Vandenyje, prie jo ir dėl jo: gaivios idėjos vasarojantiems Kaune

  • Teksto dydis:

Kada, jei ne vasarą geriausia išnaudoti faktą, kad Kaunas – upių miestas, įsikūręs Nemuno ir Nėries glėbyje, turintis net savo nuosavą „jūrą“?

Žmogaus kūną sudaro apie 70 proc. vandens, bet ar žinojote, kad laimingas žmogus 70 proc. laisvalaikio praleidžia prie vandens ar jame? Juokaujame, žinoma. Gerai, tai dar vienas pokštas, bet Kauno marios – tikrai didžiausias dirbtinis vandens telkinys Lietuvoje. Ir nors jam nėra dar nė šimto metų, kauniečiai savo laisvalaikio be marių neįsivaizduoja. Kaip ir be Lampėdžio ežero. Susitiksime prie vandens?

Kurortas mieste

Tarpukariu aplink Kauną ir jame knibždėjo oficialių kurortų, vilas Panemunėje, Kulautuvoje, Kačerginėje statėsi to meto politikos, ekonomikos, kultūros, meno laukų atstovai. Ne viena gražuolė išlikusi iki šių dienų, o takeliai pro jas vinguriuoja iki paplūdimių. Griebkite Viltės Migonytės-Petrulienės knygą „Weekendų architektūra“ ir įsikvėpkite smetoniškam poilsiui!

Panemunėje prie Nemuno aplankysite ir šilą, kuriame gera bėgioti ar ramiai vaikštinėti, o po saulės vonių galėsite pasilepinti ir karščiausia miesto pica užkandinėje „Ipanema“.

A. Aleksandravičiaus nuotr.

Burės ar motoras?

„Raketa“ į Nidą – jaunų entuziastų pažadinta lietuviška klasika. Šis greitaeigis laivas startuoja būtent iš Kauno, o jei neplanuojate aplankyti pajūrio, ir mūsų mieste bei aplink jį nestinga vandens maršrutų.

Romantiškai, vandeniu, iš paties Kauno centro galite pasiekti jaukųjį Zapyškį ir čia prisišvartavusį šiuolaikinio meno ir kultūros laivą „Nemuno7“, kitas tarpukario dvasia alsuojančias pakaunės gyvenvietes. Pavyzdžiui, nuo „Žalgirio“ prieplaukos išplaukęs laivas „Žalgiris“ Raudondvarį pasieks po valandos, po dviejų – Kačerginę, o iki Kulautuvos kelionė truks dvi valandas. ​​Galite įsimesti dviračius ir atgal į Kauną parminti – arba atvirkščiai.

Kitoje Kauno hidroelektrinės pusėje, Nemuno pakrantėje – sveikatinimo meka Birštonas, irgi pasiekiama laivu. O gal tiesiog palydėsite saulėlydį Kauno mariose? Čia kursuojančių laivų ir jachtų šeimininkai jums gali surengti ir asmeninę šventę. Rekomenduojame laisvalaikio kapitonus „Party Cruiser“ – jau tryliktą sezoną jie rengia pasiplaukiojimus, kviečia mokytis valdyti burlentę, nuonoja irklentes ir vandens motociklus.

Dviračiu – gaiviai!

Net 14 km driekiasi vienas gaiviausių maršrutų dviratininkams Kaune. Nuo Rotušės aikštės, kur rasite ir geriamo vandens stotelių, iki pat Čečėnijos Nepriklausomybės aikštės Eiguliuose – aplankysite tuziną gaivų vandenį purškiančių istorinių ir visai naujų fontanų, o pakeliui galėsite pasikelti ir istoriniu funikulieriumi. Gal net įsidrąsinsite išsimaudyti Vienybės aikštėje – vaikai tai daro kasdien! Maršrutą „Vasaros fontanai“ ir daugiau idėjų dviratininkams rasite projekto „Like Bike“ svetainėje.

Sportas ant vandens

Ne tiesiog gulinėti, bet ir tvirtinti kūną bei dailinti formas – vasarą prie vandens sportuoti juk daug smagiau, nei tamsioje salėje, tiesa? Grožiesi peizažu, vandens gaiva, o kalorijos nenustoja degti. Idealu? Tikrai taip. Belieka išsirinkti, ar išbandysite vandenlenčių sportą viename iš kelių parkų Kaune ir Kauno rajone (naujausias hitas – „Vanduo Marse“, kur ne tik zulinsite trukus sukdamiesi ratu, bet ir gardžiai pavalgysite), išsinuomosite irklentę ir gėrėsitės dailiosiomis Nemuno ar Neries pakrantėmis, o gal šoksite į seną gerą baidarę. Daug bendraminčių sutiksite ir Kauno mariose – čia galite ir buriuoti ir net plaukti banglente, tiesa, prireiks bangas keliančio katerio.

A. Aleksandravičiaus nuotr.

P.S. Idėja romantikams – jaukus piknikas atnaujintame Santakos parke, stebint saulėlydį ir palydint dar vieną kaunastišką vasaros dieną.NAUJAUSI KOMENTARAI

klaikus makaronų kabinimas

klaikus makaronų kabinimas portretas
valdžiagyviai nieko nedaro dėl miestiečių, tik dėl savo ir savo išperų kišenių. Miestas apleistas, apžėlęs, suknistas, kaip reta. Bet tikrintojai lenda į privačias valdas, knisasi prie tvarkingai sukrautų plytelių, su liniuote matuoja pieveles, kad neviršytų 12 cm ir grasina baudomis. Ar jau iššvaistė miesto pinigus ir reikia pasipildyti, apgrobiant miestiečius ? o gal stiklainiai labai ištuštėjo ?

mykolas

mykolas portretas
Siaip nesuprantu kam buvo reikalinga statyti auto plovykla prie kempingo? Koks "architektas" taip sumane??? gal reikejo prie pliazo pastatyti? Kokie idiotai taip strateguoja?

Ai ai ai

Ai ai ai portretas
Kaip gražu, a ne? Ar jau Lampėdžių mišką išvalėte, avietynus dilgėlynus išnaikinote, juk toks gražus buvo miškas, samanėlės o ne šabakstynai? O gal ir Kauno marių pakrantes iškuopėte? Ar tik " nenaudojamų " sklypų intensyviai ieškoma? Kiek jau pririnkta? Ar čia naujas Kauno simbolis -pinigai sloikuose ir 170 sklypų ir kt nt, jei vienas veikėjas jau kažkaip sugebėjo " pasirodyti", o kiek dar nežinomų?
VISI KOMENTARAI 3

Galerijos

Daugiau straipsnių