Iš aukštai: Žaliakalnio akcentai ant stogų – oro balionams pritraukti

 • Teksto dydis:

Žaliakalnio mylėtojas Domas Sirgedas vysto idėją, kaip Žaliakalnį padaryti patrauklų ir iš oro į miestą žvelgiantiems vietiniams kauniečiams, svečiams, turistams. 

„Kaip  prisišaukti oro balionus? Taip – tai valstybių vėliavos ant mūsų namo stogo, Ne, jos ten yra ne dėl vykstančio futbolo čempionato ar krepšinio varžybų. Tai tik pirminis bandymas apjungti kelis mėgstamus dalykus: Žaliakalnį, oro balionus ir geras istorijas“, – feisbuke rašė D. Sirgedas.

Jam pradėjus sukti galvą, kaip dažniau sulaukti praskrendančių oro balionų, kad galėtų jais pasigrožėti, nusprendė, kad vertėtų įdarbinti Žaliakalnio turtus.

„Kas jau kas, o šis rajonas turi ką „papasakoti“: tiek asmenybių, bohemos, išskirtinių pastatų ar  įvykių, belieka tik pritaikyti matymui iš aukštai. O kodėl gi ne: Žaliakalnis nuneša stogą ir tampa pirmuoju Kauno (o turbūt ir vieninteliu pasaulio) mikrorajonu, priverčiančiu oro balionus planuotis maršrutus būtent virš jo“, – planus dėliojo kaunietis.

Tolimoji šio plano dalis – ant pastatų stogų sukurti ilgalaikiai meno kūriniai (piešiniai, ženklai, skulptūros), pasakojantys savitą Žaliakalnio istoriją, tik šį kartą – iš viršaus. „O žaliakalniečiai galės stebėti žemai virš jų namų skrendančius oro balionus“, – naudą visoms pusėms nusakė D. Sirgedas.

Domo Sirgedo nuotr.

Pradžia jau yra. Pradėjo nuo savo namo stogo. Ant jo oreivių jau laukia Brazilijos ir Argentinos vėliavos. Tiksliau, ne vėliavos, o tentai, kurie yra tvirtesni ir lengviau pritvirtinti. Jie čia atsirado „pagerbiant istorines darbiniškąsias  „Žaliakalnio“ dalis liaudyje vadintas „Brazilka“, „Argentinka“.

O kodėl gi ne: Žaliakalnis nuneša stogą.

Portalui kauno.diena.lt jis pasakojo, kad vėliavų keisti neplanuoja, bet yra rimtai nusitaikęs į namų stogus. Visuomenės ir oreivių reakcija į jo namo stogą turėtų parodyti, kaip suveikė pirminis bandymas idėjai realizuoti.

Gal jau turi konkretesnių idėjų dėl kitų Žaliakalnio akcentų, galinčių atsirasti ant stogų? „Pagerbiant Žaliakalnyje gyvenusius žymius kompozitorius muzikantus, beje ir kompozitorius Giedrius Kuprevičius gyvena vos per kelis šimtus metrų, galvoju ant kito namo stogo padaryti smuiko raktą“, – sekantį žingsnį atskleidė kaunietis.

Domo Sirgedo nuotr.

Tačiau jau ir dabar į ką pamatyti į Žaliakalnį žvelgiant iš aukštai. „Jei planuojate skristi oro balionu nepasididžiuokite „apsilankyti“ mūsų rajone! O jei gyvenate kažkur netoliese, ar žinote, kas taip pat norėtų prisijungti prie šios stogų iniciatyvos – very welcome!“ – ragino Žaliakalnio ir balionų mylėtojas.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Dar vienas nevisprotis iš žaliakalnio išlindo.

kkkk

kkkk portretas
geriau jau lietuviu trispalves butu pakabines
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių