Atsistatydinusi I. Pukelytė paskutinę darbo dieną prakalbo: nenoriu žaisti žaidimų

 • Teksto dydis:

Praėjusią savaitę pasirodė žinia, kad savo noru iš direktoriaus pareigų traukiasi Nacionalinio M.K.Čiurlionio dailės muziejaus vadovė Ina Pukelytė. Tokio savo sprendimo ji nebuvo linkusi komentuoti, tačiau šiandien, paskutinę darbo dieną, paskelbė įrašą socialiniame tinklalapyje.

„Šiandien paskutinė mano darbo diena Nacionaliniame M.K. Čiurlionio dailės muziejuje. Kai atėjau į jį dirbti, radau vykstančius M.K. Čiurlionio muziejaus lauko tvarkybos darbus, kuriems 2019 metų biudžete nebuvo numatytos lėšos. Dėl to muziejus turėjo virš 192 000 eurų skolos rangovui. Apie tai raštu informavau Kultūros ministeriją, tačiau ministerija pažeidimo nenustatė, bet skyrė tvarkyboms darbams papildomai lėšų 2020 m. biudžete.

Dar man nepradėjus eiti pareigų, tuometinė muziejaus vadovybė jau buvo priėmusi dirbti muziejininko pareigose buvusį muziejaus direktorių, tai yra žmogų, kuris tiesiogiai buvo atsakingas už muziejuje vykdomus investicinio projekto darbus.

V. Putvinskio g. esantis muziejaus pastatų komplekso investicinis projektas vyksta nuo 2006 m. Pradinė jo sąmata buvo 7,9 mln. eurų, šiuo metu suma siekia 12,6 mln eurų. Projekto sąmata per tą laiką išaugo 4,5 mln. eurų. Net ir gavus papildomų lėšų 2020 metams rangovas ragino prašyti iš Kultūros ministerijos dar daugiau lėšų.

Atėjau į muziejų dirbti darbą, kurį išmanau ir kurį nurodžiau savo muziejaus vizijoje konkurso metu – kelti muziejaus rinkodaros ir komunikacijos lygį, siekiant jį padaryti kuo patrauklesnį lankytojams. M.K. Čiurlionio muziejaus pastatų investicinis projektas jau netrukus baigsis, tačiau numatyta muziejaus M. Žilinsko galerijos rekonstrukcija. Nenoriu žaisti žaidimų, kurie nėra verti mūsų nepriklausomos demokratinės valstybės.

Dėkoju visiems muziejaus darbuotojams, kolegoms už supratimą, palaikymą ir galimybę kurti kartu šiuolaikišką ir visuomenei atvirą muziejų“, – tokį įrašą antradienį paskelbė I. Pukelytė.

Nenoriu žaisti žaidimų, kurie nėra verti mūsų nepriklausomos demokratinės valstybės.

Primename, kad Nacionalinio M.K.Čiurlionio dailės muziejaus vadovo pareigas I.Pukelytė užėmė šių metų kovą, laimėjusi ministerijos skelbtą konkursą. BNS buvo skelbę, kad galutinėje atrankoje Kultūros ministerijoje varžėsi su dar dviem kandidatais. Iš viso paraiškas konkurse buvo pateikę penki asmenys.

Prieš pradedant vadovauti muziejui, I.Pukelytė praėjusioje kadencijoje kartu su Visvaldo Matijošaičio visuomeniniu komitetu „Vieningas Kaunas“ buvo išrinkta į Kauno miesto tarybą ir vadovavo Švietimo ir kultūros komitetui. Taip pat I.Pukelytė buvo ir Vytauto Didžiojo universiteto Menų fakulteto dekanė.

Atsistatydinus I. Pukelytei Kultūros ministerija skelbs naują konkursą šioms pareigoms užimti.NAUJAUSI KOMENTARAI

Diedas

Diedas portretas
Ką jau padarysi, pažaidė smėlio dėžėj, atsibodo ir išėjo. Susiras kitą, ne pirmas kartas.

To "ar"

To "ar" portretas
Štai šitame "ar" pasisakyme - visas lietuvių bjaurumas ir nuodas išreikštas. Su tuo ir sveikinu, šlykštukai.

>ar

>ar portretas
rekonstravo Dramos teatra rekonstravo kazkas kitas, nameliu, atrodo, net nuosavu pasistate? kazkaip taisykle - kaip kokia nors rekonstrukcija, kulturos sostine, darbas senojoje muitineje ir ziu - labai geri specialistai - namuka jau stato:) namelis, tiesa sakant, nieko blogo juk.
VISI KOMENTARAI 31
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių