Quantcast

Unikalus projektas: virtuali realybė perkelia į M.K. Čiurlionio kūrybą

Šeštadienį minimas 144-asis M.K.Čiurlionio gimtadienis, todėl muziejus žada daug renginių, kurie leis peržvelgti kompozitoriaus ir dailininko kūrybos procesus. Pristatomas ir unikalus virtualios realybės projektas „Angelų takais“.

Išskirtinis projektas

M.K.Čiurlionio galerijoje šeštadienį bus pristatomas išskirtinis projektas „Angelų takais“. Tai 20 min. virtualios realybės filmukas, leidžiantis žiūrovams atsidurti M.K.Čiurlionio paveiksluose ir kartu išgirsti jo muziką.

„Pagrindinis noras – kad šis projektas atsirastų arčiausiai autoriaus darbų. Žmogus galėtų pamatyti originalius paveikslus, pasinerti į virtualią realybę ir grįžti atgal. Visiškai sutinkame, kad tai nėra tas pats, kas originalus paveikslas, nenorėjome konkuruoti su juo. Tačiau mums technologijos leido perteikti M.K.Čiurlionio paveikslo dvasią, leisti žmonėms pasinerti į kūrybą. Tai buvo sudėtinga užduotis, jautėme didelę atsakomybę“, – spaudos konferencijos metu kalbėjo projekto „Angelų takais“ kūrybos prodiuseris Vitalijus Žukas.

„Nenorėjome pasinaudoti M.K.Čiurlioniu ir užklijuoti jį lipdukais, bet norėjome jautriai perteikti tai, kas buvo jo kūryboje ir pasaulyje. Kai pradėjau domėtis, man M.K.Čiurlionis atsiskleidė. Kai susidėjo vaizdas, formos ir garsas, pastebėjome, kad visa jo kūryba dera tarpusavyje, todėl virtualios realybės projektas yra puiki galimybė perteikti M.K.Čiurlionio kūrybą ir tai leis dar labiau susidomėti šiuo iškiliu menininku“, – antrino režisierė Kristina Buožytė.

Unikalaus projekto autoriai tikino, kad pasaulyje yra daug virtualios realybės pavyzdžių, bet M.K.Čiurlionis išskirtinis tuo, jog pats kūrė ir paveikslus, ir muziką. Dažnai galerijos lankytojai į autoriaus kūrybą glalėjo žiūrėti atskirai, o projektas „Angelų takais“ leido viską apjungti ir paveikslus ne tik pateikti kaip nesibaigiantį sapną, bet jį papildyti ir muziko garsais, kurie sustiprino bendrą jausmą ir emocijas.

Pirmieji virtualiai į M.K.Čiurlionio kūrybą pasinėrę lankytojai neslėpė susižavėjimo ir tikino, kad tai leido į autorių pažvelgti dar kitomis akimis.

„Neįsivaizduojamas įspūdis, kai esi begalinėje erdvėje, kartu keliauji su debesimis, negali atsistebėti spalvotais angelais, kartu esi valtyje. Tai gilus ir nepaprastai sukrečiantis pojūtis. Mane labai sužavėjo“, – savo įspūdžiais pasidalijo Kalbos premijos laureatė Violeta Bakutienė.

„Sunku pasakyti, kaip jaučiuosi, tikrai nesinorėjo, kad visa tai baigtųsi. Toje paslapties atodangoje, skrydyje visada girdėjau ir aplinkinių žmonių balsus, tad buvo ryšys su žeme. Daug metų draugauju su M.K.Čiurlioniu, turėdamas bent vieną laisvą akimirką, visada perbėgu aplink paveikslus, bet mano vaizduotė būdavo pakankamai ribota. Po kelių sluoksnių vis tiek turėjau sieną. Dabar pažiūrėjus virtualiai man atsivėrė nesibaigianti amžinybės gelmė“, – tik nusiėmęs virtualios realybės akinius atsistebėti pamatytais vaizdais negalėjo Kauno nacionalinio dramos teatro vadovas Egidijus Stancikas.

Virtualios realybės projektas „Angelų takais“ jau sulaukė tarptautinio dėmesio ir buvo atrinktas į 75-ojo Venecijos kino festivalio „Biennale college cinema – Virtual reality“ konkursinę programą, tad tai leis pasauliui dar labiau pristatyti M.K.Čiurlionio kūrybą.

Gimtadienio renginiai

Galimybė virtualiai pamatyti M.K.Čiurlionio paveikslus – ne vienintelis renginys, skirtas paminėti šio autoriaus gimtadienį. Muziejaus atstovai pristato eilę renginių.

Rugsėjo 21-ąją bus švenčiamas tikrasis M.K.Čiurlionio gimtadienis. Galerijoje bus vykdomos ekskursijos po paveikslus, kurie yra panaudoti virtualios realybės projekte. Muziejus paruošė įvairių edukacijų, kuriose vaikai galės atkurti paveikslus, susipažinti su M.K.Čiurlionio slaptu šriftu ir pan.

Šios šventės proga lankytojai galės pamatyti iš muziejaus saugyklų išimtus eksponatus: pirmąjį Sovietinėje Lietuvoje Juozo Kalinausko sukurtą medalį M. K. Čiurlionio atminimui, Kazio Šimonio – „Angelą“, iš liaudies meno skulptūros rinkinio atkeliavusį „Trimituojantį angelą“.

Dar tariamės su Romos muziejumi. Yra planų sudalyvauti ir parodoje Kinijoje. Tokiomis parodomis skleidžiame M.K.Čiurlionio kūrybą pasauliniame kontekste.

Kelionė po pasaulį

M.K.Čiurlionio galerija siekia kuo plačiau paskleisti pasauliui žinią apie šį autorių, todėl į įvairias šalis suplanuota nuvežti parodyti dalį M.K.Čiurlionio darbų.

Šiemet keli M.K.Čiurlionio darbai keliauja po Vokietiją ir Ispaniją. Vokietijoje įvyko paroda, skirta augalams ir simbolizmui. M.K.Čiurlionis vienas iš 20 menininkų, kuris buvo įtrauktas į parodą.

Kaip tik šiuo metu M.K.Čiurlionis svečiuojasi ir Saragosoje. Vėliau lankysis Vilniuje, Rygoje, Londone, Niujorke.

„Dar tariamės su Romos muziejumi. Yra planų sudalyvauti ir parodoje Kinijoje. Tokiomis parodomis skleidžiame M.K.Čiurlionio kūrybą pasauliniame kontekste“, – minėjo M.K.Čiurlionio galerijos vadovė Ina Pukelytė.

JI pridūrė, kad dabar keliems metams į priekį suplanuotos M.K.Čiurlionio darbų kelionės, tačiau 2022-aisiais, kai Kaunas taps Europos kultūros sostine, norima, kad darbai būtų Kaune ir visi pas mus važiuotų gėrėtis autoriaus kūrybos perlais.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių