Quantcast

Tarptautinis šokio festivalis „Aura 29“: žiūrovams – stulbinamos premjeros

  • Teksto dydis:

Rugsėjo 28-ają tarptautinis šokio festivalis „Aura29“ pradės devynių dienų šokio kelionę. Festivalis plečia savo geografiją ne tik pasirinktomis naujomis erdvėmis pasirodymams, bet ir miestais. Šokio festivalio svečius išvys ne tik Kauno, bet ir Anykščių bei Klaipėdos publika. Ilgiausiai Lietuvoje šiuolaikinio šokio tradicijas puoselėjantis renginys žiūrovams šiemet žada stulbinamas premjeras, įsimintinus vakarus ir galimybę išvysti skirtinguose pasaulio kampeliuose publiką sužavėjusius šokio meistrus.

Atidarymo vakarą – premjera Šv. Jurgio bažnyčioje

Šių metų festivalis prasidės iškilmingai. Rugsėjo 28-osios vakarą festivalio organizatoriai publikos laukia Kauno Šv. Jurgio bažnyčioje, kurioje bus pristatytas VšĮ „Pax et Bonum“ projektas – kompozitoriaus, nacionalinės premijos laureato Vaclovo Augustino kūrinio „Missa pro centesimo anno restitutionis Lituaniae“ premjera.

Mišios dedikuotos Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui. Publikos laukia kocertas-reginys, kuriame savo talentus suvienijo Vilniaus miesto savivaldybės kamerinis choras „Jauna muzika“, vadovaujamas paties Vaclovo Augustino, Klaipėdos kamerinis orkestras, Kauno šokio teatras „Aura“, sopranai Ieva Skorubskaitė ir Ieva Gaidamavičiūtė, aktorius Ridas Jasiulionis, mišrus jaunimo choras „Exaudi“.

Nepaisant to, kad projektas tarpdiscipliniškas ir jame susitinka kelios medijos (šokis, perkusija, žodis, šviesa ir kt.), kompozitorius Vaclovas Augustinas lieka ištikimas sau – kompozicija nuosaiki, kūrinys pasižymi klasikiniu skambesiu. Subtilūs nekanoniniai intarpai ir nuostabi harmoninė kalba suprantama ir paliečianti visus muzikos mylėtojus – tiek mėgėjus, tiek profesionalus.

Atidarymo renginys – nemokamas. Tai jau tradicija tapusi festivalio rengėjų dovana kauniečiams ir miesto svečiams.

Pažintis su Baltijos kaimynais

Šiais metais Lietuvoje minima ir dar viena jaudinanti sukaktis – Baltijos kelio 30-tis, neliko nepastebėta festivalio organizatorių. Simboliškai šiai progai paminėti, į festivalį pakviesti kaimyninės Latvijos ir Estijos kūrėjai.

Nacionalinio Kauno dramos teatro ir Klaipėdos Kultūros fabriko scenose trupė Roosna & Flack“ (Estija) pasirodys su spektakliu „Pagrindinis variklis“. Spektaklis 2018-aisiais metais nominuotas Estijos šokio apdovanojimams. „Ar leisi man paguldyti širdį prie tavo kojų?“ „Su sąlyga, kad neišpurvinsi grindų“, – tokia daug žadančia Heinerio Miulerio citata kūrėjai anonsuoja spektaklį.

Spektaklio kūrėjai teigia, kad esame milžiniško aparato – istorijos, technologijų, aplinkos, pojūčių ir sapnų – dalimi ir bandome rasti savo vaidmenį jame. Kartais pasijuntame užtikrintai, tačiau tai tik iliuzija, kurią išsklaido mus užgriuvusi realybė.

„Roosna & Flack“ pasirodymas, kuriame kūno technika išreiškiami žmonijos skauduliai – puikus pasirinkimas tiek šokio mėgėjams, tiek profesionalams.

Vakaras dedikuotas kūno estetikai

Viena laukiamiausių festivalio žvaigždžių – vokiečių šokio trupė Ben J. Riepe, spalio 5-osios vakarą pakviesianti į spektaklį „Be pavadinimo: Persona“.

Spektaklio choreografas Ben J. Riepe – nepriklausomas kūrėjas, vienas įdomiausių choreografų Vokietijoje ir už jos ribų, gavęs daugybę aukščiausio lygio apdovanojimų Vokietijoje, o 2018-aisiais nominuotas prestižinei „Darstellende Künste“ fondo George'o Tabori premijai.

Spektaklis kreipia žiūrovą į kitokį kūno suvokimą. Kūnas čia – prasmės ir atvaizdo nešėjas, tuo pačiu – tuščias popieriaus lapas. Keičiantis kostiumams, muzikai, objektams, per skirtingą kūno transformacijų estetiką, stilizavimą, gyvuliškumą, choreografas sukuria kintančią kūnų paveikslų dėlionę, įtraukiančią publiką ir okupuojančią jos mintis.

Mažiesiems – interaktyvus „Žvėrių karnavalas“

Festivalio organizatorių teigimu, „Aura 29“ programa – itin įvairi ir atitinka skirtingų žiūrovų lūkesčius, net ir pačių mažiausiųjų. Spalio 4-5 dienomis Nacionalinio Kauno dramos teatro „Rūtos“ salėje jiems skirtas čekų šokio trupės „Barbora Látalová & Col“ spektaklis „Žvėrių karnavalas“. Interaktyvus šokio spektaklis, pastatytas pagal to paties pavadinimo prancūzų kompozitoriaus Camille Saint-Saens’o kūrinį, apjungia judesį, video projekcijas ir originalią muziką. Pasirodymą pratęs vizualinės ir garsinės kūrybinės dirbtuvėlės.

Šio unikalaus spektaklio vaikams idėjos autorė Barbora Látalová – nepriklausoma kūrėja, choreografė, šokėja, mokytoja ir meninės studijos „Ostružina“ įkūrėja, sukūrusi interaktyvių spektaklių seriją mokykloms. Sukurti „Žvėrių karnavalą“ ją paskatino suvokimas apie mus supantį gyvūnijos pasaulio įvairumą. Į spektaklį įtraukiami ir jį stebintys: vaikai kviečiami sukurti savo naujus padarėlius.

Izraelio šokio žvaigždės

Jau daugelį metų iš eilės savo išskirtines simpatijas publika atiduoda Izraelio šokiui. Tad festivalio uždarymui festivalio komanda pakvietė „Vertigo“ šokio teatrą. Adi Sha’al ir Noa Wertheim įkurtas teatras užima išskirtinę poziciją šiuolaikinio šokio pasaulyje, yra viena stipriausių Izraelio trupių. Festivalio uždarymo vakarą publika išvys spektaklį „Vienas, vienas ir vienas“, kuris buvo nominuotas prestižiniam Amerikos „Bessie“ apdovanojimui 2019 metais.

Spektaklyje „Vienas, vienas ir vienas“ kalbama apie kiekvieno žmogaus patiriamą tuštumos baimę ir poreikį būti „užpildytu“, jo egzistencines kančias bei kasdienybės iššūkius.

Spalio 4-ąją, taip pat laukia Izraelio kūrėjų spektaklis „Trečiasis šokis“. Jame išvysime jau pažįstamus ir mylimus šokėjus Niv Sheinfeld & Oren Laor . Šis ypatingas duetas jau lankėsi Kaune su kūriniu „Dviejų kambarių butas“.

Šių metų pasirodymą „Trečiasis šokis“ Izraelio Kritikų Ratas vainikavo „Labiausiai sujaudinusio pasirodymo“ nominacijai 2018-aisiais. Spektaklyje šokėjai apmąsto meilės, mirtingumo ir poreikio būti pripažintam temas. „Trečiasis šokis“ prasideda romantiškomis klišėmis – Gustavo Malerio muzika, gėlėmis ir plokštelių grotuvu, bet palaipsniui atsiskleidžia pagrindiniai žmogaus poreikiai, kurie slypi šiuose simboliuose.

Festivalio šeimininkų premjera

Kauno šokio teatre „Aura“ karšta ne tik festivalio virtuvėje, bet ir repeticijų salėje. Teatre svečiuojasi choreografė Christine Bonansea Saulut, atvykusi iš Berlyno. Ji su tarptautine „Auros“ šokio trupe kuria naują šokio spektaklį, projekto „OH-2“ (Only Human, ang. tik žmogus).

OH-2 – multimedijos kūrinys, kuriamas bendradarbiaujant su vizualiniu menininku Yoann’u Trell’u ir kompozitore Nicole Carroll, choreografės kūrybiniais partneriais.

Christine Bonansea naujajame spektaklyje gilinasi į akivaizdų žmonijos laisvės ir grožio gebėjimų prieštaravimą tuo pat metu destruktyviam ir nelogiškam jos elgesiui. Premjerą festivalio žiūrovai kviečiami žiūrėti spalio 3-ią dieną Verslo lyderių centre.

Festivalio žiūrovų laukia ir jau tradicija tapusi šokio ekskursija „4x4“, kurios metu susitiksime su šokio „gidais“ iš Lietuvos, Latvijos, Japonijos ir Izraelio.

Raudondvario pilyje lauks gurmaniška dailės ir šokio fiesta – „Netikėtasis Dali“. Salvadoro Dali parodos uždarymo proga bus kartojamas parodos atidarymui sukurtas pasirodymas, publiką sužavėjęs pikantiškais kostiumais, S. Dali įkūnijusiu kompozitoriumi, vokalistu ir performeriu Zan’u Hoffman’u iš JAV ir, žinoma, originaliomis ir abejingų nepaliekančiomis „Auros“ šokėjų improvizacijomis ir netikėtais Birutės Letukaitės choreografiniais posūkiais



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių