„Žalgirio“ arenoje – grandiozinis projektas „Hiperbolė In Symphony“

 • Teksto dydis:

Kovo 25 d. Kaune skambės dainos, su kuriomis užaugome!

Čia, pirmą kartą Lietuvos muzikos istorijoje, legendinės grupės „Hiperbolė“ dainos skambės didžiausioje šalies „Žalgirio“ arenoje! Bene populiariausia Lietuvos grupė „Hiperbolė“ kitąmet minės savo įkūrimo 50-metį, tad pagaliau atėjo laikas atiduoti duoklę muzikai, vertai didžiųjų arenų, ir išreikšti pagarbą grupei, kurios dainos lydėjo mus visą gyvenimą.

Šia proga rengiamas didysis šventinis koncertas „Hiperbolė In Symphony“, kuriame visų mūsų mylimos grupės kūriniai skambės taip įspūdingai, kaip niekada iki šiol dar neskambėjo. Scenoje matysime daugiau kaip 60 orkestro muzikantų, geriausių šalies instrumentalistų ir žymiausių solistų. Renginyje dalyvaus Kauno miesto simfoninis orkestras ir puokštė garsių Lietuvos dainininkų – Merūnas, Inga Valinskienė, Povilas Meškėla, Ona Kolobovaitė, Vladas Kovaliovas, Monika Marija, Egidijus Bavikinas, Ovidijus Vyšniauskas ir grupės „Hiperbolė“ legenda – Viktoras Prapras. Ritmo grupėje gros tikri Lietuvos scenos vilkai – Tomas Varnagiris (gitara), Andrius Daugirdas (boso gitara), Mindaugas Balčiūnas (klavišiniai) ir kiti aukščiausios klasės instrumentalistai, o taip pat jaunosios kartos atstovai – Paulius Burba („Multiks“), aktorius Kasparas Varanavičius bei pritariantieji vokalistai. Koncerte skambės nemirtinga „Hiperbolės“ klasika – geriausios per visą karjeros 50-metį sukurtos dainos – „Vandens ženklai“, „Sugrįžk“, „Kai nieko neturi“, „Tu grok“, „Išgalvotas gyvenimas“, „Pamiršk mane“, „Aš dar dainuosiu“ ir daug kitų puikių kūrinių, kuriuos ne vienas mūsų žinome mintinai. Renginį ves charizmatiškas Lietuvos muzikos istorijos guru – radijos laidų vedėjas ir muzikologas Darius Užkuraitis.

HIPERBOLĖ

Grupė „Hiperbolė“ susikūrė 1974 m. tuometiniame Vilniaus inžinieriniame statybos institute (dabar – VGTU) ir grodavo šokiuose. Repertuare skambėjo „The Beatles“, „Deep Purple“, „Nazareth”, „Bad Company“, „Uriah Heep“ ir savo kūrybos dainos. Per kelis metus grupė tapo beprotiškai populiari, tačiau kolektyvo neaplenkė sovietinė cenzūra, ypač sustiprėjusi po Romo Kalantos susideginimo. Sava muzika galėjo skambėti tik neoficialiuose renginiuose priklausomai nuo valdžios atlaidumo. Muzikantai patys platino savo įrašus, kurie pasklido po Lietuvą ir tapo liaudies muzika.

Viktoras Prapras –grupės „Hiperbolė“ vokalas, klavišiniai. / Organizatorių nuotr. 

1980 m. prasidėjo grupės aukso amžius – per keturis metus „Hiperbolė“ sugrojo daugiau kaip 300 koncertų, 1984 m. tapo Filharmonijos kolektyvu, tačiau tais pačiais metais, kaip ir kitos roko grupės, valdžios struktūrų buvo išformuota kaip kelianti grėsmę komunistinei santvarkai.

Vėliau „Hiperbolė“ buvo atsikūrusi 1991 m. ir 1996 m., išleido dar keturis studijinius albumus ir rengė turus, sutraukusius minias klausytojų. Deja, dėl įvairių priežasčių grupės veikla visgi buvo nutraukta.

Taigi dabar, artėjant „Hiperbolės“ jubiliejui, atėjo metas tinkamai įprasminti Lietuvos roko pionierių kūrybą ir išreikšti dėkingumą grupei, kurios muzika paliko bene ryškiausią pėdsaką mūsų muzikos istorijoje ir visų Lietuvos žmonių širdyse.

 

 

 

Didysis šventinis koncertas „Hiperbolė In Symphony“ vyks:

Kovo 25 d. (šeštadienį) – Kauno „Žalgirio“ arenoje

Bilietai prekyboje www.medusa.lt – nuo sausio 25 d. 9 val.NAUJAUSI KOMENTARAI

Juozas

Juozas portretas
Jei nebūtų Valinskienės tai eičiau..

hmmm,

hmmm, portretas
tikiuosi suderinai su Berinu, mudyla, prapore.. :)

1982 abiturientas

1982 abiturientas portretas
V. Prapras buvo dviejų dainų autorius: "Visi jie juda šia žeme..." (ž. A. Baltakio) ir "Tu grok, susimildama grok".
VISI KOMENTARAI 11
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių