VDU Botanikos sodas pražys gėlių ir muzikos žiedais: „8 eilė“ kviečia į vasaros koncertus

Projektas „8 eilė“ kviečia į VDU Botanikos sodą, kuriame skleidžiasi ne tik gražiausios gėlės, bet suskambės ir jaukūs muzikos ritmai. Vasarą organizuojami net šeši koncertai, kuriuose publiką bandys užburti žinomi šalies atlikėjai.

Pažintis su žiūrovais

„8 eilė“ jau ne vieną mėnesį kauniečius kviečia į jaukius koncertus Kauno miesto kamerinio ir Kauno lėlių teatro scenose, tad žiūrovai jau spėjo susipažinti su projekto formatu ir pamilti čia pasirodančius atlikėjus. Atėjo metas muzika apgaubti ir VDU Botanikos sodą.

Organizatorių pastangomis po ilgo laiko Kauno mieste buvo galima išgirsti Vytauto V. ir Ramunės Landsbergių atliekamus „Žiauriai gražius romansus“. Pirmą kartą skambėjo Juozo Gaižausko ir Emilijos Latėnaitės koncertinė programa. Kultūros centro „Girstutis“ salėje kartu su kauniečiais pažymėti Domanto Razausko ir Sauliaus Petreikio jubiliejai.

Organizatorių nuotr. 

Vasara kartu su muzika

Vasarą „8 eilė“ neatostogauja ir kviečia grožėtis muzika, poezija ir ypatinga gamtos apsuptimi VDU Botanikos sode.

„Artėjant vasarai su Paulina diskutavome, ar šiuo laiku atostogauti ir ruoštis rudeniui, ar ieškoti erdvės vasaros koncertams. Kai apsilankėme VDU Botanikos sode, pamilome šią vietą ir atrodė, kad iš karto išgirdome ir pamatėme, kaip čia gražiai skambėtų vieni ar kiti atlikėjai, todėl nusprendėme atostogauti tik rugpjūtį“, – šypsojosi „8 eilės“ organizatorius Vincas Skripka.

Vasaros sezoną VDU Botanikos sode „8 eilė“ simboliškai pradeda paskutinę pavasario dieną – gegužės 31 d. su Gediminu ir Ainiu Storpirščiais.

„Norėjosi Kauno mieste išvysti sūnaus ir tėvo duetą pirmojo birželio savaitgalio išvakarėse. Labai džiaugiamės, kad radome ir VDU Botanikos sodui, ir Storpirščiams tinkamą datą”, – džiaugėsi  projekto „8 eilė“ bendraautorė Paulina Pranciška Nešukaitytė.

Organizatorių nuotr. 

„Labai tikimės, kad orai bus palankūs ir birželio mėnesį jau žydės rožės  nes laukia tikrai ypatingas ir kvapnus vakaras su Evelina Sašenko, prancūziška muzika ir rožių žiedais“, – apie vieną koncertų užsiminė V. Skripka.

Iki rugpjūčio mėnesio VDU Botanikos sode „8 eilės“ organizatoriai pakvies į šešis koncertus, kuriuose pasirodys Jurga Šeduikytė, Evelina Sašenko, Aidas Giniotis, Justas Tertelis, Darius Žvirblis ir Domantas Razauskas.

Kas ta „8 eilė“?

Projektas „8 eilė“ gimė susijungus P. P. Nešukaitytės organizaciniai patirčiai ir V. Skripkos svajonei. Abu bendraautoriai trokšta prasmingais dalykais dalytis su kitais.

„Kartais mūsų dienos netenka prasmės, kartais įsisukame į kasdienybės rutiną, o kartais jos būna tokios įkvepiančios, kad norisi dar labiau jas įkvėpti. Kultūra, menas yra tai, kas mūsų dieną ir visą gyvenimą pakylėja, papuošia ir padeda atrasti prasmę“, – taip „8 eilės“ projektą pristato patys autoriai.

Paulinai kultūros ir renginių organizavimo laukas – gerai pažįstamas. Apsigynus kūrybinių industrijų magistro laipsnį ji pradėjo drąsiai nardyti įvairiose kultūros plotmėse. Ji jau ketverius metus organizuoja netradicinį teatro festivalį „Namas nr. X“, kuriame kauniečiai ir miesto svečiai kviečiami paragauti teatro ne gerai pažįstamose scenose, o privačiuose namuose.

Be to, P. P. Nešukaitytė stato įvairius spektaklius, yra prisidėjusi prie „Žaliakalnio turgaus festivalio“ įgyvendinimo, o savo karjerą kultūroje pradėjo su penkis metus trukusiu koncertų projektu „Palėpės muzika“. Dabar Paulina prisideda ir prie šokio teatro „Aura“ kūrybos virpesių, tad tikrai puikiai jaučia kultūros pulsą ir noriai juo dalijasi su žiūrovais.

„Nuo pirmo mano Kaune organizuoto koncerto praėjo jau 16 metų. Kažkada prieš paskutinį „Palėpės muzikos“ koncertą žurnalistams sakiau, kad tai tikrai paskutinis renginys ir nebus jokių „atgimimų iš naujo“. Šiandien džiaugiuosi, kad Vincas paragino vėl nerti į renginių organizavimo sferą ir auginti naują projektą“, – mintimis dalijosi „8 eilės“ organizatorė P. P. Nešukaitytė.

Vincui kultūros pasaulis dar tik pradeda atsiverti. Iki šiol daugiau kaip žiūrovas stebėjo spektaklių ir renginių gimimą, tačiau prisidėjus prie Kaunas Europos kultūros sostinės ir kitų kultūros projektų, gimė svajonė toliau kurti.

„Kartu su Paulina rudenį darbavomės jos su kolege Renata Bartusevičiute organizuojamame festivalyje „Namas Nr. 4“. Per festivalio mėnesį taip susidirbome, kad norėjosi kurti bei burti žmones ir toliau, o aš turėjau svajonę dirbti su renginiais. Pirmąjį koncertą dariau vienas, tik paprašydamas Paulinos šiek tiek padėti, o po naujų metų rimtai nusprendėme, kad „8 eilę“ auginsime kartu“, – atsiradimo istoriją pasakojo V. Skripka.

Organizatorių nuotr. 

P. P. Nešukaitytė ir V. Skirpka – pora ne tik darbe, bet ir gyvenime, todėl jiems lengva atrasti bendras idėjas ir jomis pasidalyti su „8 eilės“ žiūrovais.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių