VDU Kamerinis orkestras skambiai švęs savo 10-ąjį gimtadienį

Minėdamas kūrybinės veiklos 10 metų sukaktį, Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Kamerinis orkestras surengė du šventinius koncertus.

Vienas jų bus nemokamas ir VDU Didžiojoje salėje įvyks ketvirtadienio vakarą. Tai – „Operos Gala“ koncertas, kuriame išskirtinių balsų savininkai – sopranas Margarita Levchuk ir tenoras Tomas Pavilionis kartu su VDU orkestru atliks pasaulinių operų arijas.

Naujuosius metus gruodžio 31-ąją VDU Kamerinis orkestras drauge su savo vyriausiuoju dirigentu Vytautu Lukočiumi bei solistais kvies pasitikti valso, polkos ir maršo ritmu šventiniame koncerte „J. Štrauso kūrybos perlai“. Paskutinį šių metų vakarą VDU Didžiojoje salėje, pritariant orkestrui, operečių arijas ir duetus atliks operos solistai Ieva Goleckytė ir Egidijus Bavikinas. Profesionalūs muzikantai kvies mėgautis talentingojo Johano Štrauso kūryba ir arijomis bei duetais iš žinomų operečių: „Vienos kraujas”, „Šikšnosparnis“, „Čigonų baronas”, „Linksmasis karas“, „Naktis Venecijoje“.

Dešimtmetį trunkanti VDU Kamerinio orkestro muzikinė kelionė stipriai muzikantų bendrystei, kurią subūrė nenutrūkstama meilė muzikai, leido sėkmingai plėsti klasikinės muzikos ir šiuolaikinių jos interpretacijų kultūrą ne tik Kaune, bet ir tarptautiniu mastu. Šią ypatingą progą simboliškai žymi išleista Lietuvos kompozitorių kompaktinė plokštelė „Fraktalas“, – pabrėžiama VDU pranešime.

Organizatorių nuotr.

Įrašyti ir išleisti jubiliejinę kompaktinę plokštelę „Fraktalas“ prireikė ne vienų metų. Tikimasi, kad šis debiutas ištikimiems klausytojams padės atrasti šiuolaikinės lietuvių kompozitorių muzikos skambesį, o jau pažįstantiems – sukurs galimybę naujai išgyventi muzikinę kelionę.

„Šio įrašo programą parinkome taip, kad atspindėtume būtent Kauno kompozitorių kūrybą. Priminsiu, netolimas laikas buvo paženklintas dviejų kompozitorių netektimi: Vidmanto Bartulio bei Sakartvelo kompozitoriaus Gija Kančelio. Juos abu puikiai pažinojo ir su jais bičiuliavosi kompozitorius Algirdas Martinaitis. Kai aš jam prasitariau apie naujo kūrinio užsakymą, Algirdas pasiūlė dedikuoti naują kūrinį šių iškilių kompozitorių atminimui. Taip ir gimė naujas A. Martinaičio opusas G&V (In memoriam Giya Kancheli & Vidmantas Bartulis). Kompaktinėje plokštelėje rasite ir kameriniam orkestrui skirtus V. Bartulio, Arvydo Malcio, Zitos Bružaitės bei Jievaro Jasinkio kūrinius. Labai didžiuojuosi mūsų violončelininku Vyteniu Pociumi ir Ugniumi Dičiūnu (obojus) kurie yra šio įrašo solistai“, – sako V. Lukočius.

ELTA yra skelbusi, jog per palyginti trumpą gyvavimo laikotarpį VDU Kamerinis orkestras surengė daugiau nei 200 koncertų Lietuvoje ir užsienyje. Viena iš šio muzikos kolektyvo įkūrėjų ir jo vadovė Rita Bieliauskaitė džiaugiasi, kad VDU orkestras užpildo nišą ir jau dešimt metų yra vienintelis profesionalus kamerinis orkestras Kaune. Išlikti pranašiam, pasak jos, padeda jaunatviškas smalsumas, palankios atmosferos kūrimas, puoselėjimas ir palaikymas.

Organizatorių nuotr.

„Ačiū Universitetui, kuris prieš 10 metų patikėjo mūsų idėja ir palaiko ją iki šiol. Per šį laikotarpį leidome CD, vinilus, koncertavome garsiausiuose Lietuvos festivaliuose ir užsienyje, sėkmingai organizavome savo muzikos festivalį „Avanti“. Siekėme plėsti kultūros lauką ir tikrai tą padarėme, – esame pirmasis Lietuvos orkestras, kuris surengė koncertinę kelionę po JAV miestus. Mes stengiamės sukurti palankią atmosferą atlikėjui realizuoti save, tobulėti, dalyvauti ir būti svarbiu šiame kolektyve“, – teigia R. Bieliauskaitė.

Anot VDU Kamerinio orkestro muzikanto Vytenio Pociaus, noras augti ir tobulėti yra būtent tai, kas tapo viena iš pagrindinių orkestro varomųjų jėgų.

„Mes augome, tobulindami savo atlikimo profesionalumą, dalinomės patirtimi, keitėmės ir išlaikydavome savo jaunatviškumą. Neblėstantis smalsumas leido sugerti naujas idėjas ir žinias. Visa tai sujungia, skatina kurti bendrą kultūrinį elementą, kuriame svarbus kiekvieno indėlis. Visada buvome reiklūs sau ir kitiems, todėl taip sugebėjome išlaikyti, tobulinti atlikimo kokybę bei profesionalumą, išsaugodami puikią vidinę bendravimo ir darbo kultūrą“, – sako V. Pocius.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių