„Saulės kliošas“ pristatė unikalią muzikinę instaliaciją

 • Teksto dydis:

Šiandien Kaune, Laisvės alėjoje, pristatyta unikali muzikinė instaliacija, įkvepianti mėgautis džiazo kūrinių skambesiu. Instaliaciją atidarė ir pirmoji džiazo improvizacijomis ją išbandė „Kaunas Jazz“ festivalio simboliu tituluojamos grupės „Saulės kliošas“ vokalistė Justė Starinskaitė. Muzikinę erdvę Kaunui dovanojo „Fazer Lietuva“, ne pirmus metus didžiausio džiazo festivalio Lietuvoje svečiams pristatanti modernias muzikines iniciatyvas.

Šiemet kauniečiams ir miesto svečiams pristatyta „Jorės“ džiazo instaliacija leidžia pasinerti į muziką, įsiklausyti į jos sandarą  ir išgirsti atskirų kūrinio elementų garsus. Iš trijų trikampiu išdėstytų garso kolonėlių sukurtoje erdvėje praeiviai džiazuoja, savo judesiais paleisdami vieną ar kitą muzikos instrumentą ar vokalą. Trijų asmenų grupė gali ne tik groti visais trimis muzikos instrumentais vienu metu, bet ir žaisti jų skambesio garsumu, taip kurdami įvairias džiazo improvizacijas. Atsistojus instaliacijos centre, suskamba visas kūrinys, įkvepiantis mėgautis užburiančia džiazo muzika.

„Džiaugiuosi šia modernia ilgamečių „Kaunas Jazz“ draugų „Fazer Lietuva“ iniciatyva. Neabejoju, kad ne tik jaunimas, bet ir garbaus amžiaus žmonės neišsigąs naujovių, prieis prie kolonėlių, išgirdę garsus pabandys pažaisti su jų skambesiu – juk tai ir yra tikras džiazas. Naujovės, šiuolaikiškumas yra gyvenimo variklis ir tokios iniciatyvos yra itin sveikintinos“, – „Jorės“ muzikinės instaliacijos pristatyme kalbėjo Jonas Jučas, „Kaunas Jazz“ festivalio siela.

Su „Kaunas Jazz“ festivaliu unikalią muzikinę erdvę pristatanti „Fazer Lietuva“ draugauja jau trečius metus iš eilės. Pernai kauniečiai ir miesto svečiai buvo kviečiami džiazuoti pianinu.

„Kurdami naujus duonos skonius ir formas, stengiamės nustebinti ir improvizuoti. Siekiame į tokius kasdienius dalykus kaip duona pažvelgti kitaip, tad ir muzikinės iniciatyvos „Kaunas Jazz“ festivalio metu atsiranda neatsitiktinai. Pernai kauniečius džiuginome miesto gatvėse kviesdami groti pianinu, o šiemet pristatome unikalią  instaliaciją, kuri leis geriau pažinti džiazo muziką, pajusti įkvėpimą bei tapti jos dalimi“, – teigia Indrė Švelnytė, „Fazer Bakery Baltic“, atstovaujančios Kauno „Gardėsio“ kepyklai, marketingo direktorė.

Atidaryti bei pirmiesiems išbandyti džiazuojančią muzikinę instaliaciją „Fazer Lietuva“ pakvietė festivalio „Kaunas Jazz“ senbuvius – grupę „Saulės kliošas“ ir jos vokalistę J. Starinskaitę. Atlikėja gyvai besibūriuojantiems praeiviams improvizavo su viena iš savo dainų, skambančių instaliacijoje.

„Kaunas Jazz“ festivalis neatsiejamas nuo muzikinės kūrybos, naujų skambesių ieškojimo ir atradimų. Jis kasmet vis kitoks, kviečiantis svečius išgirsti naujų ar čia pat kuriamų džiazo improvizacijų. Džiaugiamės, kad festivalio svečiai turi galimybę ne tik klausytis profesionalių džiazo atlikėjų, bet ir patys įsitraukti į muzikinio skambesio kūrimą. Tai leidžia džiazą pamatyti bei išgirsti kitaip, dar labiau jį pamilti. O mums, kaip nuolatiniams festivalio dalyviams, tai labai svarbu“, – sako šeštadienį, balandžio 29 d., „Kaunas Jazz 2017“ festivalyje koncertuosiančios grupės „Saulės kliošas“ vokalistė.

Kauniečiai ir miesto svečiai išbandyti muzikinę instaliaciją ir patys džiazuoti galės tris festivalio dienas. Penktadienį „Jorės“ džiazo instaliacija nuo 12 iki 16 val. lauks šalia „Coffee Inn“, Laisvės al. 72, šeštadienį nuo 14 iki 17 val. ir sekmadienį nuo 11 iki 16 val. ji persikels į Kauno senamiestį, šalia katedros.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Mes prie Nemuno uzauge

Mes prie Nemuno uzauge portretas
Labai faina improvizacija!
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių