Prasidedantis „Kino pavasaris“ kauniečiams įteiks dvi laimės suteikiančias dovanas

 • Teksto dydis:

Jau kovo 18 d. prasidėjo ir iki balandžio 5 d. vyks 26-asis festivalis „Kino pavasaris“, kuris, kaip ir kasmet, kino gerbėjams pasiūlys unikalių patirčių. 

Tradiciškai būtent festivalio metu, kovo 20 d., švenčiama Tarptautinė laimės diena, kurią Lietuvoje organizuoja „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ komanda. Nekantriai didžiųjų kitų metų įvykių laukiantis „Kino pavasaris“ šiemet nusprendė kauniečiams, o ir visiems esantiems Lietuvoje įteikti dvi simbolines laimės suteiksiančias dovanas.

„Veikti ar / ir būti?“ – klausimas, kuris įvairiomis kino formomis ir pasakojimais skleidžiasi „Kino pavasario“ teminėje programoje.  Nepaisant to, kad kino teatrai vis dar užverti, su festivalio metų tema siejama ir viena fizinė „Kino pavasario“ dovanojama patirtis – kovo 20–21 d. Kauno autobusų stotyje Laimės dienos proga bus galima aplankyti „Kino pavasario“ vaizdo ir garso meno instaliaciją.

L. Albrikienės nuotr.

Siekdamas tarpdiscipliniškumo ir kinui artimos kalbos, festivalis „Kino pavasaris“ vizualinio identiteto kūrybos procese daug dėmesio skiria raiškai. Taip šiemet gimė instaliacija, interpretuojanti festivalio metų temą – „Veikti ar / ir būti?“. Naujasis kūrinys – įvairių sričių menininkų bendradarbiavimo rezultatas, atskleidžiantis metų temos nuotaikas, suvokimą ir pajautimą per vaizdo įrašų bei specialiai kurtos muzikos dermę. Dailininkė ir ledo instaliacijos kūrėja – Rūta Palionytė, kompozitorė – Elena Šataitė, operatorius – Eitvydas Doškus, montažo režisierė – Gintarė Sokelytė, grafinis dizaineris – Marek Voida.

„Kino pavasaris“ kauniečius ir per Kauną keliaujančius žmones kvies patirti ir išgirsti šią instaliaciją ir apmąstyti festivalio temą tiesiog Kauno autobusų stoties laukiamojoje salėje. Įmonės „Kautra“ su džiaugsmu sutikta instaliacija – savotiška meditacinė zona – bus demonstruojama kovo 20–21 d. nuo 12 iki 14 val.

L. Albrikienės nuotr.

Taip pat „Kino pavasaris“ Laimės dienos proga kauniečiams ir visiems kitiems kino mylėtojams Lietuvoje dovanoja prancūzišką trumpametražį animacinį filmą „Normalu“ (rež. Julie Caty). Tai ne tik kvietimas lekiantiems per Laimės dienos iniciatyvas stabtelėti vos trumpam, vos keliolikai minučių, bet ir trumpametražių filmų programos, kuri virtualiose kino salėse startuos tik kovo 25 d., anonsas.

Animacinis filmas pasakoja apie Danį, kuris turi stebuklingą galią: vos spragtelėjęs pirštais, jis gauna viską, ko nori. Gyvenimas jam atrodo nuobodus, tad siekdamas save pradžiuginti jis ima vartoti magiškuosius miltus, bet jie vieną dieną baigiasi… „Normalu“ kovo 20 d. nemokamai galima pažiūrėti „Kino pavasario“ virtualiajame kino teatre.NAUJAUSI KOMENTARAI

Moxy

Moxy portretas
Pamiršote paminėti, kad kauniečiai ir Kauno miesto svečiai visus Kino pavasario filmus gali žiūrėti neribotai, apsistoję Moxy viešbutyje ;)
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių