Pasaulinę muzikos dieną Kauno simfoninis orkestras pradės šešioliktąjį koncertinį sezoną

Spalio 1 dieną Kauno valstybinės filharmonijos Didžiojoje salėje Kauno miesto simfoninis orkestras (vyr. dirigentas Constantine Orbelian (JAV), vadovas Algimantas Treikauskas) kartu su violončelininku Mindaugu Bačkumi ir dirigentu Vytautu Lukočiumi pradės 16-ąjį koncertų sezoną.

„Spalio 1-ąją įvairiose šalyse švenčiama Pasaulinė muzikos diena – būtent tądien rengiami išskirtiniai koncertai bei įvairūs renginiai. Tad ir mes visus klausytojus maloniai kviečiame pasimėgauti muzikos galia, kuri suteikia vilties, optimizmo ir mūsų kasdienybę paverčia turininga bei prasminga. Tikimės, kad publika yra pasiilgusi gyvų pasirodymų taip pat, kaip mes pasiilgę muzikinių susitikimų su ja. Ir drąsiai bei saugiai lankysis mūsų koncertuose“, – pristatydamas ryškiausius naujojo kūrybos sezono pirmosios dalies akcentus, sakė Kauno miesto simfoninio orkestro (KMSO) vadovas A. Treikauskas.

Jo teigimu, sezono pradžios koncertą kartu su orkestru atliks vienas geriausių Lietuvos violončelininkų M. Bačkus, koncertuojantis visais įmanomais amplua: ir kaip solistas, ir kaip ansamblių bei orkestrų narys. Šis, nė akimirkai nenustygstantis atlikėjas, regis, akimoju užvaldo visą sceną, o įvairiausi stiliai ir muzikos perteikimo formos jam paklūsta pavydėtinai lengvai. Koncerte skambės Friedricho Guldos koncertas violončelei ir pučiamųjų orkestrui.

Vienos dalies koncerte, pasak KMSO atstovės Aistės Pupkytės, klausytojai taip pat išgirs vieną žymiausių simfonijų pasaulyje – Ludwigo van Beethoveno Penktąją simfoniją, kurią daugelis žino kaip „Likimo“. Šis sudėtingas opusas reikalauja profesionalaus atlikimo bei meistriško ir išskirtinio batutos valdymo. Visų šių savybių nestokoja Lietuvos publikai puikiai pažįstamas dirigentas Vytautas Lukočius. Būtent jis savo išraiškingais batutos mostais, kuriems paklus orkestras, klausytojams parodys L. Beethoveno opuso grožį.

Kitas muzikos gerbėjų susitikimas su Kauno simfoniniu orkestru susijęs su dviejų valstybių – Armėnijos ir Lietuvos – kultūriniu bendradarbiavimu. Šie metai abiem šalims yra ypatingi, nes jos mini diplomatinių santykių užmezgimo 30-metį. 2021-aisias metais Armėnija taip pat mini ir Nepriklausomybės dienos 30-ąjį jubiliejų.

Tad klausytojams beliks tik užsimerkti ir mėgautis šiuo pasirodymu.

Kauno miesto simfoninis orkestras, bendradarbiaudamas su Kauno valstybine filharmonija bei Armėnijos Respublikos ambasada Lietuvoje, spalio 4-osios vakarą Filharmonijoje surengs šventinį koncertą, kviesdamas visus kartu pasidžiaugti šiomis gražiomis sukaktimis. Vakaro solistai – Marija Arutiunova (sopranas), Gabrielė Kuzmickaitė (mecosopranas), Mindaugas Zimkus (tenoras) ir Žygimantas Galinis (baritonas). Taip pat dalyvaus Kauno valstybinis choras. Diriguos maestro Robertas Šervenikas.

Spalio 15-ąją Kauno valstybinės filharmonijos Didžiojoje salėje skambės „Kosminė muzika“, kurią su KMSO atliks smuikininkas Dainius Peseckas. Koncerte skambės Lietuvos muzikos istorijoje ryškią vietą užimančio Vytauto Basevičiaus ir vokiečių kompozitoriaus F. Mendelssohno opusai. Solistui ir orkestrui diriguos Karolis Variakojis.

Spalio 22 dieną toje pačioje Kauno filharmonijoje skambės „Karališkasis arfos solo“, ir Kauno miesto simfoninis orkestras kviečia į šį koncertą visus, pasiilgusius dieviškuoju instrumentu vadinamos arfos užburiančių melodijų. Lietuvių „arfos ambasadore“ vadinama solistė Joana Daunytė klausytojus džiugins atlikdama prancūzų kompozitoriaus Gabrielio Pierné Koncertą arfai ir orkestrui. Tą vakarą taip pat skambės KMSO atliekama Antoníno Dvořáko Simfonija Nr. 8 G-dur, op. 88. Solistei ir orkestrui diriguos Juozas Mantas Jauniškis.

Orkestras, anot jo vadovo A. Treikausko, nepamiršo ir savo mažųjų klausytojų. Jiems, kartu su dirigentu Martynu Staškumi bei aktoriumi Pauliumi Markevičiumi, lapkričio 14 d. atliks linksmą, o kartu intriguojančią bei pamokančią istoriją apie brolių Nif Nifo, Nuf Nufo ir Naf Nafo nuotykius ir juos užklupusius sunkumus bei išbandymus. Muzikinė pasaka „Trys paršiukai“ skirta ne tik mažiesiems žiūrovams, bet ir jų tėveliams, ir net seneliams.

„O tuos, kurie seniai girdėjo fagoto ir batutos muzikinį dialogą, kviečiame nepraleisti lapkričio 26-ąją Kauno valstybinėje filharmonijoje vyksiančio koncerto, nes jame muzikuos ypatingai retai gimtosios šalies teatrų ar koncertų salėse scenose pasirodantis fagotininkas Martynas Šedbaras. Šiuo metu Vokietijoje sėkmingai muziko karjeros siekiantis solistas, kaip pats pripažino, be galo pasiilgęs susitikimų su Lietuvos publika. Po ilgų mėnesių į Kauną taip pat sugrįžta ir Lietuvos klausytojams puikiai pažįstamas, visų mylimas dirigentas Vilmantas Kaliūnas. Tad klausytojams beliks tik užsimerkti ir mėgautis šiuo pasirodymu“, – sakė KMSO vadovas.

Naujame koncertų sezone Kauno miesto simfoninis orkestras taip pat atliks dvi koncertines programas, skirtas Kauno valstybinio choro įkūrėjui, meno vadovui ir vyr. dirigentui prof. Petrui Bingeliui bei kompozitoriui Vidmantui Bartuliui atminti.

Reikia išskirti dar vieną šio sezono koncertą, kuris anksčiau vis negalėjo įvykti dėl pasaulį sukausčiusios COVID-19 pandemijos. Šįsyk, viliamasi, jis būtinai vyks, tad dalyvaudamas tarptautiniame džiazo festivalyje „Kaunas Jazz“, gruodžio 6 dieną „Žalgirio“ arenoje Kauno miesto simfoninis orkestras surengs pasirodymą su prestižinių „Grammy“ muzikos apdovanojimų laureatu, vienu geriausių pasaulyje džiazo solistu Gregory Porter.

Kaip įprastai, Kauno miesto simfoninis orkestras 16-ojo koncertinio sezono pirmąjį pusmetį užbaigs išskirtiniais koncertais, skirtais Šv. Kalėdų ir Naujųjų metų sutikimui.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių