„Šeršėliafam“ apsilankys ir Kaune

 • Teksto dydis:

Programoje Kaune taip pat bus rodomas filmas "Meistras ir Tatjana". Dokumentika, primenanti vaidybą, fotografija ir kvapą gniaužianti istorija. Dar naujas lietuvių kūrybos filmas, sulaukęs begalės simpatijų, pristatys lietuvių režisierę Giedrę Žickytę. "Meistras ir Tatjana" – tai maištingo kūrėjo, aistringos meilės ir tragedija pasibaigusio gyvenimo istorija.

Festivalį Kaune uždarys Naomi Kawase kūrinys – filmas "Kaip žydėjimas vyšnios". Kanuose, kuriuose dominuoja režisieriai vyrai, Naomi Kawase – išskirtinai dažna viešnia. 1997 m. ji tapo jauniausia režisiere, gavusia Auksinės kameros apdovanojimą už debiutinį filmą "Suzaku". Šios režisierės kurtas filmas "Kaip žydėjimas vyšnios" – "Šeršėliafam" programoje. Tai subtilus filmas apie mažus gyvenimo malonumus. Pasakojimas apie maistą, apie senatvę, apie kantrybę, dėmesingumą detalėms, gebėjimą atleisti kitiems ir sau, gebėjimą džiaugtis. Taip pat tai ir subtilus žvilgsnis į vienatvę, atskirtį, visuomenės netoleranciją kitokiems, įsigalėjusius prietarus.

"Esu linkusi manyti, kad durys į meilės ir švelnumo pasaulį atsiveria, jei tik juo tiki", – apie filmą įkvėpusias idėjas pasakojo režisierė. Kaip ir ankstesniuose jos darbuose, regime elegantišką kinematografiją, itin niuansuotą, autentišką aktorių vaidybą. Prieš žiūrovų akis skleidžiasi maži gyvenimo ir gamtos stebuklai. Maisto gaminimas tampa paties gyvenimo metafora. Filmas moko džiaugtis dabartimi, neskubėti, pasikliauti gyvenimo ritmu, jo neišvengiamu cikliškumu. Simboline to išraiška tampa plevenantys, kone perregimi vyšnių žiedai. Jų trapus grožis primena, kad didžiausią pilnatvę galima atrasti efemeriškiausiuose dalykuose.

Ne tik specialistams

"Šeršėliafam" lankytojai kviečiami gruodžio 4 d. nuo 11 val. dalyvauti pirmą kartą festivalio kontekste rengiamoje konferencijoje Vilniuje "Ieškokite moters. Įkvėpimai".

Jos metu savo istorijomis ir įkvėpimais dalysis įvairių sričių specialistės, profesionalės, žinomos moterys: naują knygą rašanti Jurga Baltrukonytė, "Swedbank" vadovė Lietuvoje Dovilė Grigienė, reklamos srityje dirbanti ir socialiniuose tinkluose aktyviai besireiškianti Dovilė Filmanavičiūtė, politikė Agnė Zuokienė, Berlyne gyvenanti menininkė Julija Goyd, kuri savo pranešimą pristatys videoformatu ir kt. Konferencijos metu laikinai einanti Kauno kino centro "Romuva" direktorės pareigas  Monika Inčerytė taip pat dalysis patirtimi apie "Romuvos" tapimą "Europa Cinemas" tinklo nare.


Susitikimai "Romuvoje"

Gruodžio 11 d. 18 val. – festivalio "Šeršėliafam" atidarymas. Filmo "Sinistra Manus" seansas. Susitikimas su kūrybine grupe; 19.30 val. – filmo "Aukštai pakelta galva" seansas.

Gruodžio 12 d. 18 val. – filmo "15 metų ir 1 diena" seansas; 20 val. – programa "Kanų liūtės".

Gruodžio 13 d. 16 val. – filmo seansas "Meistras ir Tatjana"; 18 val. – filmo "Kaip žydėjimas vyšnios" seansas.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių