Pakvies prisiminti du dešimtmečius skaičiuojantį „Inkaro“ darbuotojų streiką

 • Teksto dydis:

Kauno paveikslų galerijos paviljonas "Galerija be sienų" pakvies prisiminti du dešimtmečius skaičiuojantį "Inkaro" darbuotojų streiką. Ta proga atidaroma instaliacija ir paroda "Palapinė yra vėliava".

Spalio 1 d. 17 val. vyks Sauliaus Leonavičiaus instaliacijos ir parodos "Palapinė yra vėliava" pristatymas. Renginyje dalyvaus menininkas Saulius Leonavičius, "Gyvenimas per brangus" redakcijos narys ir Gegužės 1-osios profesinės sąjungos atstovas Jurgis Valiukevičius, bendruomenių platformos "Mažosios istorijos" ir parodos "Didžioji pramonė: "Inkaras" kuratorė Auksė Petrulienė.

Po pokalbio vyks speciali ekskursija parodoje "Didžioji pramonė: "Inkaras" Paveikslų galerijos trečiajame aukšte.

Nuo Paveikslų galerijos fasado nuleista palapinė taps vėliava, kviečiančia prisiminti ir iš naujo permąstyti legendinį "Inkaro" fabriko darbuotojų streiką. Prieš dvidešimt metų, 2000-ųjų pavasarį, nedidelė grupelė ryžtingų inkariečių, reikalaudami neišmokėtų atlyginimų, pasirinko kraštutinę protesto formą – dvidešimties dienų bado streiką.

Ką šiandien reiškia 2000-aisiais įvykęs darbininkų bado streikas? Kad jis nepasikartos, kad jam nėra priežasties ar galimybių kartotis?

Ką šiandien reiškia 2000-aisiais įvykęs darbininkų bado streikas? Kad jis nepasikartos, kad jam nėra priežasties ar galimybių kartotis? Kas iš mūsų badaus rytoj, kantriai laukdamas teisybės sau ir bendruomenei? Kas iš mūsų taip pat ryžtingai atsistos, kad atgautų tai, kas jam priklauso, – savo atlyginimą ir savo orumą?

"Badautojų palapinė, stovėjusi prie fabriko vartų, pro kuriuos tūkstančiai darbininkų dešimtmečius eidavo pasitikti savo dienos, – ne vien laikina pastogė. Tai vėliava, kurią reikia iškelti aukštai, virš galvų, virš institucijų, virš kasdienos. Virš mus saugančios tvarkos ir normų", – sakoma parodos anotacijoje.

Anot projekto autorių ir kuratorių, palapinė yra vėliava visuomenės kelyje – ieškojimuose, atradimuose, kuo galime tapti. Vėliava, primenanti, kiek daug mes jau nuėjome, tvirtindami bendrus ryšius. "Palapinė yra vėliava, kurioje prisiglaudžia skriaudžiamųjų, pabėgėlių dvasia. Palapinė yra vėliava, kai įveikiame tingulį, ir pasitikėjimas ateitimi žengia greičiau, nei spėjame jį vytis. Pasitikėjimas poreikiu, išvedusiu iš namų, pakėlusiu nuo kėdės, lovos, nuo stalo, nuo staklių, nuo ekrano. Palapinė yra vėliava, kad prisimintume tuos, kurie buvo kantrūs laukdami pokyčių, kad mintimis pabūtume su tais, kurie stojo į eilės galą, atsiimdami savo uždarbį", – kviečia organizatoriai.


Kas? INSTALIACIJA IR PARODA "PALAPINĖ YRA VĖLIAVA".

Kur? KAUNO PAVEIKSLŲ GALERIJOS PAVILJONE "GALERIJA BE SIENŲ".

Kada? veikia nuo rugsėjo 29 d. iki spalio 5 d.NAUJAUSI KOMENTARAI

Kaunietis

Kaunietis portretas
Neikite i jokius susibūrimus, jau vistiek postfaktum.

Pilietis

Pilietis portretas
Niekas negirdejo streikuojanciu ,baltarusius tik girdi Šitie parazituojantys valdininkai ir Lietuvos Seimas.

Anonimas

Anonimas portretas
Už tokią Lietuvą kovojom ?
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių