Apskųsta TV laida apie premiją dėl kūdikio mirties įtariamai slaugei

Viešoji įstaiga Kauno klinikinė ligoninė nusprendė kreiptis į Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybą ir Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos komisiją, prašydama įvertinti „Be tabu ir Ko“ vyriausiojo prodiuserio Sauliaus Bartkaus laidos „KK2“ žurnalistų elgesį, rengiant reportažą ir parodant jį per LNK televizijos kanalą apie esą „premijuojamus nužudymu įtariamus medikus“.

„Šis laidos „KK2“ anonsas LNK kanale buvo rodomas nuo sausio 19 d., o laidos metu (sausio 21 d.), menkinant ligoninės dalykinę reputaciją, formuota nuomonė, esą prie netyčinio nužudymo prisidėjo visi (tai yra apie 2 tūkst.) Kauno klinikinės ligoninės medikai, todėl jie esą neverti priemokų, kurios skirtos 2012 m. pabaigoje. Teigta, esą ligoninė „ištaškė“ 2,5 mln. Lt, nors nutylėta, kad įstaigos finansinė situacija nesudarė kliūčių paskatinti darbuotojus (išskyrus direktorių).

„KK2“ laidoje sąmoningai ar nesąmoningai nutylėta esminė žinia – netyčiniu nužudymu įtariama slaugytoja dar sausio 8 d. grąžino į kasą jai skirtą priemoką. Tokiu atveju „KK2“ reportažas būtų niekinis ir niekam neįdomus. Be to, skunde teigiama, jog kai kurie žiniasklaidos atstovai  negerbia vieno esminių principų, įtvirtintų LR Konstitucijoje – nekaltumo prezumpcijos", – teigia ligoninė.

Kauno klinikinė ligoninė Žurnalistų etikos inspektoriaus ir Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos komisijos prašys ištirti, ar minėtais veiksmais S. Bartkaus laidos kūrybiniai darbuotojai pažeidė Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos kodekso Bendrųjų nuostatų 3 straipsnį, teigiantį, kad „žurnalistas, viešosios informacijos rengėjas turi skelbti tikslias, teisingas žinias“, nes laidos kūrėjai nutylėjo esmines žinias apie įvykį.

Anot ligoninės, per apsilankymą S. Bartkaus laidos kūrėjai elgėsi nekorektiškai, įžūliai ir net provokavo personalą neadekvatiems veiksmams ir replikoms, tuo, kaip mano ligoninė, pažeisdami Etikos kodekso 8 straipsnį („Informacija turi būti renkama ir skelbiama tik etiškais ir teisėtais būdais“).

Ligoninės atstovai teigia, kad „KK2“ operatorius tai įjungdavo, tai išjungdavo filmavimo kamerą, per šias „pertraukėles“ replikuodamas ir provokuodamas Kauno klinikinės ligoninės darbuotojus siekiant išgauti „naudingus“ komentarus. Tvirtinama, kad „KK2“ kūrybinė komanda be jokio leidimo brovėsi į darbuotojų kabinetus, be darbuotojų ir pacientų sutikimo juos filmavo ligoninės patalpose, tuo pažeisdami vieną pagrindinių žmogaus teisių – teisę į privatumą, o taip pat pažeisdami vieną svarbiausių Visuomenės informavimo įstatymo nuostatų, draudžiančių skleisti informaciją apie privatų žmogaus gyvenimą.

LNK televizijos parodytame siužete net kelis kartus matyti pacientai (kai kurie sėdintys neįgaliųjų vežimėliuose) bei darbuotojai, visiškai nežinoję, kad jie yra filmuojami arba nedavę tam leidimo. Kauno klinikinė ligoninė apgailestauja, kad S. Bartkaus laidos „KK2“ kūrybinė grupė sąmoningai ar nesąmoningai neįvertino, jog duomenys, susiję su asmens sveikata, yra ypatingi asmens duomenys, kurie saugomi ir Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymu.

S. Bartkaus laida „KK2“ praėjusiais metais kartą jau buvo pripažinta pažeidusi profesinę etiką.NAUJAUSI KOMENTARAI

Nedejuokit

Nedejuokit portretas
Kada ligoninės vadovai laikosi tokios pozicijos, kokios laikosi, tai jie patys save diskredituoja žmonių akyse. Geras slaugytojos poelgis grąžinti premiją, tai ne tą premiją skyrusiūjų nuopelnas. Taigi, laida buvo apiepremijos skyrimą....
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių