Liaupsės įspėjantiems apie trikojus: šie vaikinai keliaus į rojų be eilės

 • Teksto dydis:

Jau kurį laiką dalis vairuotojų negaili gerų žodžių žmonėms, kurie įspėja apie mobilius trikojais vadinamus greičio matuoklius. Neretai šiek tiek prieš trikojį ant šaligatvio stovintys jaunuoliai laiko rankose plakatus su matuoklio vaizdu: tai ne tik pakelia kai kuriems vairuotojams nuotaiką, bet jaunuoliai sulaukia ir įvairiausių pasiūlymų. 

Turi pasiūlymų

„Karaliaus Mindaugo prospekte stovintys vyrai – jūs šaunuoliai. Jei jūs skaitote, parašykit privačiai – turiu pasiūlymą“, – pirmadienio vakarą „Facebook“ grupėje „Kur stovi policija Kaune“ rašė Ričardas. 

„Šie pacanai keliaus į rojų be eilės“, – rašė Paulius. Jo įrašas sulaukė gana nemažo dėmesio – beveik kelių šimtų jaustukų.

„Budėjimo komandas padarykit. Teritorijomis pasidalinkit,  – patarė Kasparas. – Gal miestiečiai pinigų sumes, darbas bus, mažiau nei baudos kainuos.“

Kiti vairuotojai dėkojo ir vaikinams, kurie apie trikojus pirmadienį įspėjo ir A. Juozapavičiaus prospekte. 

„Pagarba tiems didvyriams, kurie gaišta savo laiką, gelbėdami visiškai nepažįstamų žmonių finansus“, – dėkojo Evaldas. Nemažai vairuotojų nepatinka, kad prieš mobiliuosius greičio matuoklius nėra statomi įspėjamieji ženklai.

Tiesa, toks jaunuolių elgesys patinka ne visiems – kai kurie nuogąstauja, kad toks elgesys nepadeda užtikrinti saugumo kelyje, tarsi skatina vairuotojus viršyti greitį, nesilaikyti Kelių eismo taisyklių (KET), o tai gali lemti daugiau nelaimių kelyje. „O gal pagarba tiems, kurie laikosi KET?“, – klausė internautas Ričardas.  „Kai greitį viršiję nušluos nuo vaizdo jūsų tėvus ar kitą artima žmogų, kaip tada suoksit?“, – dėkojančių jaunuoliams, įspėjantiems apie trikojus, klausė Agnė.

„Vaizdelis iš Rusijos glūdumos, durneliai perspėja pažeidėjus“, – kritikavo ir Nerijus. 

Aukoja pinigų

Portalas jau yra rašęs apie vaikinus, kurie įspėja vairuotojus apie mobilius greičio matuoklius. 

Anot pakalbinto Arlando, tai yra ne pirmas kartas, kai kauniečiai tokiu būdu kovoja prieš trikojus. „Iš pat pradžių su draugais važiuodavome prie trikojų žiūrėti, kaip policija „užgaudo“ banditus, kurie viršija leistiną greitį. Tada mes sugalvojome jiems padėti numalšinti savo aistrą greičiui. Mes skirtingose Kauno vietose stovėjome ne tik šiandien, bet ir vakar, užvakar“, – pasakojo gegužės mėnesį kalbintas Arlandas.

„Žmonės pasiūlė paviešinti banko sąskaitos numerį, tad iš pradžių mes galvojome, kad tai yra juokai. Bet, pasirodo, nebuvo – į sąskaitą buvo pervesti 5 eurai. Mes tikrai nesitikėjome sulaukti pinigų, nes tuo užsiimame savo pramogai“, – tuomet sakė pašnekovas.

Portalas ne kartą rašė, kad trikojai kaitina vairuotojų aistras – prieš mobilius greičio matuoklius jie vienijasi socialinių tinklų grupėse, renka aukas ir žymi policijos paliktus matuoklius specialiais plakatais.

Kai kurie vairuotojai ir net teisės atstovai teigia, kad jų nereikia, mat jie kelia grėsmę ir gali sukelti daugiau eismo nelaimių, nes vairuotojai užsižiūri į pastatytą trikojį, būtent dėl to gali įvykti ir susidūrimas. Atsižvelgiant į tai, pasak kai kurių vairuotojų, trikojus būtina naikinti, nes jie esą blaško eismo dalyvių dėmesį.

Seimas imasi trikojų: nori, kad apie juos įspėtų kelio ženklai

Seimas imasi svarstyti Administracinių nusižengimų kodekso pataisą, kurioje siūloma kelio ženklais informuoti vairuotojus apie automatinę greičio kontrolės sistemą – vadinamuosius trikojus.

Už tokį Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos (NSGK) pirmininko „valstiečio“ Dainiaus Gaižausko antradienį pateiktą Seimui projektą po pateikimo balsavo 55 Seimo nariai, niekas nebuvo prieš, susilaikė 5 parlamentarai. Planuojama, kad į plenarinių posėdžių salę pataisa sugrįš lapkričio 12 d.

Projekte siūloma nustatyti, kad administracinių nusižengimų, susijusių su transportu ir kelių ūkiu, įrodymai stacionariomis ar mobiliosiomis teisės pažeidimų fiksavimo sistemomis nedalyvaujant pareigūnui galėtų būti renkami tik esant Kelių eismo taisyklėse numatytam informaciniam ženklui „Automatinė eismo kontrolė“.

„Manau, kad trikojai yra puiki ir sveikintina greičio kontrolės priemonė, tačiau ji privalo būti naudojama tik su įspėjamaisiais ženklais, kitaip ji praranda pagrindinę paskirtį – vykdyti saugaus eismo prevenciją avaringiausiuose kelių ruožuose atitinkamu metu ir būtent konkrečioje vietoje. Trikojų privalumas yra tas, kad Lietuvos policija kiekvieną valandą gali keisti šios mobiliosios greičio kontrolės įrangos lokaciją, įvertinusi, kuriuo paros metu ir kurioje vietoje eismas yra pavojingiausias, tarkime, rytais prie mokyklų ir vaikų darželių, per pietus – prie maitinimo įstaigų, vakarais – miegamuosiuose rajonuose ir pan. Nepaisant to, kad nuo trikojų eksploatavimo pradžios praėjo jau daug laiko, dar ir šiandien sulaukiu daugybės pasipiktinusių žmonių laiškų, nes kelyje slapstomi trikojai atlieka ne greičio prevencijos, o daugiau represinę, baudų surinkimo funkciją“, – sako projekto autorius  D. Gaižauskas.

Parlamentaro teigimu, žmonės atsiunčia nuotraukų, kuriose užfiksuoti pareigūnai, greičio matuoklius statantys prastai vairuotojams matomose vietose, visiškai neavaringuose ruožuose ir pan.

„Visa tai pykdo vairuotojus, mažina pasitikėjimą policijos pareigūnais. Todėl akivaizdu, kad šią padėtį reikia taisyti. Priminsiu, kad panašios bauginimo akcijos jau buvo išgyvendintos iš policijos sistemos, kai dar visai neseniai vairuotojų pasipiktinimą kėlė krūmuose su rankine greičio matavimo įranga pasislėpę pareigūnai. Visgi tuomet Lietuvos policijos vadovybė atkreipė dėmesį į visuomenės nuomonę ir uždraudė pareigūnams slapstytis ir vykdyti tik represinę baudėjo funkciją. Tik štai kodėl visa tai vėl sugrįžo? Nemanau, kad policija turi bauginti, kitaip reiktų ir policijos šūkį papildyti – Ginti. Saugoti. Padėti. Bauginti!“, – ironizuoja D. Gaižauskas.

Politikas tvirtina esąs už greičio ribojimo priemonių naudojimą ir asmeniškai žada siekti, kad Lietuvos keliuose atsirastų dar daugiau įvairių greičio matavimo sistemų, tačiau, parlamentaro nuomone,  jos visos turėtų būti naudojamos tik su įspėjamaisiais ženklais.NAUJAUSI KOMENTARAI

pusgalvis liks pusgalviu

pusgalvis liks pusgalviu portretas
laiku nepagalvota apie kontracepciją, dabar rezultatai bado akis. Mažiau piskitės kūrvos.

Kostia

Kostia portretas
Tai čia mūsų pilietinės visuomenės elitas? Reikalauja nusižengti įstatymams? Ne į rojų be eilės, o į psichiatrinę ligoninę...

buduliai.lt

buduliai.lt portretas
Buduliai užaugę be motinų meilės, su stipriu nepilnavertiškumo kompleksu.
VISI KOMENTARAI 32
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių