Parodoje „Skaidri erdvė“ – bendruomeniškumas ir neregėtas stiklo gamybos procesas

 • Teksto dydis:

Kauno rajono muziejaus erdvėse Raudondvaryje jau rudenį svečiuosis šiuolaikinis stiklo menas. Čia tarptautinis festivalis "Vitrum 2020 Pulsas" pristatys parodą "Skaidri erdvė". Tyrinėdami ryšį su aplinka ir savimi, atviro kvietimo metu atrinkti autoriai iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos, (ne)skaidrumą įprasmino savo kūriniuose.

Festivalis "Vitrum" prasidėjo lygiai prieš dvidešimt metų, kai 2000-aisiais surengta pirmoji paroda "Vitrum Balticum" Kaune subūrė Lietuvos ir Latvijos stiklo menininkus.

"Žingsnis po žingsnio renginys patyrė esminę kaitą, plėtėsi. Galima teigti, kad visuose šiuose renginiuose dalyvavo pastovus stiklo menininkų branduolys, kurį sudarė artima stiklo menininkų bendruomenė – Lietuvos, Latvijos ir Estijos stiklo kūrėjai, kartu atstovaujantys ir šių šalių aukštosioms stiklo meno mokykloms", – teigia festivalio "Vitrum" pradininkė, menotyrininkė Raimonda Simanaitienė.

Per dvidešimtmetį pasikeitė ne tik festivalis. Dabar Lietuva ir Lietuvos menininkai, – ne tik Baltijos šalių, bet ir visos Europos šeimos nariai, plačiai keliaujantys ir mezgantys tarptautinius ryšius. Nemažai šiuolaikinių stiklo menininkų kurdami naudoja stiklo medžiagą papildydami kitomis medžiagomis, kuria instaliacijas ar tampa tarpdisciplinio meno kūrėjais.

Pažvelgti į ryšį su mus supančia aplinka ir savimi, siekius įvairiais gyvenimo aspektais, pradedant nuo asmeninių santykių ir baigiant požiūriu į technologijas.

Jubiliejinė paroda "Skaidri erdvė" kviečia pažvelgti į medžiagišką stiklo prigimtį ir siekia išlaikyti ypatingą Baltijos šalių bendruomeniškumo jungtį, nori pažvelgti į ryšį su mus supančia aplinka ir savimi, siekius įvairiais gyvenimo aspektais, pradedant nuo asmeninių santykių ir baigiant požiūriu į technologijas, klimatą ar gamtą.

Parodos "Skaidri erdvė" atviro kvietimo dalyviai teikė darbus, sukurtus per pastaruosius trejus metus bei panaudojant stiklą, o tarptautinė komisija atrinko devyniolika autorių. Šiemet "Vitrum" festivalyje nagrinėti pasirinktas (ne)skaidrumas kūriniuose suskamba keleriopai. Netikėtomis formomis ir masteliais stebins Marta Ģibiete ir Anda Munkevica. Buities daiktus trapiais kūriniais pavers Valda Verikaitė ir Domas Ignatavičius.

Pažvelgti į atspindį leis Gintarės Stašaitytės ir Irinos Peleckienės darbai. Naująsias technologijas įkūnys Julijos Pociūtės ir Anna Varnase objektai, o šviesos žaismus pajusti kvies Ance Stipniece ir Maret Sarapu. Spalvotas skaidrumas prabils Pauliaus Rainio, Initos Emane bei Audronės Andrulevičienės kūriniai.

Perregėti stiklą kvies Artūras Rimkevičius, Tiina Sarapu, Remigijus Kriukas ir Eeva Käsper. Eksperimentus plokštumoje demonstruos Merle Kannus ir Eglė Pilkauskaitė. Drąsiomis idėjomis kontrastuodami, skaidriu trapumu, baltu ir spalvotu stiklu kūriniai užvaldys Kauno rajono muziejaus sales.

"Vitrum 2020 Pulsas" parodos "Skaidri erdvė" atidarymo metu Raudondvario dvaro kieme stebins specialiai festivaliui kuriama instaliacija ir dar neregėtas stiklo gamybos procesus tyrinėjantis Manto Mikutavičiaus karšto stiklo pasirodymas. Du mėnesius truksiančią parodą "Skaidri erdvė" papildys edukacijos šeimai, ekskursijos ir susitikimai su menininkais.


Kas? Festivalio "Vitrum 2020 Pulsas" paroda "Skaidri erdvė".

Kur? Kauno rajono muziejuje Raudondvaryje.

Kada? Veiks spalio 9–gruodžio 13 d.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių