Quantcast

Atnaujinto Kadagių tako lankytojai: čia gražu bet kokiu oru

Arlaviškėse esantis Kadagių slėnis žmones traukia bet kokiu oru. Po remonto atidarytas pažintinis takas nebuvo vienišas ir šeštadienį, kai paspaudė šaltukas, snyguriavo. Tiesa, kai kurie žmonės, įvertinę slidžią tako dangą, apsiribojo apsilankydami iki pirmosios apžvalgos aikštelės.

Pernai vasarą uždarytas takas neseniai vėl atvertas lankytojams. Daugybė jau jau spėjo apžiūrėti sutvarkytas prieigas, išbandyti laiptus, pasivaikščioti atnaujinta tako danga ir, aišku, pasigrožėti nuostabiais Kauno marių ir šlaite augančių kadagių vaizdais.

Lankytojų daugybė, bet takas ilgas, o vaizdų – į valias. Vietą automobiliui radome aikštelėje, bet tik todėl, kad atvykome laiku. Išvažiuojant jau reikėjo gerokai pasukti galvą, kaip prasilenkti su kitais automobiliais siaurame ir apledijusiame kelelyje.

Į taką žmonės leidosi nešini termosais kavos, arbatos, kad prireikus galėtų pasišildyti iš vidaus, vedini augintiniais ir vaikais.

Regimanto Zakšensko nuotr.

„Buvome šiltu metu. Norėjome vėl aplankyti. Smagiau vasarą. Kaip dabar? Daug žmonių, dėl to kelyje sunkiau apsilenkti. Bet viskas gerai. Takas tvarkingas.  Tik šiukšlinių trūksta. Visame take neradome nė vienos“, – pastebėjo jauna pora.

Smalsumas atginė ir jaunus, ir senus. „Įdomu pasižiūrėti, kaip atnaujino. Žiemą čia dar nesame buvę. Gražu ir vasarą, ir žiemą. Šaltoka, bet smagu pasivaikščioti. Užtrukome apie pusvalandį“, – žvilgtelėjo į laikrodį kauniečių šeimyna. Juos taip pat nustebino, kad tokią žiemišką dieną čia suplūdo tiek žmonių.

Kai kurie neturėjo su kuo palyginti, nes čia apsilankė pirmą kartą. „Anksčiau kažkaip neprisiruošiau. Esu mačiusi daug nuotraukų ir šiandien sugalvojau, kad reikia gyvai pamatyti. Ir nepasakyčiau, kad čia šiandien šalta“, – kalbėjo iš Marijampolės atvykusi moteris.

Viena netoli tako pradžios kalbinta kompanija pasakojo, kad vaizdai pavergė, bet pasivaikščiojimo nebetęs. Iki čia vedusi tako dalis buvo gana slidi. Moteris – tikriausiai po traumos, nes buvo su ramentu, tad nenorėjo rizikuoti paslysti. Buvo atvažiavusios ir vasarą, bet tada takas buvo uždarytas rekonstrukcijai ir nieko nepešė. Apžvalgos aikštelėje dar kiek palūkuriavusios, pasigrožėjusios aplinka, pasuko atgal. „Atvyksime kitąkart“, – neabejojo moterys.

Regimanto Zakšensko nuotr.

Sąlygos slidinėti – yra, bet gera avalynė ir neskubėjimas leidžia negalvoti apie galimas traumas. 

„Kur lentos su vardais?“ – pasigedo kita lankytoja. Vardinės lentos buvo vienas paramos būdų, leidusių supuvusias tako lentas keisti naujomis. Tačiau galų gale vis tiek prireikė kapitalinio remonto. Pakeistos visos lentos ir konstrukcijos.

Arlaviškių pažintinis takas įrengtas Arlaviškių botaniniame draustinyje, kurio svarbiausias akcentas – Kadagių slėnis. Ši vieta yra svarbi europiniu mastu kaip dalis Natura 2000 saugomų teritorijų tinklo, kurioje išskirtos kadagyno, šaltinių su besiformuojančiais tufais, stepinių pievų buveinės.

Regimanto Zakšensko nuotr.

Tako, kurio dalis vingiuoja palei marias, ilgis – 1,3 km. Jis įrengtas ant šlaito keteros. Nuo čia atsiveria įspūdinga Kauno marių regioninio parko kraštovaizdžio panorama, marių "uodegoje" pūpsanti Dabintos sala, kuri yra dar vienas parko draustinis.

Beje, šlaituose augantys kadagiai stabdo eroziją, reguliuoja vandens nuotėkį, atlieka vandens apsaugines funkcijas ir gyvena simbiozėje su dauguma grybų. Kadagynas yra ir retų augalų, pavyzdžiui, gauruotojo gvazdiko buveinė.NAUJAUSI KOMENTARAI

Kaunas

Kaunas portretas
Praėjo laikai važiuodavai kažkur toliau ieškoti pasivaikščiojimo sveiko,gryname ore.Dabar viskas, kuras brangus ir paskaičiavus neapsimoka,net stintų valgymas Palangoje bus praeitis.Tegul valgo stintas palangiškiai ,vietos gyventojai.Apsieisime be jų ,už tokius didelius pinigus galima skaniai padaryti vaišes namuose.

STRĖLĖ

STRĖLĖ portretas
Straipsnio autorė reiškia nepagarbą skaitytojams, norintiems apsilankyti Kadagių Slėnio take, bet neturintiems nuosavo automobilio. Nes autorė nesiteikė parašyti, kokiu autobusu bei iki kur reikia važiuoti.

?

? portretas
Gražu,teko pamatyti,turistams pritraukti,takas,bet kad kažkas..įspūdingo,na gal.
VISI KOMENTARAI 4

Galerijos

Daugiau straipsnių