„Poezijos pavasaris“ šiemet – Lietuvoje ir šešiose užsienio šalyse

 • Teksto dydis:

Sekmadienį Valstybiniame Vilniaus mažajame teatre, Nacionaliniame Kauno dramos teatre ir Vienos galerijoje „Improper Walls“ prasideda 55-asis tarptautinis festivalis „Poezijos pavasaris“.

142 renginiai

Per penkiolika festivalio dienų bus surengti 142 renginiai visoje Lietuvoje ir šešiose užsienio šalyse - Airijoje, Austrijoje, Jungtinėse Amerikos Valstijose, Lenkijoje, Rusijoje, Šveicarijoje.

Taip pat bus išleistas almanachas „Poezijos pavasaris 2019“ su kompaktine plokštele. Almanachą sudarė poetai Marius Burokas, Viktoras Rudžianskas, literatūrologė dr. Audinga Peluritytė-Tikuišienė, vertėja, literatūros kritikė Elžbieta Banytė. „Poezijos pavasario“ svečių kūrybos vertimais pasirūpino poetas, vertėjas Vytas Dekšnys. Almanacho dailininkė - Lina Sasnauskaitė. Kompaktinę plokštelę „Poezija ir balsas 2019“ parengė poetas Rimantas Kmita.

Rašytojų sąjungos Baltojoje salėje bus surengta tarptautinė poetų ir kritikų konferencija „Poezija kasdienybės erdvėje“, kurioje pranešimus skaitys Lietuvos ir užsienio poetai, literatūros kritikai, vertėjai Eugenijus Ališanka, Simonas Bernotas, Pat Boran (Airija), Lina Buividavičiūtė, Tomas Cohen (Čilė/Vokietija), Anna Gerasimova (Rusija), Marije Langelaar (Nyderlandai), Elena Karnauskaitė, dr. Audinga Peluritytė-Tikuišienė, H. S. Shivaprakash (Indija). Konferencijos moderatoriai - Viktoras Rudžianskas ir Dovilė Kuzminskaitė. Įdomiausi pranešimai bus paskelbti kultūrinėje spaudoje.

Į „Poezijos pavasarį“ atvyksta žymūs poetai iš Airijos, Čekijos, Čilės / Vokietijos, Graikijos, Indijos, Latvijos, Nyderlandų, Rumunijos, Suomijos.

Rašytojų klubo nuotr.

Norintys susipažinti su šiuolaikine pasaulio poezija ir atvykusiais svečiais kviečiami apsilankyti „Poezijos pavasario“ svečių vakare Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje Vilniuje, tarptautiniuose dvikalbiuose poetų skaitymuose „Duetai +“ galerijoje / knygyne „The Room“ ir Rašytojų klube, tarptautinėje poetų ir kritikų konferencijoje. Festivalio svečiai dalyvaus renginiuose Kaune, Klaipėdoje, Nidoje, Panevėžyje, Šiauliuose, Joniškio, Jurbarko, Kretingos, Prienų, Radviliškio, Šiaulių, Tauragės, Telšių ir kituose rajonuose.

Vilnius nuo seno yra daugiatautis miestas

Į festivalio renginius įsitraukia ir kitų tautų bendruomenės, įsikūrusios Vilniuje. Ir šiais metais vyks poezijos ir muzikos vakaras „Po lietuvių kalbos ir kultūros skėčiu“ Šv. Kotrynos bažnyčioje, kuriame lietuvių poetų eiles skaitys ir lietuvių dainas atliks kitataučiai, gyvenantys Lietuvoje.

55-uoju „Poezijos pavasario“ laureatu šiais metais tapo poetas, vertėjas Marius Burokas už eilėraščių rinkinį „Švaraus buvimo“, kurį išleido „Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla“. Poetui Kauno miesto savivaldybės tarybos sprendimu paskirta Maironio premija.

Festivalyje bus įteiktos Dionizo Poškos, Salomėjos Nėries, Jono Aisčio, Zigmo Gėlės premijos, taip pat Vilniaus miesto mero premija ir „Poezijos pavasario“ rengėjų premija už geriausią knygą vaikams. Be premijų, kūrėjai bus apdovanoti įvairiais prizais - už eseistiką, už lietuvių ir už pasaulio poezijos vertimus, už literatūros sklaidą ir kita. Aktoriui skaitovui festivalyje bus įteiktas Laimono Noreikos prizas.

„Poezijos pavasaris“ kviečia atvykti ne tik besidominčius poezija, bet ir menu apskritai: Rašytojų klube bus atidaryta paroda „Nutapyti eilėraščiai“: poeto Rimvydo Stankevičiaus poezija ir dailininko Eugenijaus Marcinkevičiaus tapyba“. Kaune, Antano Žmuidzinavičiaus kūrinių ir rinkinių muziejuje, bus atidaryta vizualiųjų menų ir poezijos diptikų paroda „Mūzų sambūvis“, kartu vyks poezijos skaitymai. Telšiuose bus atidaryta Juozo Šalkausko fotografijų paroda „Mūzos pavilioti „Poezijos pavasariai“.

Festivalis bus pilnas įvairiausių renginių: skaitymų, pašnekesių, spektaklių, koncertų, parodų, poetinių-muzikinių improvizacijų, kurie vyks ne tik įprastose, bet ir naujose erdvėse, netikėčiausiose vietose.

Atplasnos ir į Kauną

Be tradicinio laureato apdovanojimo vakaro, Kaune bei jo apylinkėse vyks ir daugiau literatūros mylėtojams skirtų renginių.

Gegužės 12 d. 18 val.

Tarptautinio poezijos festivalio "Poezijos pavasaris" atidarymas Nacionaliniame Kauno dramos teatre.

Gegužės 14 d. 13 val.

Borutaičių draugijos poezijos šventė "Kaip žydinti ieva Jiesios pakrantėj" (Kazio Borutos sodyba, Ražiškių k., Garliavos apyl., Kauno r.).

Gegužės 15 d. 17 val.

Moterų kūrybos popietė "Sapnavau: – žydėjo vyšnios..." S.Nėries memorialiniame muziejuje (S.Nėries g. 7).

Gegužės 17 d. 17 val.

"Zikarinės" Juozo Zikaro memorialiniame muziejuje (J.Zikaro g. 3).

Gegužės 18 d. 19 val.

Vizualiųjų menų ir poezijos diptikų paroda "Mūzų sambūvis" Antano Žmuidzinavičiaus kūrinių ir rinkinių muziejuje (V.Putvinskio g. 64).

Gegužės 19 d. 14 val.

"Poezijos pavasaris ant Ringovės piliakalnio" (Ringovės piliakalnis, Kauno r., Vilkijos apyl. sen.).

Gegužės 19 d. 14 val.

Sakralinės poezijos valanda Šv.Gertrūdos (Marijonų) bažnyčioje.

Gegužės 21 d. 13 val.

Poezijos valanda Vinco Kudirkos progimnazijoje (Trakų g. 39).

Gegužės 21 d. 17 val.

Valanda su poetu Aidu Marčėnu Kauno menininkų namuose (V.Putvinskio g. 56).

Gegužės 24 d. 18 val.

"Poezijos pavasario" laureato vainikavimas, Kauno miesto savivaldybės Maironio premijos įteikimas Maironio lietuvių literatūros muziejaus sodelyje (Rotušės a. 13).

Gegužės 26 d. 15 val.

Poezijos žydėjimo šventė V. Mykolaičio-Putino skulptūrinių suolelių parke (V.Mykolaičio-Putino g., Kačerginė, Kauno r.).

Įėjimas į visus renginius nemokamas.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių