Šalia Kauno atidarytas unikalus vieno filmo kino teatras: seansai vyks tik šešias dienas

 • Teksto dydis:

Penktadienio vakarą Karmėlavos miestelyje rinkosi svečiai – jie nepraleido unikalios galimybės apsilankyti per vos 5 dienas pastatytame 400 kvadratinių metrų ploto ir 3 aukštų pastato aukščio kino teatre, kuriame mažiau nei savaitę bus galima žiūrėti vienintelį filmą – didžiausią apdovanojimą Lietuvos istorijoje pelniusį režisieriaus Lauryno Bareišos ilgametražį debiutą „Piligrimai“.

Iki kovo 23 dienos vykstančiuose seansuose visi susirinkusieji galės ne tik pamatyti Venecijos kino festivalyje apdovanotą psichologinę dramą, bet ir savo rankose palaikyti režisieriaus kartu su komanda iš Venecijos parsivežtą liūtą, pamatyti pirmojo režisieriaus asistento Roberto Neveckos parodą ar su pačiu Laurynu pasivaikščioti po filmo lokacijas bei išgirsti istorijų iš filmavimo aikštelės.

„Po pelnytos tarptautinės šlovės „Piligrimai“ grįžta namo, ir tai yra ne mažesnis džiaugsmas Kaunui nei pats pelnytas apdovanojimas Venecijoje. Brandus jaunosios kartos kūrėjų darbas, kaip ir jų noras nuo raudonų kilimų vėl grįžti į Karmėlavos gatves, leidžia ne tik didžiuotis šiais žmonėmis, bet ir suteikia mums šiandien tokio reikalingo optimizmo. Nuoširdžiai dėkoju „Piligrimų“ ir „Kino pavasario“ komandoms už tai, kad jų piligriminėje kelionėje namai išlieka svarbiausias atskaitos taškas“, – susirinkusius į išankstinę premjerą Karmėlavoje sveikino kultūros ministras Simonas Kairys.

R. Daskevičiaus nuotr.

Filmo „Piligrimai“ režisierius Laurynas Bareiša užaugo Karmėlavoje – jam ir visai kūrybinei komandai kino teatro atidarymas tapo simboliniu aktu. Sekmadienį režisierius susitiks su Karmėlavos bendruomene, kurios nariai ne tik stebėjo procesą, bet ir aktyviai dalyvavo kuriant filmą. „Man ir visai komandai svarbus šis palaikymas – parodyti filmą čia, namuose, norėjome nuo pirmos dienos“, – sakė L. Bareiša.

Po pelnytos tarptautinės šlovės „Piligrimai“ grįžta namo, ir tai yra ne mažesnis džiaugsmas Kaunui nei pats pelnytas apdovanojimas Venecijoje.

Kino teatrą, kuris veiks savaitę, Karmėlavoje atidarė festivalis „Kino pavasaris“, kartu su šia originalia mintimi patikėjusiais partneriais. „Unikalus savo idėja, apimtimi bei darna tarp turinio ir lokacijos, šis projektas neabejotinai išplės lietuviško kino gerbėjų ratą. Džiaugiamės galėdami būti to dalimi ir savo palaikymu padėti kokybiškiems filmams pasiekti žmones. Juk, kad kinas būtų, jam reikia žiūrovų“, – po kino teatro Karmėlavoje atidarymo sakė „Telia TV“ paslaugos vadovė Vitalija Kibildė.

Ne tik Kauno miestas, bet ir žiedu jį supantis Kauno rajonas šiemet yra Europos kultūros sostinė, tad kino teatro projektas – oficialios „Kaunas 2022“ programos dalis. „Kiekvienas meno kūrinys, įskaitant kino filmus, turi kontekstą ir vietą, iš kurios yra kilęs. Žmonės daug labiau susitapatina su filmo scenomis, jeigu atpažįsta vietovaizdžius, aplinką, panoramą. Mūsų sukurta galimybė patirti filmą „Piligrimai“ vietoje, kur jis sukurtas, yra unikalus kvietimas, galbūt vienas retesnių gyvenime“, – įsitikinusi „Kaunas 2022“ vadovė Virginija Vitkienė. Anot jos, vykstant karui, sudėtingu emociškai laiku, pabūti kartu su kitais, su filmo kūrėjais, su kolegomis, bičiuliais, yra esmingai svarbu: „Tik įsikvėpę tikėjimu žmogiškumu, turėsime jėgų padėti karo pabėgėliams.“

Filmas šalies kino ekranuose pasirodys tik balandžio 8 d., tad pop-up kino teatras Karmėlavoje – galimybė aukščiausio apdovanojimo Lietuvos kino istorijoje sulaukusią juostą pamatyti pirmiesiems. Apsilankę iki kovo 23 d. veiksiančiame „Piligrimų“ kino teatre, žiūrovai pamatys ir filmavimo komandos nario Roberto Neveckos iliustracijų parodą.

„Kino pavasaris“ kovo 24–balandžio 3 dienomis vyks kino teatrų ir namų ekranuose visoje Lietuvoje.

Visą festivalio programą galima rasti čia.NAUJAUSI KOMENTARAI

teisingai pašalintas

teisingai pašalintas portretas
...

0...

0... portretas
Nupindejimas kitaip nepavadinsi palapinei į miegmaišius įlinde dokumentinį filmą žiūrės )

ar uždraus filmą?

ar uždraus filmą? portretas
''Filmo „Mr. Landsbergis. Sugriauti blogio imperiją“ režisierius Serhijus Loznycia pašalintas iš Ukrainos kino akademijos''
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių