Trupė „Nuepiko“ pristato naują kūrinį: kelionės tikslas – atrasti save

 • Teksto dydis:

Trupė „Nuepiko“ pristato naują kūrinį. Šiuolaikinio šokio spektaklyje „Niekur, bet čia“ atsiveria vartai į save pačius.

Gyvename keistame laike. Modernaus žmogaus modernioje nežinioje. Įgudusiai žongliruodami vaidmenimis, darbais, nuomonėmis, klaidžiodami tarp prisiminimų ir ateities nuojautų, skęsdami negrįžtamai sudaiktintoje ir įvaizdžių persisunkusioje būtyje, vis skaudžiau patiriame savo ribas ir vis dažniau pasimetame priartėję prie svetimų riboženklių. Kol „gyvenimo nuėję pusę kelio“ atsidūrę neišvengiamoje akistatoje su savimi ir su aplinkos chaosu, pradedame ieškoti savo buvime prasmės.

Įkvėpti šiandienio visaapimančio egzistencinio nerimo, „Nuepiko“ šokėjai Marius Pinigis, Adrianas Carlo Bibiano, Andrius Stakelė ir Arūnas Mozūraitis spektaklyje „Niekur, bet ne čia“ leidžiasi į vidinius pažinties su pačiais savimi pragarus.

Spektaklyje kūrėjai įtaigiai permąsto žmogiškąją prigimtį ir mėgina išlįsti iš XXI a. Platono uolos, peržengti horizontą ir atsidurti ten, kur neįmanoma, ten, kur dar nebūta. Kūrėjų meninio žvilgsnio ašyje – savotiškoje limbo būsenoje – tarp praeities ir ateities, realybės ir fikcijos – įstrigęs žmogus, mėginantis ieškoti atsakymų į fundamentalius ir neblėstančius egzistencinius klausimus: kas aš esu ir kur link judu?

Spektaklis išlaisvina mintis, kurių net nemanėme turintys, ir skatina žvelgti po paviršiumi.

Trupės bendraįkūrėjas, šokėjas, „Auksinio scenos kryžiaus“ laureatas M.Pinigis pasakoja, kad spektaklio idėja gimė pandemijos akivaizdoje, pasauliui patiriant neįprastą sąstingį, o kiekvienam iš mūsų vis daugiau laiko praleidžiant namuose, atsiribojus nuo aplinkos. Kilo noras permąstyti kas dieną prisiimamus socialinius vaidmenis, atsigręžti į nematomą ar paprastai pasauliui nerodomą savo pusę, gvildenti asmeninį santykį su kitu ir jame besiskleidžiančią vidinę tapatybę. Jam antrina trupės šokėjas A.C.Bibiano: „Spektaklis išlaisvina mintis, kurių net nemanėme turintys, ir skatina žvelgti po paviršiumi.“

Kultūros tarybos paremtas spektaklis „Niekur, bet ne čia“ – tai naujausias kūrėjų darbas. Nuo 2016 m. gyvuojanti ir šiuolaikinio šokio scenoje pripažinimą spektakliais „(g)round zero“ ir „Perdegimas“ jau pelniusi trupė naujausiame savo spektaklyje pirmą kartą pasirodys didesne nei įprasta sudėtimi. Prie trupės senbuvių M.Pinigio, A.Stakelės ir A.C.Bibiano scenoje prisijungs neseniai trupės gretas papildęs A.Mozūraitis ir spektaklio idėjas plėtoti trupės kūrybiniam branduoliui padėję šokėjai ir choreografai Mantas Stabačinskas ir Vilma Pitrinaitė.


Kas? spektaklio „Niekur, bet ne čia“ premjera.

Kur? Kauno „Žalgirio“ arenos Amfiteatre.

Kada? kovo 20 d. 19 val.NAUJAUSI KOMENTARAI

va cia

va cia portretas
tai,,menas,,
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių