Quantcast

Raudondvario pilyje svečiuojasi klounai

  • Teksto dydis:

Besišypsančios ir liūdnos, raudonomis nosimis ir visai be jų, pirktos ir dovanotos, tapytos, drožinėtos, vienetinės ar serijinės gamybos klounų figūrėlės svečiuojasi Kauno rajono muziejuje.

Tai Raudondvario pilyje veikiančios parodos "Klounai" eksponatai. Paroda, kurioje eksponuojamos publikos linksmintojų figūrėlės iš Japonijos, JAV, Kinijos, Portugalijos, Italijos, Didžiosios Britanijos, Izraelio, Belgijos ir kitų kraštų, atidaryta dalyvaujant "Baltijos cirko" artistams: parodos lankytojai sutikti su cirko programa.

Kaune veikiantis cirkas atidarant parodą dalyvavo neatitiktinai: parodoje eksponuojama "Baltijos cirko" direktoriaus Petro Variakojo klounų kolekcija. Per 28 metus cirko direktorius surinko beveik 3 tūkst. klounų iš porceliano, molio, popieriaus, metalo, medžio ir kitų medžiagų. Tai mieli ir šilti daiktai, pristatantys klouno sampratą skirtingose kultūrose ir šio publikos mylimo personažo raidą istorijoje. Parodoje matome klouną arba juokdarį – cirko atributą, komišką aktorių, dažniausiai išsiskiriantis spalvinga apranga ir tipiniu veido makiažu.

Įspūdingą klounų kolekciją surinkęs P.Variakojis yra lietuviško cirko dinastijos atstovas. Tai Jono Ramanausko, tarpukario cirko žvaigždės, sūnėnas. Jo mama, Vladislava Stankutė, ištekėjo už J.Ramanausko kolegos Petro Variakojo, o teta Jadvyga Stankutė – už J.Ramanausko. Tuomet visi jie buvo cirko "Aušra" nariai. XX a. aštuntajame dešimtmetyje P.Variakojis baigė Maskvos estrados ir cirko meno mokyklą ir dirbo oro gimnastu bei klounu, kiek vėliau su žmona Olga buvo cirko kolektyvo "Vilnius" nariai.

Paroda "Klounai", skirta Tarptautinei cirko dienai, Kauno rajono muziejuje veiks iki balandžio 30 d.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių