Aleksotiškiai: kovojame, kad šuns š... būtų surinkta, o čia gyvename su šiukšlėmis

Aleksoto gyventojai skundžiasi, kad kažkas per lietaus nuotekų tinklus į šlaitą išleidžia ne tik dvokiantį vandenį, bet ir įvairias atliekas. Tačiau aplinkosaugininkai jokių pažeidimų nemato.

Neapsikenčia smarvės

Į "Kauno dieną" kreipėsi Lakūnų plento gyventojai. Jie pasakojo, kad ne vienus metus šioje gatvėje į šlaitą išleidžiamos kanalizacijos nuotekos.

"Yra lietaus surinkimo vamzdynas, kažkas prie jo prisijungė ir išleidžia fekalijas. Nuolat būna nežmoniška smarvė. Visas šlaitas, atsiprašant, nuklotas moteriškais įklotais, pilna šiukšlių. Atvažiavus arčiau, jau nosį riečia nuo tų kanalizacinių kvapų. Nesvarbu, ar lyja, ar nelyja, bet tas vanduo nuolat bėga į šlaitą", – pasakojo vietos gyventojas Artūras.

Vyras aiškino, kad nuotekos leidžiamos netoli geležinkelio, kuris kerta Lakūnų plentą. Kvapai iš toli pasitinka, o paėjus kiek toliau palei geležinkelį, atsiveria visas apdergto šlaito vaizdas.

Pasak skaitytojo, visi aplink gyvenantys naudojasi miesto kanalizacijos tinklais, todėl iš gyvenamųjų namų niekas tualeto turinio į aplinką nepila. Anot jo, dėl to šešėlis krenta ant netoliese veikiančių įmonių.

"Intensyviau viskas išleidžiama savaitgaliais. Gal ten turi kokį rezervuarą ir kai nebūna žmonių, paleidžia viską lauk", – svarstė gyventojas.

Pasipiktino specialistais

Kauniečiai ne kartą kreipėsi į įvairias gamtos apsaugos institucijas, tačiau situacija nepasikeitė. Gyventojai negailėjo kritikos aplinkosaugininkams, nes buvo ne kartą imti mėginiai, bet jokios smarvės ir pažeidimų nebuvo nustatyta.

Artūras pasakojo, kad aplinkos apsaugos specialistai į minėtą Lakūnų plento vietą buvo ne kartą atvykę. Anot jo, aplinkosaugininkai matė ir lietaus nuotekų vamzdį, iš kurio teka kanalizacija, ėmė mėginius, bet nei gamtai, nei gyventojams niekuo padėti negalėjo.

Nesvarbu, ar lyja, ar nelyja, bet tas vanduo nuolat bėga į šlaitą.

"Jau praėjusiais metais gamtosaugininkus trukdžiau, paėmė mėginius, tačiau taip viskas ir nutilo. Šiais metais vėl juos išsikviečiau, vėl paėmė mėginius ir vėl tylu. Nežinau, ar jie čia taip užsimerkia, ar kas yra, nežinau. Man pastaruoju metu net telefono ragelio nebekelia, o "š" kaip bėgo, taip bėga", – dėstė kaunietis.

Jis teigė, kad oficialaus atsakymo iš aplinkosaugininkų nė karto negavo. Buvo ir miesto specialistai atvažiavę, bet užraukė nosis ir išvažiavo.

"Kovojame, kad pavedžiojus šunį š... būtų surinkta, kad mašinos mažiau terštų orą, o čia nesvarbu, kad viduryje miesto bėga kanalizacija. Juk šlaite ir gyvūnų yra visokių, tad ir jiems su smarve ir šiukšlėmis gyventi reikia", – nusivylimo institucijų abejingumu neslėpė Artūras.

Pažeidimų neužfiksavo?

"Kauno diena" pasidomėjo, kaip į šlaitą bėgančios kanalizacijos problemą vertina Aplinkos apsaugos departamentas (AAD), atsakingas už aplinkos priežiūrą. Specialistai aiškino, kad užfiksuoti kanalizacijos taršą yra sudėtinga.

AAD Viešųjų ryšių specialistė Ieva Krikštopaitytė dienraštį informavo, kad vienas pranešimas apie tai, jog iš užkasto vamzdžio galbūt leidžiamos nešvarios nuotekos į Nemuną, buvo gautas šių metų vasario 25 d. adresu Lakūnų pl. 34.

Atvažiavus arčiau, jau nosį riečia nuo kanalizacijos kvapų.

"Į nurodytą vietą nuvykę aplinkos apsaugos pareigūnai paėmė vandens mėginius. Tačiau atlikti nuotekų tyrimai parodė, kad taršos į aplinką ribinės vertės neviršytos", – teigė ji.

AAD atstovė nurodė, kad šiemet Lakūnų plente pareigūnai tikrino pranešimą apie galbūt tekančias nuotekas per lietaus išleistuvą, bet vizualiai tarša nefiksuota, nebuvo buitinėms nuotekoms būdingo kvapo, spalvos.

"Pranešėjas perspėtas, pastebėjus spalvotas nuotekas nedelsiant kreiptis telefonu 112, net jei tai būtų ir AAD specialistų nedarbo metu", – apie tai, kur žmonės turėtų kreiptis, jei pastebi galimų gamtos teršimo atvejų, komentavo I.Krikštopaitytė.

"Pareigūnai pastebi, kad dažnai labai sunku nustatyti taršą (nuotekomis) ir už ją atsakingą asmenį, jei tarša yra momentinė. Todėl labai svarbu kreiptis iškart, kai tik yra matomos bėgančios nuotekos. Primename, kad pranešimai dėl taršos į vandens telkinius ir žemę, urbanizuotas teritorijas yra priskiriami skubaus reagavimo pranešimams", – pridūrė AAD atstovė spaudai.NAUJAUSI KOMENTARAI

bobos ir jūroj savo įklotus išmeta maudyklėj

bobos ir jūroj savo įklotus išmeta maudyklėj  portretas
bobos ir jūroj savo įklotus išmeta maudyklėj pliažuose vasarą tingi iki šukšliadėžės nueit VISOKIŲ išsigimėlių yra

kaunietė

kaunietė portretas
ir už ką jie algą gauna? net ir ne specialistui matosi, kad iš kur visas turtas, o jiems mta neviršija ribiniu normu..jei tai Vičiūnuose tekėtų, tai seniai viskas būtų sutvarkyta ir rasti kaltininkai, o čia ką paprasti žmoneliai iš Lakūnų g. ..

kaunietiškos grimasos

kaunietiškos grimasos portretas
Skundžiamės korupcija, o i valdžia renkame "vieningu vagiu klana"
VISI KOMENTARAI 15
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių