Stulbinanti paroda atskleis žmogaus kūno paslaptis

  • Teksto dydis:

Nuo sausio 16 d. žmonių kūnų, organų ir pavyzdžių kolekciją bus galima apžiūrėti Kaune, prekybos ir laisvalaikio centro „Mega” antrajame aukšte esančioje ekspozicijų salėje.

2015 m. pradžioje Kaune bus atidaryta paroda „Body Worlds Vital”, atvirai supažindinanti su žmogaus kūno trapumu ir sudėtingumu. Nuo sausio 16 d. žmonių kūnų, organų ir pavyzdžių kolekciją bus galima apžiūrėti Kaune, prekybos ir laisvalaikio centro „Mega” antrajame aukšte esančioje ekspozicijų salėje. 

„Body Worlds Vital“ – originaliausia tokio tipo kolekcija pasaulyje. Iš žmonių kūnų, jų dalių, organų bei sistemų sudaryta ekspozicija – naujausias vokiečių anatomo Giunterio von Hagenso kūrinys. Beveik 40 metų skyręs plastinacijos tyrimams ir išradimams, savo parodose žmogaus organizmą jis parodo kaip meno kūrinį.

„Body Worlds Vital“ – jau septintoji G. von Hagenso vadovaujamo Plastinacijos instituto parengta paroda, keliaujanti po pasaulį. Tarp ankstesnių „Body Worlds“ kolekcijų – smegenų sistemai, širdžiai, organizmo vystymosi bei senėjimo procesams dedikuotos parodos. Kai kuriose jų eksponuoti ne tik žmonių, bet ir gyvūnų kūnai.

Bene daugiausiai pasaulyje apkalbamos parodos eksponatai paruošti G. von Hagenso išrastu plastinavimo metodu: kūnas išsausinamas etilo spiritu, maišomas su acetonu ir vakuume sutvirtinamas acetone tirpstančiu silikonu. Visi „Body Worlds“ parodose eksponuojami žmonių kūnai paaukoti savanorių donorų – jau daugiau kaip 14 tūkst. žmonių yra išreiškę tokį norą. Tam, kad kūnai virstų edukacinę funkciją atliekančiais eksponatais, G. von Hagensui talkina daugiau kaip 300 plastinavimo specialistų, dirbančių penkiose laboratorijose.

Stulbinančias „Body Worlds“ parodas jau išvydo daugiau kaip 40 milijonų žiūrovų visame pasaulyje. Apie „Vitals“ ekspoziciją, kurią atgabens į Kauną, G. von Hagensas sako: „Šios parodos tikslas visų pirma yra skatinti gyvybingumą, geros fizinės būklės palaikymą ir sveikesnį gyvenimo būdą bei suteikti žmonėms galimybę geriau pažinti savo organizmą.“

„Tikiuosi, kad „Body Worlds Vital” įkvėps žmones keistis ir parodys jų kūno potencialą, – viliasi Plastinacijos instituto dizaino vadovė dr. Angelina Whalley, kuruojanti parodą. – Mes norime parodyti žmonėms, koks meniškas yra sveikas, energingas, judantis optimalios būklės žmogaus kūnas. Tai reta proga pažvelgti į savo nuosavą kūną iš šono ir likti nustebintam jame slypinčių galimybių.”

„Body World Vitals” paroda, kurioje tarp daugiau kaip 200 eksponatų bus galima išvysti ir tokiose populiariose veiklose, kaip bėgimas ar plaukimas sustingdytus kūnus, veiks iki balandžio 16 d. Bilietus bus galima įsigyti parodos vietoje (prekybos ir laisvalaikio centro „Mega“, esančio Islandijos pl. 32, Kaune, ekspozicijų salėje) ir bilietai.lt.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas vardu sarka

Anonimas vardu sarka portretas
Vasiai ir kodel neiti?

Anonimas vardu sarka

Anonimas vardu sarka portretas
Vasiai ir kodel neiti?

1234

1234 portretas
O čia ta pati paroda kaip ir Vilniuje buvo? ar galima pamatyti kažką naujo?
VISI KOMENTARAI 7

Galerijos

Daugiau straipsnių