmonės, gal kiaulėm dar patalus pakloti ir dar užkloti, kiaulė yra kiaulė ji knisa žemę, purvina buna, visa gyvenima kaime žmonės kiaules augino ir gerai buvo, atsirado visokių žaliukų ir gyvūnų gynėjų tai žmonėms gyventi neduoda ramiai. Skriausti gyvūnų negalima pritariu. Bet atimti irgi negalima.Nes tai žmogaus nuosavybė, reikia duoti laiko viska ištaisyti.
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių