Su J. Naujalio vardu: muzikos gimnazijai – 75-eri

Gyvenime kiekvienas žmogus randa savo vietą, atlieka misiją, kurią jam davė likimas ar Dievas, įprasmindamas savo būtį. Mokykla – vieta, kur žmogus pamato savo gyvenimo kryptį ir eina pagal ją. Juozo Naujalio muzikos gimnazijoje besimokantiesiems kryptį rodo muzika, kuri kviečia į dar neišbandytus tolius, į meno erdves. Šiemet gruodį gimnazija minėjo 75 metų jubiliejų. Nuo 1950-ųjų, kai dešimtmetę mokyklą baigė pirmoji absolventė, gimnazija išleido 68 laidas; brandos atestatus gavo daugiau nei 1 000 abiturientų.

Mūzų lopšyje

Minint tokią iškilią šventę, verta peržvelgti gimnazijos istoriją. 1945 m. įkurta dešimtmetė muzikos mokykla vėliau buvo sujungta su vidurine dailės mokykla ir pavadinta vidurine meno mokykla. Tik nuo 1990 m. ši ugdymo įstaiga vėl išsiskyrė į dviejų sričių atskiras mokyklas: muzikos ir dailės.

Gimnazijos statusas suteiktas 1994 m., o Lietuvos muzikos patriarcho Juozo Naujalio vardu pavadinta 1969 m., švenčiant jo 100-ąsias gimimo metines. 1969–1991 m. veikė choreografijos skyrius. Mokyklos vardą ir statusą brandino tokios asmenybės kaip jos direktoriai Aleksas Motiekaitis, Jurgis Karnavičius, Antanas Karosas, Aleksandras Bogdanas ir kt., o nuo 2012 m. atsakingas direktoriaus pareigas eina Raimundas Simanavičius.

Gimnazijoje jaunuosius talentus ugdė pedagogai Marija Alšlebėnaitė, Elena Okulič-Kazarinienė, Eduardas Satkevičius, Jonas Keblikas, Antanas Rauchas, Vladas Varčikas, Kęstutis Ivaškevičius ir kt. Dabar, negailėdami nuoširdaus darbo ir šilumos, jų darbą tęsia prityrę ir autoritetingi, puikiai savo dalyką išmanantys pedagogai. Tai fortepijono mokytojai Birutė Kumpikienė, Tatjana Muraško, Rasa Krėpštienė, styginių instrumentų mokytojai Milda Pupelienė, Ramunė Bandzaitytė-Kalėdienė, pučiamųjų instrumentų mokytojai Vitalius Žemaitis, Vytautas Masteika, Stasys Kraujelis, choro dirigavimo mokytojai Rolandas Daugėla, Audronė Marcinkevičiūtė, muzikos teorijos mokytojai Jevgenija Žakienė, Irma Jankauskienė ir daug kitų.

Nuotaika: šventinio koncerto, subūrusio ir jaunuosius gimnazijos mokinius, ir jau išgarsėjusius jos auklėtinius, akimirkos. / A. Brazauskienės, K. Ivanauskaitės-Čiurilienės, R. Morkūnaitės-Mikulėnienės nuotr.

Nuo gimnazijos įkūrimo iki mūsų dienų į gyvenimą išleista daugybė talentingų muzikų, dirbančių ir kuriančių įvairiausiuose šalies ir pasaulio kampeliuose; galime didžiuotis, kad kitados J.Naujalio gimnazijoje mokėsi ir ją baigė profesoriai Juozas Antanavičius, Algirdas Budrys, Petras Radzevičius, Petras Kunca, Aldona ir Halina Radvilaitės, Undinė Jagėlaitė, kompozitoriai Zita Bružaitė, a. a. Vidmantas Bartulis, Raminta Šerkšnytė ir kt.

Širdies melodijos

Nuostabią šventę pradėjo Juozo Naujalio muzikos gimnazijos styginių instrumentų ansamblis, vadovaujamas mokytojos Oksanos Tunevič. Gimnazijos direktoriaus R.Simanavičiaus sveikinimo žodis ir šilti palinkėjimai bendruomenei dovanojo gerą nuotaiką ir nuteikė maloniai jausenai. Gražiausius linkėjimus išsakė gimnazijos absolventės Seimo narė Radvilė Morkūnaitė- Mikulėnienė, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos rektorė humanitarinių mokslų daktarė docentė Judita Žukienė, Vytauto Didžiojo muzikos akademijos dekanas humanitarinių mokslų daktaras docentas Saulius Gerulis.

Nuotaika: šventinio koncerto, subūrusio ir jaunuosius gimnazijos mokinius, ir jau išgarsėjusius jos auklėtinius, akimirkos. / A. Brazauskienės, K. Ivanauskaitės-Čiurilienės, R. Morkūnaitės-Mikulėnienės nuotr.

Muzika suteikia žmogui sparnus ir leidžia skristi paskui svajonę, kurti savo dvasios pasaulį. Gimnazijos vidinė erdvė ypač pasižymi šiluma ir dvasine pilnatve, todėl čia gera kurti ir svajoti.

Salė tvino nuo muzikos, o žiūrovai kaupė į save gerąją energiją ir švytėjo laime, kuria buvo dalijamasi kaip šiluma vienas kitam.

Kauno valstybinės filharmonijos didžioji salė tvino nuo muzikos, o žiūrovai kaupė į save gerąją energiją ir švytėjo laime, kuria buvo dalijamasi kaip šiluma vienas kitam. Tik muzika gali daryti tokius stebuklus ir šaukti mus į dvasios kelionę. Koncerto-minėjimo pirmojoje dalyje girdėjome muzikuojančius ryškiausius gimnazijos talentus – šiandienius mokinius, kuriuos parengė mokytojai Birutė Kumpikienė, Vitalius Žemaitis, Ilona Klusaitė, Daiva Povilaitienė, scenoje drauge muzikavo koncertmeisterės Eglė Kirkaitė, Goda Stanionytė, Jolita Makštutienė.

Gražų ryšį tarp skirtingų kartų įprasmino kompozitorė, buvusi gimnazijos auklėtinė Zita Bružaitė, įteikdama savo įsteigtą Solo premiją šiemečiams nominantams. Už reikšmingus muzikinius pasiekimus premija įteikta Julijai Rockinai (II A klasė, mokytoja Birutė Kumpikienė), už gimnazijos vardo garsinimą – Tajai Sokaitei (I A klasė, mokytoja Aušra Lukoševičiūtė), už bendruomeniškumą ir aktyvumą – Ernestui Valioniui (IV A klasė, mokytojas Rolandas Daugėla).

Sugrįžo išgarsėję

Kas treji metai ir jau trečią kartą teikiamos premijos – dėkingumo ir dalijimosi, o kartu – Kalėdų staigmenos gestas savo mokykloms, kurios ją išaugino. Koncerto staigmena tapo gimnazijos 1972-ųjų absolvento smuikininko Ačio Banko pasirodymas. A.Bankas šiandien yra Toronto (Kanada) simfoninio orkestro artistas, intensyviai koncertuojantis solistas ir Toronto karališkosios konservatorijos dėstytojas.

Su koncertmeistere Viktorija Kogan jie atliko savo bendraklasio šviesaus atminimo kompozitoriaus Vidmanto Bartulio kūrinį „Niekieno rožė“ ir efektingą Johanneso Brahmso Scherzo, pagerbdami išėjusiųjų atminimą ir padovanodami didžiulę puokštę džiaugsmo švenčiančiai savo jubiliejų gimnazijai. Pirmą dalį žaismingai ir jaunatviškai užbaigė gimnazijos 6–8 ir I–IV klasių choras "Cantica“; vadovas Rolandas Daugėla, chormeisterės Milda Vosylė ir Gintarė Ručinskaitė, koncertmeisterė Aušra Gelusevičienė.

Nuotaika: šventinio koncerto, subūrusio ir jaunuosius gimnazijos mokinius, ir jau išgarsėjusius jos auklėtinius, akimirkos. / A. Brazauskienės, K. Ivanauskaitės-Čiurilienės, R. Morkūnaitės-Mikulėnienės nuotr.

Antroje koncerto dalyje publiką džiugino dirigento maestro Jono Janulevičiaus vadovaujamas Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazijos ir VDU Muzikos akademijos studentų simfoninis orkestras bei solistai – buvę gimnazijos auklėtiniai, šiandien garsūs atlikėjai. Skambėjo fortepijoninio dueto prof. Roko Zubovo ir Sonatos Deveikytės-Zubovienės, operos solisčių Jovitos Vaškevičiūtės ir Ramintos Vaicekauskaitės atliekama muzika.

Greta populiariosios klasikos kūrinių koncerte nuskambėjo Juozo Naujalio muzikos gimnazijos 1995 m. absolventės kompozitorės Vaidos Striaupaitės-Beinarienės kūrinys "Iš protėvių laiškų", kuriame solo partiją obojumi atliko kamerinio ansamblio "Musica humana" meno vadovas solistas prof. Robertas Beinaris – taip pat buvęs gimnazijos auklėtinis.

Juozo Naujalio muzikos gimnazija paminėjo gražų jubiliejų, svečiai išsakė gražiausius žodžius ir prisiminė gimnaziją vien tik šviesiomis spalvomis. Senų bičiulių, kolegų, bendramokslių susitikimas buvo kupinas dvasios šviesos ir šilumos. Jubiliejiniame renginyje dalyvavo buvę, dabartiniai mokiniai, ateis dar kiti – auga bendruomenė, o gimnazija toliau skaičiuoja talentus ir bėgančius metus.NAUJAUSI KOMENTARAI

Vaidas

Vaidas portretas
Nuostabus koncertas. Ačiū mokyklai ir svečiams:)

Liūdna

Liūdna portretas
Daug mokytojų pensinio amžiaus...ar jie sugeba koja kojon su laikmečiu/

Alina

Alina portretas
Nuoširdžiausi sveikinimai visiems naujaliukams!!! Skambėkiye garsiai, ryškiai,aukštai..... Tą Juozo Naujalio vardas įpareigoja.
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių