Aleksotiškių keliones į namus kartina duobės: situacija kasdien prastėja

Dalis Aleksoto gyventojų skundžiasi, kad pastaraisiais mėnesiais jaučiasi gyvenantys ne mieste, o atokiame kaime. Gyvenantys Technikumo gatvėje per duobes negali normaliai pasiekti namų. Kasdien situacija vis prastėja.

Neįmanoma pravažiuoti

Į "Kauno dieną" kreipėsi kaunietis Pavelas ir papasakojo, su kokiomis problemomis susiduria pastaraisiais mėnesiais. Dalį Technikumo gatvės miestas seniai yra sutvarkęs, nutiesęs asfaltą, tačiau kita dalis vis dar skęsta žvyro dulkėse.

Viskas gerokai pablogėjo, kai į rajoną atsikėlė privatus vaikų darželis. Vietos gyventojas pasakojo, kad dabar kasdien žvyro keliu pravažiuoja didelis srautas automobilių. Į švietimo įstaigą vaikus veža tėvai. Dažnai jie savo automobilius palieka ant žolės, kol vaiką nuveda iki darželio durų. Taip pat atvažiuoja nemažai aptarnaujančiojo personalo automobilių, todėl Technikumo gatvės dalis pasidarė beveik nepravažiuojama.

"Gatvę miestas tvarko galbūt porą metų, bet niekaip nesutvarko. Tačiau dabar transportas taip išdergė gatvę, kad neįmanoma pravažiuoti. Antrą sezoną čia veikia privatus darželis ir kasdien gatve pravažiuoja 30 automobilių daugiau, nei būdavo anksčiau, kai gatve naudojosi tik gyventojai. Iškasinėtos ir aplinkinės gatvės, todėl su lengvuoju automobiliu nelabai išeina namų pasiekti. Aš dar su tokia didesne važinėju, tai šiaip ne taip pravažiuoju, bet kaimynai turi atokiau palikti automobilius ir pėstute eiti iki namų", – pasakojo Pavelas.

Jis stebėjosi, kad savivaldybė, prieš išduodama leidimą steigti privatų darželį, turėjo užtikrinti, jog bus normali infrastruktūra, tačiau to nebuvo apdaryta. Dėl to kenčia Aleksoto gyventojai.

Prisidėtų savo lėšomis

Prie to, kad neasfaltuotoje Technikumo gatvės dalyje atsivėrė didelių duobių, prisidėjo ir tai, jog šiuo metu tvarkomos aplinkinės gatvės, o sunkioji technika gatvelę naudoja kaip tranzitinį kelią. Vietiniai gyventojai pavargo nuo dulkių ir duobių, tad yra pasiryžę dar kartą savo lėšomis prisidėti prie gatvės tvarkymo darbų.

"Mes savo lėšomis buvome normaliai susitvarkę, gatvėje buvo paberta skusto asfalto. Prie tokio laikino remonto prisidėjo visi gyventojai ir galėjome patogiai grįžti į namus. Dabar visas tas skustas asfaltas išvažinėtas, atsivėrė duobių. Miestas net greideriu nelygina šios gatvės, todėl pravažiuoti neįmanoma. Taip atrodo gatvė mieste, o ne kažkur toli rajone", – piktinosi Technikumo gatvės gyventojas.

Jis nurodė, kad vietiniai ne kartą kreipėsi į savivaldybę, prašydami sutvarkyti gatvę, tačiau iki šiol padėtis nesikeičia. Pralaužti ledų, kad būtų greičiau sutvarkyta gatvė, nepadėjo ir gyventojų noras prisidėti savo lėšomis. Kauniečiai tikino, kad kažkokią dalį jie galėtų sumokėti vien tam, kad savais automobiliais laisvai galėtų grįžti į savo namus.

Gatvę miestas tvarko galbūt porą metų, bet niekaip nesutvarko.

Tvarkys, bet negreitai

Kauno miesto savivaldybės atstovai teigė, kad šiuo metu prioritetas teikiamas kitoms Aleksoto gatvėms, o Technikumo gatvę planuojama tvarkyti po kelių metų.

Savivaldybės atstovai žadėjo, kad iki tol, kol bus šioje Aleksoto vietoje išlietas asfaltas, specialistai pasistengs dažniau gatvę lyginti greideriu ir taip bent laikinai sumažinti duobių skaičių.

"Šiuo metu vyksta Technikumo gatvės sklypų paėmimo procedūros. Jos reikalingos norint sujungti trūkstamą jungtį su Kalvarijos gatve. Manau, kad šią atkarpą įrengsime 2021 m. Šiuo metu vyksta darbai ir rangovai stengiasi prižiūrėti gatves tinkamai, atsiprašome už nepatogumus. Tam, kad gyventojams būtų patogiau judėti šia gatve, avarines duobes remontuosime", – "Kauno dienai" žadėjo Miesto tvarkymo skyriaus vedėjas Aloyzas Pakalniškis.NAUJAUSI KOMENTARAI

T

T portretas
Slykstus kaunas niekada nemegau

T

T portretas
Cia atrodo kaip kaimas bet ne rajonas tigi yra aleksoto tiltas tai kaip cia suprasti

jurate

jurate portretas
Jus paziurekit kas amaliuose darosi pagrindiniai takai israusti kurie buvo bendrujos lesomis sutvarkyti odabar nuo praejusiu metu kai pradejo klot vandentiekio ir kanalizacijos tinklustai po lietaus ne tik kad neimanoma isvaziuoti,bet ir iseiti be guminiu batu o darbu pabaigos nesimato nes po kelis kartus atkasineja nutiestus vamzdzius..O juk Amaliu sodu bendrijoj statosi masiskai namus be to jau jau ir taip buvo tankiai apgyvendintos takai-gatveles..Va taip ir Kaunas Tvarkosi.Israusta visur o atstatyti nei pravaziavimu nei taku nera butinybe,tegul gyventojai lauzo masinas vaikaii mokyklas klampoja per purvyna ir duobes.
VISI KOMENTARAI 37
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių